• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Publikohet lista e plazheve shqiptare ku cilesia e ujit eshte problematike

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.ALAgjencia Kombëtare e Mjedisit në raportin për cilësinë e ujërave të plazheve shqiptare bën me dije se nga 102 pika monitorimi në 20 plazhe të vendit, vetëm në 3 pika situata është problematike.
Në raport vlerësohet se plazhi i Palasës shihe si ndër plazhet më të mira.
Plazhi i Durrësit është monituar në 21 pika dhe 2 pika ka përkeqësim nga viti 2016.

Plazhet ku situata është problematike

Plazhi pas kanalit në Plepa
Plazhi Zhiron tek Vollga
Plazhi tek shkolla e Marinës
Problem mbetet dhe plazhi ne kanalin e اukës.

Plazhet ku cilësia e ujit është shumë e mirë
-Plazhi i Divjakës

Monitoruar në 3 pika. Cilësi shumë e mirë
-Plazhi i Velipojës

Monituar në 7 pika. Cilësi shumë e mirë
-Plazhi i Shëngjinit
Plazhi Spille,
Plazhi Orikum,
Plazhi Zvërnec,
Plazhi Gjiri i Lalzit,
Plazhi i Golemit
Plazhi i Qerretit
Plazhi i Ksamilit
Plazhi i Semanit
Plazhi i Dhërmiut
Plazhi Qeparo
Plazhi Himarë
Plazhi Borsh

Problematike në pikat e monitorimit është vërejtur cilësia e rërës si dhe mungesa e koshave të plehrave dhe tabelave informuese për cilësinë e plazhit./Living.al
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Mungesa e koshave te plehrave?!
Po a eshte e mundur qe bashkia nuk arrine te bej dicka kaq te thjesht.
Po taksapaguesit pse dreqin i paguajne taksat?!
 

Aver

VIP
Per ato kater plazhet ku situata eshte problematike nuk shkruan se ne cilin qytet jane.

Ky zhironi dhe shkolla e marines jane te uji ftohte ne vlore nqs s'gaboj?!
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Plazhi pas kanalit në Plepa - Durres
Plazhi Zhiron tek Vollga -Durres
Plazhi tek shkolla e Marinës- Vlore
Problem mbetet dhe plazhi ne kanalin e اukës.-Sarande

Ja ti shkrujta une...se artikulli eshte per ne te Shqiperise, jo te Kosoves lol
 

Aver

VIP
Haha thanks. Kete zhironin sikur e kam pare andej nga rradhima.. por ndoshta ka qene vetem firme e ndonje hoteli apo restorani.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Ja kur te kaloj sivjet do hap syte e veshet per kete zhironin ne rradhime.
Vollga nji eshte Avero.... te Durresi lol
 

Aver

VIP
Per pjesen e durresit te marr ne qafe.
Nqs kaloj para teje andej e fotografoj e ta sjelli si deshmi :p
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Varet per kur e ke pre bileten e urbanit se une na 15 i dyte i muajit tjeter iki.
Dhe do iki te nje nga keta plazhet safe lol

Po ate qe kam sjelle ne foto e di ku eshte? Po pa rremuar ne google lol
 

Aver

VIP
Ai ne foto duhet te jete ksamili besoj, kam qene disa here atje.

Une njeher po ja fus per turkay nga fundi i ketij muajit.. e ne shqiperi kshu vikende vrc vrc gjithe veren.
 
Top