• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pse tradhetojne burrat?

ymer

Antar Aktiv
PSE MESHKUJT NUK DثGJOJNث ASNJثHERث?
ا'THUA MOJ...?

Femrat, duhet të pranojnë se së paku në mosdëgjim, ne meshkujt jemi më të mirë se ato! Jemi të mrekullueshëm për t'i injoruar gjërat që nuk duam t'i dëgjojmë. Kur femra kërkon diçka nga një mashkull, ajo flet me shifra, flet në mënyrë indirekte, dhe mashkulli e ka vështirë të kuptoj nga e para se ç'farë qëllimi ka ajo. Këtë mënyrë të komunikimit ajo e përdorë ngase, është mënyra më e lehtë për ta matur synimin e një mashkulli. Ndërsa meshkujt, pavetëdije, duke e kuptuar gabimisht porosinë e saj, shpesh bëjnë gjëra të gabuara dhe më pas, atëherë kur femra shqetësohet, ata pyesin me një naivitet fëmijëror: - "Po çka bëra tash?".
Ajo, ku ne meshkujt me të vërtet gabojmë, është se asaj vetëm ia bëjmë rrafsh, dhe thjeshtë edhe kur e shikojmë në sy, nuk e dëgjojmë aspak kur na flet diçka! Pra fjalët e saj në njërin vesh hyjnë - në tjetrin dalin!

Në anën tjetër as femrat nuk e kanë lehtë që ta kuptojnë mashkullin. Për ty ajo është "kokë femre", e për të ti je "kokë mashkulli"! Femra nuk mund të kuptoj assesi se si ne meshkujt jemi në gjendje t'i mbajmë mend emrat e të gjithë sportistëve të ekipeve, t'i mbajmë mend statistikat për ndeshje sportive, të diskutojmë aq thellë dhe me emocione për politikë, madje ta analizojmë situatën gjer në detaje si një detektiv inteligjent, kur ajo e përmend rastësisht emrin e ndonjë mashkulli tjetër, ndërsa në anën tjetër nuk jemi në gjendje ta kuptojmë nga e para kur ajo kërkon diçka nga ne. Kjo ndodh se thjeshtë meshkujt nuk janë të programuar për ta dëgjuar femrën.

Po ashtu çka femra nuk mund të kuptoj, është se; si është e mundshme që p.sh të dielave mashkulli të qëndrojë gjashtë orë para televizionit duke dëgjuar lajme sportive madje edhe të reprizuara disaherë dhe të mos mbërzitet. Dhe kur ajo i thotë mashkullit se ndihet e injoruar, e fiton përshtypjen se flet në gjuhën latine, apo në ndonjë gjuhë të panjohur për burrin e saj. Madje edhe këngën: "Dashuria jonë është katastrofë..." të këngëtares Mimoza Mustafa, meshkujt vërtet nuk e kuptojnë!

Në anën tjetër shumë nga ne meshkujt shpesh habitemi se si është e mundur që ndonjë femër e mirë në plotëkuptimin e fjalës, ka për frajer ndonjë djalë që i përngjanë Bill Gejtsit (natyrisht pa parat e tij). Si duket e vetmja arsye mund të jetë se ata "meshkuj" janë dëgjues të mirë.

PثR اKA E KE FJALثN, FOL

Skenari i parë:

Ajo thotë: "Më trego vet çka ke bërë."
Ajo mendon: "Nga sytë të duket se je fajtor për diçka. Ti diçka po fsheh? Me siguri ke bërë diçka të gabueshme, ndërsa unë do ta zbuloj këtë prandaj dhe po të flas me shumë kuptime."
Ai përgjigjet: "S'di për çka e ke fjalën."
Ai mendon: "Kuku?! Paska marr vesh diçka. E di se pesë gjëra të gabuara i kam bërë sot, po për cilën po më flet ajo? Bëhu kinse s'po kupton për çka është fjala dhe asnjëherë mos prano asgjë, dhe mos harro m'i thënë disaherë -" Të dua e dashur."

Skenari i dytë:

Ajo thotë: "Jamë e sëmurë."
Ajo mendon: "Pas gjith kujdesit tim për ty, tash është koha që të dëshmosh se edhe ti vërtet më do dhe kujdesesh për mua. "
Ai përgjigjet: "Je ftohë, pije një çaj me limon dhe të kalon "
Ai në të vërtet përpiqet të thotë: "Oh jo, ja nisi prapë kjo. Ishalla nuk kërkon me shku sërish te mjeku dhe rrugës me i shiku reklamat në shitoret e mbyllura. Ani sot, të vetmen ditë të pushimit, unë kam planifikuar për ta parë lojën e basketbollit.

Skenari i tretë:

Ajo thotë: "Të urrej, largohu nga unë."
Ajo mendon me këtë: "Të dua shumë, dua që të vje pas meje, t'më ndjek, t'më lusësh, t'më merr me të mirë, më mbaj, më përqafo dhe të lutem më thuaj, të dua… të dua…"
Ai përgjigjet: "Në rregull, në rregull, të premtoj se më nuk e përsërisë, mos shko. Të lutem më fal. "
Ai në të vërtet mendon: "Të lutem mos shko, s'kam me kënd të flej sonte? S'ka kush të përgatisë gjellëra për mu? Nëse do që të dëgjon nga unë fjalë të bukura, nëse dëshiron të t'them, të dua...të dua…, prit deri në mbrëmje kur të shtrihemi të flejmë."

Skenari i katërt:

Ai thotë: "اka u bo tash?"
Ai mendon: "Qenka hidhëruar!"
Ajo thotë: "Asgjë su bo."
Ajo mendon: "اka po do me thën me këtë 'اka u bo?' A po e din bile se çka ke bërë, idiot. Po luan me ndjenjat e mia dhe po ke ftyrë me më pyet se çka u bo? Të urrej."
Ai përgjigjet: "Në rregull."
Ai mendon: "Super! Nuk më tha se çka po e mundon dhe unë nuk dua ta pyes më. Herën e fundit që insistova që të më tregoj se çka ka, u desht ta dëgoj për një orë."

Skenari i pestë:

Ajo thotë: "Duhet të bisedojmë."
Ajo mendon: "Kemi disa probleme dhe ma mirë kishte me qenë t'i pastrojmë ato duke biseduar sy më sy."
Ai përgjigjet: "Për çka duhet të bisedojmë?"
Ai mendon: "Të lutem mos ia fillo për ndjenjat tua dhe atë se pse unë dola me shokë kur të erdhën ty prindët, pa u paralajmëruar fare."

Skenari i gjashtë:

Ajo thotë: "A më paraqet të trashë ky fustan?"
Ajo mendon: "A po të pëlqej. Të lutem më thuaj se jam bërë si llokum, se kaherë nuk ma ke thënë këtë fjalë. Të lutem më thuaj se jamë e bukur."
Ai përgjigjet: "Jo edhe aq trashë!"
Ai mendon: "Je trash pak, a s'po e sheh vet se je trash a? Pse po më pyet mua? Natyrisht se pak e trash dukesh në atë fustan palidhje, dhe nëse sërish më pyet, kam me ta thënë troç se po dukesh e trashë."

Skenari i shtatë:

Ajo thotë: "Jam e etur."
Ajo mendon: "Të lutem ngritu dhe ma sjellë një gotë ujë që të kuptoj se kujdesesh për mua."
Ai përgjigjet: "Ani? Zgjohu pi për vete dhe ma sjellë edhe mua një gotë."
Ai mendon: "Ani? Zgjohu pi për vete dhe ma sjellë edhe mua një gotë."


Pra siç duket, femrat gati asnjëherë nuk janë direkte kur i shprehin ndjenjat e tyre, por gjat kësaj, kërkesa e tyre në komunikim, mes grumbullit të panevojshëm të fjalëve, dallohet ngase është e potencuar pak më shumë se fjalët tjera që janë kode sekrete! Sikur ne meshkujt të kuptonim se si të thehet ky kod i fshehur, me siguri përqindja e ndarjeve do zvogëlohej në mënyrë drastike. E kjo, po ashtu do të thotë se, për ne meshkujt, gjithnjë mbetet e mistershme, dhe gjithnjë na sillet nëpër kokë ajo të cilën edhe grupi muzikor "Minatori" e këndon në këngën e tyre të titulluar "Pse shkove ti…"
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
kte nuk e lexova te gjith.por po i pergjigjem pyetjes s etemes....:ndoshta sepse e kan hobi.se nuk rrin dot....pa tradhtuar.....se e kan mikrob
 
as une se lexova gjithe por sjam dakort me temen...tradhetojne te dy palet njesoj sic dashurojne te dy palet njesoj meshkuj e femra bashke.....meshkujt me shume ndodh te tradhetojne thjesht per sex ndersa femrat kur tradhetojne tradhetojne dhe me ndjenja....
 

jackass

Anëtar i ri
paj c'te them...nuk ngrenet gjithmone e njejta gjelle :p
 

jackass

Anëtar i ri

Ola

Antar Aktiv
Epo e shifni ju cunat qe e kini tradite per te tyradhetuar , se su shijon vetem nje lloj gatimi, io doni te ndryshme , seshte faji jone jo ...
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Tradhetojne per hobby,forca e zakonit.......
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Se kane ngarkese hormonesh:motor::bum:grusht3:
 

eldi

trafikante
se mos jan vetem meshkujt dhe ne femrat tradhetojme ......
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
ose per ti treguar vetes qe jane bura (se s'jane me dy rr):D
Shume dakorte me ty yllo
Dhe duan te na tregojne qe jan me te kerkum dmth qe shiko ti moj se e mora tjetren
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Pse tradhetojne ne menyra te ndryshme, nuk do te thote qe njera gjini tradheton me shume se tjetra. Njerez prej mishi jemi te gjithe, meshkuj e femra perfshire.
 

baby-angel

Thpilt
Per mendimin tim tradhetite vijne dhe per faj te femrave,por shumica ngaqe meshkujt jane krijesa me karakter te dobet dhe me ego shume te forte.:eek:le::syze::banane:
Po as femrat sot spo ia lene mangut...:kokes:
 

*Mia*

Slave To The Rhythm

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
he mojjjjjj vetem nejse jan budallaqe te mdhaja ketoo..a shkohet me njerez te martuat fejuar.. nejse je beqare e ul veten kaq posht eee :D gjej beqar dhe ti(e kam fjalen per vajzat)
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Po ata s'e kane te shkruar ne balli mi dreq :p
Mund te ndodhe qe statusi civil te ngelet i fshehur, i mbuluar, te pakten deri sa te arrihet qellimi. Nje te fshehur unazes dhe hop, u zgjidh ceshtja. :D
 

K|nG

Drenica Heroic
Une mendoj qe ai mashkull qe tradhotn te dashuren qe ka zgjedhur ai ka zgjedhur gabim po deshe te besh sex me 3 4 5 copa mos bejt te dashur shko puff egziston shko pallohu me ke te duash por ne asnje menur te besh te dashur se nuk je per ate :S kjo eshte nje fatkeqsi per vajzat qe zgjedhin meshkuj jo real dhe qe jan shum pak te besuar nga familja, une mendoj e zgjedh nje dhe ate do e mbaj do jem i kenaqur me te nese ti e tradhton ate dmth qe ti nuk je i kenaqur me Femren qe ke zgjedhur vet :S kjo eshte shum keq e zgjodhe e more e pate kjo puna me ska ta tradhtosh sa her qet leviz ai atu posht ti te pallosh jo mer lal gabim ky fare i rende nga qunat e ke te dashuren mer :D shko ke ajo se dhe ajo ka deshire eeeeeeeeeee
 

K|nG

Drenica Heroic
:p hahahahah ^_^-Dj ka njerz qe e kan hobby pa pas parasysh qfar gjinie por te them verteten ketej ke ana jone nuk ka shum kesi lloji
 

jackass

Anëtar i ri

Pogradecari

Anëtar Aktiv
Po vetem nje gjelle nuk ahet prandaj tradhtijme ne.
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
djemt ndajn seksin nga dashnia prandaj...i kisha shky kejt tradhtart, qfardo gjinie qofshin...
 

jackass

Anëtar i ri
qka eshte seksi pa dashuri ?? ... SEKS :pP:
 

Aurora

Anëtar Aktiv
Mos harroni se edhe femra sote shume tradheton jo vetem mashkulli!
 
Redaktimi i fundit:
meshkujt namin kan se tradhtojn,realiteti eshte se jan femrat qe tradhtojn me shume
 
Top