Pse vajzat dashurojnë djem çapkënë

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Pse vajzat dashurojnë djem çapkënë

f.0111234901748_m.jpg


Shumë vajza kanë dëshirë të ecin në anën e egër, edhe pse rrezikojnë të thyejnë zemrën e tyre duke u takuar me një djalë të keq. ثshtë e rrezikshme, emocionuese dhe interesante. Ndërsa disa vajza vendosin të lidhen me këta rebelë thjeshtë për ndryshim, shumë prej tyre tërhiqen nga aparenca e ashpër, për to është si një sfidë. Pra, çfarë mund të bëjë një djalë i mirë për të patur dhe krijuar pak kënaqësi në një lidhje?


Këtu janë pesë mënyra për të përfshirë një djalë ’të keq’ në një lidhje:

1. Vajzave u pëlqen të ndjekin

Nëse, që në fillim telefononi gjithë kohës dhe na mbushni duart me lule, ne do të mendojmë që është tepër dhe shumim shpejt. Djemtë pak si rrugaç e dinë që një distancë e mjaftueshme dhe jo e rrezikshme e bën çmimin më të vlefshëm.

Ne nuk mund të heqim dorë nga një djalë i keq që na bën ta duam më shumë. اelësi për djemtë nuk është të jenë të pasjellshëm ose të duken sikur nuk e çajnë kokën. Ju doni një grua të lumtur, jo një çështje të rëndësishme me kompleksin e braktisjes, apo jo?

2. Vajzat duan një djalë të zot me besim tek vetja

Kur vjen puna për të zgjedhur, shumë vajza do të preferonin Russell Crowe në vend të Tom Hanks. Nuk janë muskujt apo pamja e egër ato që tërheqin, por besimi suprem tek vetja.

Një djalë i keq nuk dyshon kurrë tek aftësitë e tij seksuale dhe kjo e bën atë më tepër seksi. Ky lloj besimi i fortë, bëhet edhe më i fortë kur ne fillojmë ta njohim dhe të zbulojmë anën e tij të butë, por jo në takimin e parë!3. Vajzat duan një burrë që luan sipas rregullave të tij

Ne pëlqejmë meshkuj që e shohin botën dhe përpiqen ta ndryshojnë atë, ndonjëherë duke e drejtuar një kompani dhe jo duke punuar për të; duke u përballur me problemin, në vend që të ankohen prej tij; duke krijuar diçka dhe jo duke kritikuar.

Burrat që kanë bindje të forta nuk përshtaten me rregullat dhe gjendjet stereotipie. Një djalë i keq i suksesshëm, është kurajoz, merr përsipër rreziqe dhe nuk ka frikë nga dështimi.

4. Vajzat pëlqejnë surprizat

Nuk mund ta dish kurrë se çfarë fsheh nën mëngë një djalë çapkën. Një shëtitje me motor në mesnatë? Një marrëdhënie seksuale në një vend pak të veçantë?

Të krijohet ideja se djemtë çapkënë jetojnë për momentin. Ata nuk mund të kenë sigurime shoqërore apo fonde për pension, por kanë një sens aventure. Pra përmbajuni rregullave tuaja dhe kurseni për pleqërinë, por shtoni pak spontanitet dhe entuziazëm në takimet dashurore.5. Vajzat duan të joshen

Errësira, një lokal nate, një pije e vërtetë (martini apo xhin) dhe një kërcim i ngadaltë seksi, një aventurë kur nuk ta pret mendja. Këto janë brumi i djemve çapkënë.

Ai mbështetet, na prek dhe bën kon takte të gjata të ngadalta me sy. Një djalë i tillë e bën të dashurën e tij të ndihet si perëndeshë, si e vetmja vajzë e pranishme.

Ai mund ta japë këtë lloj vëmendjeje vetëm një ose dy herë përpara se të hedhë hapin tjetër të joshjes. Por nuk ka gjë më të mirë sesa një djalë "rrugaç" që përpiqet të bëjë përshtypje të mirë ..... madje dhe kur pretendon, se mund të jetë vetëm i keq./telegrafi
 

korado

President
Titulli: Pse vajzat dashurojnë djem çapkënë

Vajzat s'dashken fare,pse nuk thua ti!
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Titulli: Pse vajzat dashurojnë djem çapkënë

Por edhe djemte gjithashtu
 

korado

President
Titulli: Pse vajzat dashurojnë djem çapkënë

Por edhe djemte gjithashtu

Djemte nuk kane kerkesa dhe pretendime shume,nqs,ia kane ngulur syte njeres,ia arrijne qellimit!
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Titulli: Pse vajzat dashurojnë djem çapkënë

Si sigurte qe e arrin qellimin qe ja ka vene vetes?
 

korado

President
Titulli: Pse vajzat dashurojnë djem çapkënë

Si sigurte qe e arrin qellimin qe ja ka vene vetes?

Doja te thoja se nje mashkull nuk ka kerkesa shume,dhe "romance" si kerkojne femrat.
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Titulli: Pse vajzat dashurojnë djem çapkënë

Sigurisht qe ka femra e meshkuj qe kerkojne dashuri e nje njeri i cili ta doje e ta dete.

Kjo qe thua ti i bi vetem per jete note.
 

korado

President
Titulli: Pse vajzat dashurojnë djem çapkënë

Sigurisht qe ka femra e meshkuj qe kerkojne dashuri e nje njeri i cili ta doje e ta dete.

Kjo qe thua ti i bi vetem per jete note.

Jo vetem per jete note,por deri sa te zgjase martesa,nqs jane te martuar.
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Ka ik ajo mode, I duan bufa me leka shum tani..:p
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Mmmmmm
Sjam shum dakord
Me te tilla tipa jam tallur gjithmon... kot per hobby sepse sme rrinte me nje vend ?

Rendesi ka ne rralle te pare mos te behesh i bezdishem dhe te respektosh kohen e tjetrit dhe sidomos kur te thot JO!
Meshkujt qe i skuqen faqet jan gnam gnam ?
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Leket duheshin per silikonin ?
Por sot si sot punojme me shum se burrat dhe skemi nevoj per lekaaaaa
Nuk flas per ty qe je our of state flas per baby dolls qe jane tek blloku ne Albania... ??
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Nuk flas per ty qe je our of state flas per baby dolls qe jane tek blloku ne Albania... ??
Cila babydolls te ka hypur ne zemer ne gjith taka? ?
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Cila babydolls te ka hypur ne zemer ne gjith taka? ?
Sa e kishe fjalen... lol
Leket qe fitojme ketej andej I lejme.... skemi lon baby dolls pa cajca silikoni.... I kam stampuar me inicialet e mia se kam Te drejtenn e autorit lol lol
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Sepse supozohet qe te jete aq capken per te zgjidh cdo halle e dert qe na trazon??
 

Darius

DENY IGNORANCE
...ngaqe mbajme mjekerr edhe bejme si te forte ? (kushedi se sa capken do jete loverboy se mesa kam vene re ai ka mjekrren me te gjate ketu ??)
 
Top