• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pse qesh??

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

E di cfare
Jam lodhur duke qare, jam lodhur duke qendruar e heshtur, per tmos ber asnje pershperim, asnje fjal, pa then asgje.
E di cfar, ka ardhur koha ti them Stop ksaj jete, ksaj monotonie, ka ardhur koha qe ti them vetes boll, me se u lodha duke qendruar pa ber asgje
Sme intereson, nese un po ec rruges dhe ka shum vajza rruges, as qe me intereson nese dikush qesh nese un po bej dicka dhe sme ec ashtu sic dua.
Nuk dua tkem bukuri,ne vend te mendve nuk dua pasuri ne vend te shendetit
Dua thjesht qe fati im mos tjet i shkruar gjithnje si
Jetime e Mallkuar [/SIZE]
 

Luis

Tip i cuditshem :P
Vendndodhja
Larg!
Titulli: Pse qesh??

Po nuk do e nderroj dislike .Tekstin nderroje sa x te duash.

Qesh se qeshja tè zgjat jeten... thoooon
e ndryshova se kishte vendos Font Size 120 dhe e regullun adminet me vone.

nuk flas noihere seriozisht ne forum, e jo me me u preokupu per liket apo disliket.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

:flutura::flutura::flutura::flutura:
Ma merr Jeten o Zot
A ka perendi, a ka zot
pse un qenkam e mallkuara nket bot
a ka zot nket jet tmallkume
pse jeta ime vetem lot dhe vujtje paska qen e shkrume
o zot me ndihmo, me jep urrejtje ne maksimum
mi mbroj njerezit qe i du shum
o perendi ki meshir
mos ma shkaterro rinin
un sjam e lumtur e nese qesh
qesh nga merzia, jo se kam deshir
o i madhi Allah, per mu ki meshire
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

:flutura::flutura::flutura::flutura:
Une
Kush jam un ne tvertet, ndonjeher me duket sikur sjetoj nket planet, me duket sikur tgjith qeshin me mua, me duket sikur te gjith e kan me mua.
Ndonjehere, mendoj se sduhet tkisha lindur, askush sme do, tgjith me urrejne, e urrej veten
E urrej jeten e mallkume
Vdis me mire....
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Pse Qesh.....
Ai tallet me gocen e thjeshte, ajo esht e lodhur, e uritur
Ajo esht e ndjeshme, qofte bore, shi apo diell....vajza e gjor ka ardhur per shkoll
Cesht kjo jete keshtu, pse e shan vajzen e thjeshte, pse shan vajzen e urte, pse merresh me thashetheme o njeri
pse nuk sheh punet e tu
pse qesh, kur ajo esht e merzitur,
pse fut hundet aty ku ste takon
pse o njeri pse
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Un Te Dua
Ka mbi 5 vjet qe ai ka ik nga Burreli....
Por, un e dua qe diten e pare qe e pashe...
E ndjej se ai me don, e ndjej qe edhe ne enderrat e gjumit ai vec mua me kerkon
Ai me perket mua
Un vetem at mashkull dua
Do jem e atij,po qesh e vdekur
Po si putha ato sy, edhe 5 m nen dhe sdo jem e tretur
I perkasim Boteve qe Kurre ska per tu bashkuar
ti donzhuan i aventurave,
e un liber i mbyllur i koduar
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Jetmira......
E Dashur Jetmire, pse je e trishtuar?
E dashur Jetmir, su lodhe duke luftuar?
E dashur Jetmire, mos u merzit nese sje perfekte
E Dashur Jetmire, mos qaj nese nje djal qesh me ty
e dashur Jetmire, mos u merzit nese sdukesh e bukur
E dashur Jetmire mos qaj, nese ndonjeher rrezohesh
Kujdes Jetmire, mos i zi bes askujt
Rrespektin mos ja jep gjithkujt
Ndoshta ti mund tjesh pika dobet e nje djali
Jetmir, mos u merzit
Zemra cdokujt ka peng dike
Jetmir, mos qaj per Asnje
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

I Dashur Ditar
Ndonjeher mund tkem shkrujt dicka te sinqerte, ndonjeher, dicka mashtrim, por rendsi ka qe kan qene fjale zemre.
I Dashur ditar, ti ke qen prezent sa her kam qar un per te, ti ke qen prezent sa her un kam luftuar me femra te tjera, qe tkisha vemendjen e tij
i dashur ditar, ti e din shum mir se un sjam njeri i mire ¨
kam qen dikur e mire, por jeta me shnderroi ne nje kafsh historike
i dashur ditar, smundem tshkruaj me
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Motra apo Rivale
Po shkruaj per Historin, qe kam perjetuar me motren(kushuriren) qe me sakte me quante moter, por ne fakt gjithnje kemi qen rivale.
Jemi rritur bashke, ishim te kundertat e njera-tjetres.
Un mendoj se ajo me rrespektonte, me donte si moter...por fliste keq pas shpines time.
E zbulova kte, me an te incizimit qe bera ne cel.
Rinim, bashk, i tregonim gjithnje thashetheme e sekret e njera-tjetres.
Qe kur kam qen e vogel, kam qen e fiksuar pas xhubokseve meshin,streceve meshin, xhinseve, taka e cizmeve qofshin te shkurtra apo te gjata.
Cfardo qe tblija un, ose qfar tmerrja un.
Anna me thoshte do i blej edhe un si ty, qe tbehemi binjake
e dija se ishtexheloze per mua,por isa aq naive saqe mos tkuptoja qe kisha kriju nje monster
Ashtu sic tkam kriju, ashtu kom per te tshkatrru.
Asaj si binte ne mendje se un kisha dy indentitete te ndryshme.
NGA Njera an isha motra qe ajo qante hallet,hiqte merzine....por nga njera an isha arm,ikja qe do i bente te paprituren
vAZHDON.......
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

E dashur Anna
Vazhdon....
Ndonjeher kam ber syrin e verber, dhe veshin e shurdher... ne menyre qe te shkonim sa me mire.
Por, jo kjo as per ty smjaftonte, ndonjeher hiqeshe si engjell, por ne fakt ishte me brir djalle.
Te pata then qe Une Te kam Kriju,
Edhe un kam per te te shkaterru
Doja te te ndihmoja, te te drejtoja per ne rrugen e duhur, por jo sishte e mundur
Ti ishe vajza e bukur, ti ishe bjondina e preferume, ti isha vajza e llastume.
Ti ishe ajo qe tgjith te donin, tgjith meshkujt pran vetes tkerkonin
ti ishe e mira, kurse un jo
E urrej qe tkam ty afer.......
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

I Dashur Baba Te Lutem Me Fal....


Sa e cmendur qe jam, mundohem ti kerkoj te falur nje te vdekuri,pasi spata guxim tia kerkoja kur ai ishte gjalle.
I Madhi Allah, misheroje shpirtin tim, mi fal mekatet.
Shpirti yt i ndjeri Baba qofte ne parajse. te lutem me Fal.
Baba Me Fal, e parashikova vdekjen time, por isha 13 vjece, nuk e dija se intuita ime, aureola ime, apo telepatia ime mund te ishte e vertet,
edhe nje parashikuese me tha qe ne syt e tu shoh dhimbje,
e kam un peshen e dhimbjes, fajin qe smunda ti thoshja askujt se cfar parashikoj un.
Me Fal, i ndjeri Baba edhe pse sme degjon, apo me sheh dot.
Me Fal, o zot, me fal per ekzistencen time...
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

E Hene....
Sot, ishte pak ftoht....por mu ngroh zemra kur pash se syte e tij po me shihnin mua.
Bera sikur spo e shifja,por zemra me rrihte fort teksa shihja se ai e kishte mendjen tek une. Vall cfar esht fiksim apo dashuri?


E Marte...
Kjo monotoni, po me mbyt ndonjeher dua ta ndryshoj rrjedhen e jetes por as vet se di sesi ta ndryshoj kte jet te qelbur.
Lool, edhe kto shushkat e qytetit, te merzisnin,e ky qytet kaqi vrazdhe i mbushur me thashetheme ta shpif lool....


E merkure.
sa shpejt ecin kto ditet e dreqit, ja erdh mesi javes
Iken vitet, sa shpejt qe po plakemi o zot........
Vazhdon....
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Kam Mesuar Qe Nkte Jet Sa Me Mir Te Sillesh, aq me Keq Sillen Me Ty
Kam Mesuar qe gozhda nxirret me gozhde
Kam Mesuar Qe Te Qesh, edhe pse Brenda Vetes Zemra ime Esht Plag
Kam Mesuar Qe Sa me Shum Te Duash, aq me Shum Do Te Vuash
Por, mbi tgjitha kam Mesuar Qe Nese Nje Dit Do Shihem Me te
Do bej sikur e njoh,
Kam Mesuar, gjithshka edhe pse ne nje mosh te vogel
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Zemer.
E dashur zemer, u tregove shum Naive.
Me thuaj moj zemer. :-A jetohet kjo jet me mashtrime?
Eh, zemer, moj e mjea zemer.
Pse vall mendove se ne zemren e tij ishe e vetmja Femer.
Ai ishte maskilist, ai ishte engjell me brir djalli,
mos qaj o zemer,e gjor moj qaj.
Vetes mos i vej faj
Ate per ty se ka marr malli.
Zera ime e mjer
Pse moj zemer, pas tij u dashurove menjeher??/
Pse moj Jetmir gabove ne kte menyr?
Pse e dashur zemer, u bere pjes e ksaj loje te ndyr?
Qofsh i Mallkuar
O Imadhi Zot,kurr mos qofsh i dashuruar
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Dashuri E Pamundur...
Pyes Veten :-"Mos vall a me kujton ndonjeher?
A per te, isha dicka e pavler?
Shoh qiellin e rrethuar nga yjet qe shum ndricojn,
e ta dish sa shum kohet kur kaam qen me ty me mungojn.
Eh, moj jet e mallkuar
spaska qen e shkruar per mua, tjem e dashuruar.
Spaskam pas fat ne dashuri,
ma theu zemren ma theu ai.
Mikja ime dashur, pse sme the,
qe tme tradhetonte pse sme the.
Ai me motren time,
un budallaqja isha shum naive.
Un e prezantova si moter,
ata te dy talleshin me mua,
e me konsideronin si loder.
Ah, moj dashuri moj dashuri
pse iku e mla nvetmi?
Sonte do dehem do pi
do dehem me lotet e mi.
R. E Deshta e do ta dua
mashkulli im idel isht per mua
Se FAL DOT TRADHETIN
QOFSH I MALLKUAR, SE MSHKATRROVE RININ
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Atij.....
Me Fal o jet me fal o imadhi Zot,
por dhimbjen e atij se harroj Dot.
Se harroj dot se ai me ka tradhetuar,
se harroj dot se ai me ka mashtruar.
U tregova debile, injorante qe i besova,
mendova se ishte ndjenj,por mesa duket gabova.
E rrethuar nga kjo erresir,qe shpirti ma gerryen,cdo dit
Kam nevoj, per pakez drit.
Ndjehem e vetmuar, ndjehem shum keq,por se shpreh dot me fjal,
Bota ka shum meshku,por per zemren time ai ishte i vetmi djal.
Trtesh 3 m nen dhe,
pse Zoti ma mori
pse i madhi Zot
Djali 22 vjec, ne kulmin e rinis, ma largove nga mua
O jet e mjer,askend si ate sdo e dua/FONT]
 
Top