• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Putin i kërkoi falje Erdoganit

legjenda

Anëtar i Nderuar
Sergei Lavrov tha se personalisht Vladimir Putin e ka telefonuar homologun e tij turk, kur Rusia filloi fushatën ajrore kundër ISIS-it.

Presidenti rus paraprakisht i kërkoi falje Turqisë në rast se aeroplanët rusë, duke marrë pjesë në sulmet ajrore mbi caqet e terroristëve islamikë, aksidentalisht shkelin hapësirën ajrore të Turqisë, deklaroi Sergei Lavrov, në një intervistë me gazetarët italianë, transmeton Zeri.info.

“Përse Turqia po bombardon kurdët, aleatët amerikanë në rajon”, pyeti ai.

“Moska prej kohësh ka pasur njohuri se xhihadistët e ISIS-it po e përdorin territorin turk për trajnim dhe për kryerjen e një sërë operacionesh, duke përfshirë ato në Kaukazin e Veriut, por nuk jemi prononcuar publikisht, sepse kemi besuar se Ankaraja zyrtare nuk qëndronte pas kësaj”, tha Lavrov.
 
Top