• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Psikoza coronavirus: vazhdojne sulmet ne Torino.

DeliriumMind

Hear me roar 👣
"Ti ke virusin, largohu ose do te vras".
Appendino: "gjest i dhunshem dhe i pakuptimte".
Nje burre e shajti, nje grua e qelloi dhe eshte epizodi i tret i ksaj jave.

E rrafen, e kapen prej fyti dhe e ofenduan: "kineze muti, virus, largohu nga Torino".
Ket here nuk ndodhi naten ose ne periferi por ne oren 17:00 te enjtes ne qender te qytetit.
Sulmi i dyt racist nga psikozi koronavirus ndodhi ne via Cernaia, perpara nje dyqan akullore ne nje kryqezim plot njerez.
"Me shajten dhe me gjuajten dhe grushta dhe shkelma"
Hu eshte 40 vjece dhe jeton ne Torino nga viti '97.
U sulmua papritur kur po priste jeshilen e semaforit.
Ju afruan papritur nje burr dhe nje grua rreth 30-40 vjec dhe e rrafen me sa force kishin.
Nuk eshte prognoza qe e shqeteson por poshterimi. Hu ka nenshtetesi italjane dhe drejton nje bar ne Porta Palazzo. Ka 3 femije dhe me i madhi shkon ne universitet.
Punon si te gjithe per te sherbyer klientet e saj pothuajse te gjith italjan.
 

Tomka

Anëtar i ri
Veriu Italise n'pergjithesi ka shume rracista. Atje ka dhe bazen lega nord dhe i ushqen rregullisht me urrejtjen karshi emigranteve.
 

DeliriumMind

Hear me roar 👣
fiks si neper filma

e frikshme duhet te jete

shpresoj te ndodhe dhe ne tirane kshu qe te mbyllem ne shpi te ngopem me gjume se u lodha lol
Un shkova me marr nje pic te cunat perpara shtepis dhe kemi qesh me lot 😂
Atje zakonisht eshte gjithmon ploooooot
Ne shtepi do vrisja veten sepse sduroj fare... gjum jo e jo sepse sme len njeri lol
Me mir te vdes e lumtur rrugve lol
 

Tomka

Anëtar i ri
Panikohesh nese te them qe sot qyteti eshte pothuajse bosh?
Dmth neper rrug mund te ket nai tek tuk ?
Kjo eshte nje mundesi e arte qe italia te ule moshen mesatare qe e ka 47 vjec, duke bo shume seks per t'shpresu qe mbas 9 mujsh do kemi tanti bambini lol

Ske ca bo n'shpi tjeter 😛
 
Top