• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pse pini Duhan, Cigare ??

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Pse pine njerzit duhan? Shume e thjesht...sepse DUAN TE VRASIN TRUPIN E TYRE :)
Dhe sepse KOPJOJNE sjelljen e atyre qe i rethojne ( prinder/shoqeri)

Gabim e ke. Duhani definitivisht largon kancerin, ket e kam vertetu ntrupin tim :p
Dhe pytja qe duhet shtrohet nuk eshte kjo pse njerzit pijn duhan, sepse tani me te gjith e kemi kuptuar se e pijme per asgje.
Mua me intereson ta dij pse nuk e lejme duhanin ? Dhe cila eshte menyra e duhur per ta lene ? Cili eshte ai recept qe te largon nga ky ves i keq ?
Vetem mos me thoni vendosshmeria sepse ket e di. Un jam i vendosur dhe i prere ne disa gjera me te rendesishme, ndersa me duhanin kurrsesi smund te çkurorzohem sepse ma ka vjedh zemren koh me pare, ateher kur isha adoleshente e kur mendoja se te pish marlboro tkuqe per derisa ke nje femen perball eshte maja e ajsbergut,
 

Alchohole

Moderator!
Pikersisht ketu fillon pirja e duhanit...nga shoqeria dhe mendjemadhesia.Mendon qe me duhan dukesh me i madhe dhe me i pjekur.Perkundrazi te shkaterron jeten.
Sa per te lene duhanin provo qe qdo dite te pish nga 1 cigare me pak :).Ose qdo dy dit nga nje cigare me pak.Ndoshta do kesh sukses.Shiko jane do menyra qe mund te lesh duhanin i kam lexuar ne internet po sa jane pozitive nuk e di :(.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Pse pine njerzit duhan? Shume e thjesht...sepse DUAN TE VRASIN TRUPIN E TYRE :)
Dhe sepse KOPJOJNE sjelljen e atyre qe i rethojne ( prinder/shoqeri)

Une them ti denojme me vdekje :p
Po une qe nuk e pi megjithe se jam i shoqeruar nga duhanpires si i behet ??? nuk besoj se eshte ky shkaku....
 

Alchohole

Moderator!
Ai qe pi duhan demton edhe ata qe i rrine per rreth tij.Pra edhe nese ti gjendesh afer ti ai thith duhan edhe ti do demtohesh se ai tym te hyn edhe ty brenda.Poashtu edhe ne paketimet e duhanit shenon se Duhani Demton edhe ata qe i rrethon pra se kush gjendet aty te gjithve dem ju ben.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Ai qe pi duhan demton edhe ata qe i rrine per rreth tij.Pra edhe nese ti gjendesh afer ti ai thith duhan edhe ti do demtohesh se ai tym te hyn edhe ty brenda.Poashtu edhe ne paketimet e duhanit shenon se Duhani Demton edhe ata qe i rrethon pra se kush gjendet aty te gjithve dem ju ben.

Je dakord ti vrasim dmth ti ???
 

Alchohole

Moderator!
Ti vrasim duhanpiresit?PO ata vetem po e vrasin veten me duhan.Sbesoj qe ti vrasim por ne vendet publike te mos pihet duhani ,kete mendoj une :).
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Ti vrasim duhanpiresit?PO ata vetem po e vrasin veten me duhan.Sbesoj qe ti vrasim por ne vendet publike te mos pihet duhani ,kete mendoj une :).

Po pse te presim te vdesin vet ata i futim nga nje plumb edhe shpetojme dhe ne qe se pime dhe sistemi jone spitalor se sdo rri te merret me keta te semurit.....fitim kemi po ti heqim qafe sa me shpejt
 

abstraction

Carpe Diem
Po pse te presim te vdesin vet ata i futim nga nje plumb edhe shpetojme dhe ne qe se pime dhe sistemi jone spitalor se sdo rri te merret me keta te semurit.....fitim kemi po ti heqim qafe sa me shpejt

c'a eshte kjo ironi/sarkazem ? wow. Lol

ne gjithe boten ekzistojne ne vendet publike - smoking dhe nonsmoking sections- secili shkon aty ku e ka te shkruar te balli. Lol
 

Alchohole

Moderator!
Po perse ne te demtohemi per shak te duhanpiresve?Ne disa shtete jane vendet e caktuara ku sben te pihet duhani per kete arsye.
Edhe ne po demtohemi nga duhanpiresit madje edhe shume .
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Po pse te presim te vdesin vet ata i futim nga nje plumb edhe shpetojme dhe ne qe se pime dhe sistemi jone spitalor se sdo rri te merret me keta te semurit.....fitim kemi po ti heqim qafe sa me shpejt

Ore djale po qenke kirminil ti mo une te dija per liberal :D
 

Yellow Redhead

angels walk among us
po mir se te ato shtete zbatohen ligjet..edhe ne kemi 1 ligj qe ndalon pirjen e duhanit n`vende publike po sa zbatohet se!
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
c'a eshte kjo ironi/sarkazem ? wow. Lol

ne gjithe boten ekzistojne ne vendet publike - smoking dhe nonsmoking sections- secili shkon aty ku e ka te shkruar te balli. Lol

pak sa shkel macja LOL LOL
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Ti vrasim duhanpiresit?PO ata vetem po e vrasin veten me duhan.Sbesoj qe ti vrasim por ne vendet publike te mos pihet duhani ,kete mendoj une :).

Kjo shprehja " duhani te vret " eshte vetem nje trilim/moto/slogan per t'i ftof njerzit qe mos ta pijne me.
Nese do ta dish ku po bazohem, ateher po nisem nga vetja. Ka 13 apo 14 vjet qe un nuk dij qfar dmth vizita te mjeku. Ndoshta ka po aq vjet qe un sdij qfar shije kan barnat, sepse nuk semurem kurre, perveq ndonje gripi 4-5 dit qe e kaloj pa ndonje problem bile pa e permend sikur ska ndodh asgje.
 

abstraction

Carpe Diem
Kjo shprehja " duhani te vret " eshte vetem nje trilim/moto/slogan per t'i ftof njerzit qe mos ta pijne me.
Nese do ta dish ku po bazohem, ateher po nisem nga vetja. Ka 13 apo 14 vjet qe un nuk dij qfar dmth vizita te mjeku. Ndoshta ka po aq vjet qe un sdij qfar shije kan barnat, sepse nuk semurem kurre, perveq ndonje gripi 4-5 dit qe e kaloj pa ndonje problem bile pa e permend sikur ska ndodh asgje.

qe 10 vjec e ke fillu me e pi zotrote ? Damn. Lol

ske tani se je akoma 24 (duke u bazuar te ajo cke vene aty posht emrit) po do kesh soon. Dont worry, plus efekte anesore do kesh, prit dhe pak. Mos te mention do behesh dhe impotent. Ik vrit veten pastaj .Lol

p.s. Spartak, mjauuuuuuuuuuuu- piss -piss off . Lol
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Une them ti denojme me vdekje :p
Po une qe nuk e pi megjithe se jam i shoqeruar nga duhanpires si i behet ??? nuk besoj se eshte ky shkaku....
Po ti vrasim...ne qendren e qytetit...qe te jen shembull dhe per duhanpirset e tjere:p

Tani te behemi serioz...nuk eshte kjo zgjidhje...ne fakt violenca nuk eshte zgjidhje per asnje problem...

Ti qe shoqeroesh me duhanpires dhe nuk pi...sje ndonje rast i vecant....( me vjen keq te te zhgenjej,...por ka dhe te tjere si ty:p), ti mund te them qe je ne djeni per demin e cigareve....

Une thash qe ne pergjithsi kto rine ne baze te atyre qe pine cigare....o sepse kopjojne sjelljen e atyre qe kan afer ( qoft prinder- ose per te terhequr vemendje...ose e kuptojne qe nqs prindi pi duhan ska asgje te keqe...dmthn prindi eshte shembull per femine...,qoft shoqeria- ketu per tu mos larguar nga ta...duhet ti pershtatesh.....dhe te integrohesh ne grup...)

Dhe ata qe thone qe duhani te heq stresin mua me duket me sh nje gje psikollogjike....ka aq sh menyra per te larguar stresin dhe pa te bere dem me vetdije....
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
qe 10 vjec e ke fillu me e pi zotrote ? Damn. Lol

ske tani se je akoma 24 (duke u bazuar te ajo cke vene aty posht emrit) po do kesh soon. Dont worry, plus efekte anesore do kesh, prit dhe pak. Mos te mention do behesh dhe impotent. Ik vrit veten pastaj .Lol

p.s. Spartak, mjauuuuuuuuuuuu- piss -piss off . Lol

10 jo, po 5-6 vjet aty par
ate e thash kshtu si shtese sa per te tregu se si me duhan si pa, asgje nuk ka ndiku ne shendetim tim, perkunder disave qe kurre duhan skan pi e kurre pa barna nuk rrijne.
ndoshta duhani do te ndikoj me vone te un (negativisht kuptohet) , ateher do ta le si burre pa ekthy koken pas.
 
Nuk di per femrat por zakonishte te rinjve u duket sikur rriten behen "burra" duke pir duhanin.
 

abstraction

Carpe Diem
10 jo, po 5-6 vjet aty par
ate e thash kshtu si shtese sa per te tregu se si me duhan si pa, asgje nuk ka ndiku ne shendetim tim, perkunder disave qe kurre duhan skan pi e kurre pa barna nuk rrijne.
ndoshta duhani do te ndikoj me vone te un (negativisht kuptohet) , ateher do ta le si burre pa ekthy koken pas.

Nga duhani asgje pozitive nuk te vjen. Vetem negative. Tani nuk i kupton demet qe te sjell, se je i ri. Sado trupi eshte i forte dhe perballon cdo gje. Mushkrit asnjehere sdo i kesh njelloj me nje qe nuk e pi. Remember it.

Lere qe tani, se me vone do e kesh me te veshtire. Eshte thjesht nje habit i keq. Asgje me shume ne trurin tend.
 

sensuu

sweet
se jane shume te dobet perpara nje cigareje.......duhet te jesh i forte shume qe te mos e pish :(
 

sensuu

sweet
qellon nganjehere qe me pihet cigare:p....psh kur isha me provime LOL....nuk e di sesi me erdhi.......po e largova shpejt mendjen nga ajo,pastaj mire qe ne shpine tone nuk pi njeri cigare :D
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
se jane shume te dobet perpara nje cigareje.......duhet te jesh i forte shume qe te mos e pish :(
haha me pelqeve ketu... pse te jesh i fort shume?
thjesht duhet te jesh normal nga trute...kush e di qe i ben keq se pi...ne fakt se fillon...
Cigarja= humbje shendeti dhe lekesh...
Lere ca thone ata qe nuk shkakton kancer e semundje....Do sdo te gjithe arrine ne nje moment kur i shfaqen probleme nga semundje, nqs jo nga mushkrite...atehere me zemren ose te tjerat...
Cigarja ka efekte negative...sado qe emohojne duhanpirset...
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Nuk me ka terhequr asnjehere as duhani as kafeja....

Nejse njerez lereni duhanin se sju sjell asgje te mire
 

E3

Anëtar i Nderuar
cigarja thon ca njerez eshte si gruaja-ta merr shpirtin po dhe te kenaq
ama zgjidhje qe keni gje me lart me te vrame
ku pothuajse gjysma e globit ku jetojme jane duhanpires
njs njs
njeriu arsyeton per duhanin ateher kur e shikon veten ne ate gjendje ku sben dot me balle asgjeje
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Se kisha per ofendim, e kam nga revolta...sepse se kuptoj si mund ti besh keq vetes me vetedije... e di qe te ben keq dhe vazhdon te konsumosh
 
Private conversations
Help Users
    Top