• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

BuRreLsss

Anëtar i Nderuar
Duke shetitur neper disa websides apo Profile Facebook-u,Twitter-i dhe Forumeve te ndryshme shqiptare mund te ndeshesh ne 1 fenomen qe po perhapet cdo dite e me shume.Behet fjale per 1 privatesi te "pazakonte" ose le te themi te "hekurt" qe kane shqiptaret per jeten e tyre "Virtuale".Po te vizitosh apo te shikosh me vemendje shumica e shqiptareve kane tendencen qe te pakten foto profili te kene foto Piktoreske ose Artistike duke i fshehur ose duke i kycur fotot e tyre reale ose informacione te pergjithshme rreth jetes se tyre.Duke qene se te gjitha kto webside-s jane rrjete sociale dhe ku ekspozimi i jetes reale ne Internet po behet gjithmone e me i demshem a mendoni se Shqiptaret kane te drejte qe e "kycin" Privatsine e tyre dhe nuk jane aq te lirshem sa europianet apo amerikanet ?!
 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Ndoshta sepse ka ca shqiptare qe
nese nje goce nuk u shkon sipas qejfit te tyre ata do marrin nje foto
e do ia bejne ia kete e kam pasur,
ose do i hapin nje video diku edhe ia kjo keshtu kjo ashtu.(e mos thu qe nuk eshte ashtu se njoh sh tipa qe i bejne keto budalliqe)
Pjesa e II-duke marre dy fjalite e fundit vete e thua qe po behet i demshem privatesia.
Por kjo nuk eshte edhe komplet e vertete.
Duke marre edhe fb si rrjetin me te madh,ka edhe goca qe dalin gjysem te zhveshura.

Keshtu varet, don ose sdon, ve dicka tj qe i pelqen etj etj.
 

BuRreLsss

Anëtar i Nderuar
Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Pikerisht e kam theksuar qe po behet e demshme por se kam fjalen per privatsine por per ekspozimin e informacioneve dhe fotove.Mendoj qe ne shqiperi njerzit jan te rritur me 1 fryme mjaft te cuditshme dhe kemi qene e jemi gjithmone shtet e popull ne tranzicion..Ndoshta kjo gje na ben qe te shfrytzojme ate "cope liri" ne menyren me te keqe te mundshme dhe duke e shperdoruar apo duke perfituar nga besimi i tjerve :)
 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Pikerisht e kam theksuar qe po behet e demshme por se kam fjalen per privatsine por per ekspozimin e informacioneve dhe fotove.Mendoj qe ne shqiperi njerzit jan te rritur me 1 fryme mjaft te cuditshme dhe kemi qene e jemi gjithmone shtet e popull ne tranzicion..Ndoshta kjo gje na ben qe te shfrytzojme ate "cope liri" ne menyren me te keqe te mundshme dhe duke e shperdoruar apo duke perfituar nga besimi i tjerve :)
Ose ste kuptoj une
Ose po kuptoj qe nje here thua dicka pastaj nj gje tj.
Se pari ska te beje tranziocioni, nje person qe ka pak dinjitet per veten
do dinte te sillej edhe me te tjeret.
Edhe une tu pergjigja pse nuk e vejne pjesa me e madhe.
E pjesa tj jane edhe gjysem te zhveshura.
Ia edhe dicka tj, rinia e sotme dmth shumica pakica quaje si te duash
kane rene aq sh ne tel, dhe ne internet sidomos ne zona te mbyllura
dhe qe hapin nje fb apo nje adrese pa dijenine e prindereve
dhe qe te mos zbulohen vene nje foto kot.
Tani di une si do quhem se ne ca bote jetoj, por kur i shoh keto gjera me ik truri.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

do pergjigjem kur te kem pak kohe :) se po bej dreken tani....teme interesante dhe shum aktuale :)
 

BuRreLsss

Anëtar i Nderuar
Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Ose ste kuptoj une
Ose po kuptoj qe nje here thua dicka pastaj nj gje tj.
Se pari ska te beje tranziocioni, nje person qe ka pak dinjitet per veten
do dinte te sillej edhe me te tjeret.
Edhe une tu pergjigja pse nuk e vejne pjesa me e madhe.
E pjesa tj jane edhe gjysem te zhveshura.
Ia edhe dicka tj, rinia e sotme dmth shumica pakica quaje si te duash
kane rene aq sh ne tel, dhe ne internet sidomos ne zona te mbyllura
dhe qe hapin nje fb apo nje adrese pa dijenine e prindereve
dhe qe te mos zbulohen vene nje foto kot.
Tani di une si do quhem se ne ca bote jetoj, por kur i shoh keto gjera me ik truri.

Spo me kupton ti mua se une ty po te kuptoj shume mire.
Mundohu qe te kuptosh se kam parashtruar 1 fakt dhe 1 opinion ne analogji.
Perderisa une them 2 gjera te kunderta do te thote qe mendimi im eshte kunder faktit dhe nuk do te thote qe jam kondravers.
Nejse sido qe te jete pjeserisht jam dakort me ty tek ato fjalite e fundit,dmth tek ndikimi i teknologjise ne jeten e perditshme te rinise shqiptare.
Persa i perket tranzicionit mendoj se ka 1 rol kyc ne cdo fushe te jetes se njeriut :)
 

MasteR

I'm offline
Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Sepse shqipetaret jane si ujqerit nese sua var ajo goca perfundon e shkreta ne youtube me sakt dhe me shkurt ska ku te veje

edhe pse thjesht ulin veten e tyre prap se prap nuk heqin mendjen nga marrezirat kjo vjen si pasoje e metalitetit te ulet e te dobet mjer ne me kete rini qe kemi
 
Redaktimi i fundit:

Akull

Anëtar i Nderuar
Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

S'eshte nevoja me ekzpozu surratin ne forum .. sepse se di me ke te besh ... as ne fb (gje qe urrej shum fb ) por ne msn eshte ndryshe se ke ber vet zgjedhjen tende te cilet i ke besim ... dhe ste gjen asgje e keqe :)
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Nuk kemi arritur akoma nivelin e duhur te qytetrimit per ne fotoja eshte dicka qe e keqperdorim kur nuk na vjen mire ;)
 

Apsara

Anëtar i ri
Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Nuk jan vetem shqiptaret qe perdorin anonimitetin ne internet.. mendoj qe vendosja apo jo e fotove varet nga deshira e secilit duke marr parasysh dhe rrezikun e kopjimit te identitetit apo keqperdorimin nga persona te tjere.Do shpresoja qe te respektojme me shume identitetin dhe privatsine e secilit.. gjithsesi si perfundim do keshilloja te gjithe te jen te kujdesshem e te mendojne dy here ne vendosjen e fotove.
 

ReNdEx

Interist Forever
Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Kjo esht deshira e cdo kujt nse do e vendos nje foto nse sdo qendron anonim sbesoj se perben ndo nje problem kush do qe te te njohi me mir ka menyara te tjera :D
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Ku jane ato kohet e bukura ku FV kishte 250+ faqe me foto antaresh dhe sidomos antaresh :skuq::nxef::puth:
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto

Ku jane ato kohet e bukura ku FV kishte 250+ faqe me foto antaresh dhe sidomos antaresh :skuq::nxef::puth:

eh i mbane mend kete kohe cyber spartacus po edhe atehere na e bene nje video per youtube me duket apo jo LOLLOL se mos u merzitem ne ....................privatesia eshte dicka qe duhet konsideruar sepse ne dite sitme jo se ke per te fshehur dicka por vjedhja e indetitetit eshte duke u rritur dhe klonimi i cdo detaje te nje personi shkon ne dem flase per keta qe jetojne ne europe. Pastaj ne shqiptaret jemi shume gjeloze nqs nje vajze/dashnore na iken nga duart na pelqen te hakmerremi dhe menyra e vetme qe ta bejme anonim eshte duke u fshehur prapa tastjeres e cila nuk eshte burreri.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Duke shetitur neper disa websides apo Profile Facebook-u,Twitter-i dhe Forumeve te ndryshme shqiptare mund te ndeshesh ne 1 fenomen qe po perhapet cdo dite e me shume.Behet fjale per 1 privatesi te "pazakonte" ose le te themi te "hekurt" qe kane shqiptaret per jeten e tyre "Virtuale".Po te vizitosh apo te shikosh me vemendje shumica e shqiptareve kane tendencen qe te pakten foto profili te kene foto Piktoreske ose Artistike duke i fshehur ose duke i kycur fotot e tyre reale ose informacione te pergjithshme rreth jetes se tyre.Duke qene se te gjitha kto webside-s jane rrjete sociale dhe ku ekspozimi i jetes reale ne Internet po behet gjithmone e me i demshem a mendoni se Shqiptaret kane te drejte qe e "kycin" Privatsine e tyre dhe nuk jane aq te lirshem sa europianet apo amerikanet ?!

Une mendoj se privatesia neper website eshte e rendesishme.Por eshte njekohesisht e mire dhe e keqe, e para te jep mundesin te rilidhesh me te afermit apo shoqerin qe i ke larg, ti gjesh ata, ndersa e dyta (e keqe) sepse u jep hapsire edhe njerzve hipokrit, fallso dhe frikacak te dalin ne pah e te mbrohen nga anonimati.
Fakti qe shum Shqiptar por jo vetem Shqiptar edhe te huaj gjithashtu preferojn te mos ven as foton dhe as emrin e tyre te vertet ne keto website interneti sepse nuk duan probleme, tutelohen nga pasiguria qe e perben rrjetin

Por mund te jet edhe nje arsye e trete.....misteri eshte esencial sepse kontribuon ne rritjen e kuriziteti dhe joshjes virtuale :p :)
 
Redaktimi i fundit:

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Pe: Titulli: Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme f


eh i mbane mend kete kohe cyber spartacus po edhe atehere na e bene nje video per youtube me duket apo jo LOLLOL se mos u merzitem ne ....................privatesia eshte dicka qe duhet konsideruar sepse ne dite sitme jo se ke per te fshehur dicka por vjedhja e indetitetit eshte duke u rritur dhe klonimi i cdo detaje te nje personi shkon ne dem flase per keta qe jetojne ne europe. Pastaj ne shqiptaret jemi shume gjeloze nqs nje vajze/dashnore na iken nga duart na pelqen te hakmerremi dhe menyra e vetme qe ta bejme anonim eshte duke u fshehur prapa tastjeres e cila nuk eshte burreri.
Ehh Con athere vendosje nje foto bam bam te peshkonin vet femrat tani i ka dale gjuha Masterit dhe Rendex LOL LOL LOL (shaka cuna shaka ) Sa kohe te ''pafajshme'' ishin athere mbaj mend ishte njera qe kishte diku 5 faqe vetem me foto e saja ahhhh cfare nostalgjie :( ......
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te eks

Ehh Con athere vendosje nje foto bam bam te peshkonin vet femrat tani i ka dale gjuha Masterit dhe Rendex LOL LOL LOL (shaka cuna shaka ) Sa kohe te ''pafajshme'' ishin athere mbaj mend ishte njera qe kishte diku 5 faqe vetem me foto e saja ahhhh cfare nostalgjie :( ......

cyber po master dhe rendex nga nje do mari o burre ti mos e ule veten se mos jane me te mire hahahah ka peshk ne det sa te duash ..............e mbaj mend edhe une ate qe kishte nja 5 faqe me foto dhe cdo foto me duket kishte 500komente (mbase edhe une kisha komentuar) pune ushtrie thuaj po he LOL
 

bella

Anëtar i Nderuar
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te


cyber po master dhe rendex nga nje do mari o burre ti mos e ule veten se mos jane me te mire hahahah ka peshk ne det sa te duash ..............e mbaj mend edhe une ate qe kishte nja 5 faqe me foto dhe cdo foto me duket kishte 500komente (mbase edhe une kisha komentuar) pune ushtrie thuaj po he LOL
ok boll me beret kurioz ju te dy tani :)....kush ishte kjo qe kishe 5 faqe me foto, kishte edhe te farefisit gje :p. si me paska shpetuar pa komentuar un :p

con_uk ke te drejt per nje gje qe ke then me siper...qe e ruajn privatesin njerzit sepse ka ndodhur ne fakt gjera jo te kendshme ne virtualitet dhe eshte shtuar meraku......mgjth jam me iden se po te jemi te kujdesshem edhe vete ne mos hardallosemi shume :p skemi pse ruhemi kaq shume.
 

Love

βeℓℓe â๓e
Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Nuk kemi arritur akoma nivelin e duhur te qytetrimit per ne fotoja eshte dicka qe e keqperdorim kur nuk na vjen mire ;)
Qyqa kur u bere bjonde ti LOL LOL sa po qesh LOL ....
Sa per temen do pergjigjem nje dite tjeter se tani s'kam kohe do fle :D
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Jemi te shpifur lale per kete...LOL LOL LOL
 

Gazolina

Moskokecarese
Titulli: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tona

Temë interesante!

Interneti ka rreth 2-3 vjet që po familjarizohet paksa me shqiptarët në Shqipëri nga përdorimi masiv i tij. Ka shumë dhe nga ata që nuk dinë ta përdorin aspak netin, nuk është çudi, ndaj vjen dhe mosbesimin e të dhënave të sakta ose të plota karshi rrjetit virtual.

Shqiptarët kryesisht janë popull tradicional dhe është mëse normale kjo lloj sjellje. Ka nga ata që kërkojnë të ruajnë imazhin e tyre nga thashathemet apo të jenë pjesë e një diskutimi.

Të ruash të dhenat e tua personale do të thotë të jesh i kujdesshëm për veten. Pastaj pse duhet të ekspozohen foto? Cili mund të jetë përfitimi i ekkspozimit të fotove që mund të bëhet?
 

BuRreLsss

Anëtar i Nderuar
Pe: Titulli: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto

Temë interesante!

Interneti ka rreth 2-3 vjet që po familjarizohet paksa me shqiptarët në Shqipëri nga përdorimi masiv i tij. Ka shumë dhe nga ata që nuk dinë ta përdorin aspak netin, nuk është çudi, ndaj vjen dhe mosbesimin e të dhënave të sakta ose të plota karshi rrjetit virtual.

Shqiptarët kryesisht janë popull tradicional dhe është mëse normale kjo lloj sjellje. Ka nga ata që kërkojnë të ruajnë imazhin e tyre nga thashathemet apo të jenë pjesë e një diskutimi.

Të ruash të dhenat e tua personale do të thotë të jesh i kujdesshëm për veten. Pastaj pse duhet të ekspozohen foto? Cili mund të jetë përfitimi i ekkspozimit të fotove që mund të bëhet?
Teorikisht rrjetet sociale jane multifunxionale dhe 1 nga funxionet e tij eshte dhe njohja apo biseda me njerez nga cdo cep i botes dhe shkembimi i ideve apo kulturave....Tani qe ne krijimin e ketyre rrjeteve eshte vene dhe opsioni i vendosjes se fotos qe ne fillim fare praktikisht kshu ndodhi.Cdokush vinte foton e tij dhe ne kete menyre edhe biseda midis 2 te panjohurve eshte me efektive kur dihet pak a shume se me ke person po flet.Ne vitet ne vazhdim filloj te ndryshoje kjo gje e sidomos ne shqiperi eshte TRENDY i te bllokuarit ne menyren me te sigurte te mundshme.Pak a shume kjo ishte pergjigja ime per 2 pytjet e fundit...
 

Gazolina

Moskokecarese
Titulli: Pe: Titulli: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozo

Teorikisht rrjetet sociale jane multifunxionale dhe 1 nga funxionet e tij eshte dhe njohja apo biseda me njerez nga cdo cep i botes dhe shkembimi i ideve apo kulturave....Tani qe ne krijimin e ketyre rrjeteve eshte vene dhe opsioni i vendosjes se fotos qe ne fillim fare praktikisht kshu ndodhi.Cdokush vinte foton e tij dhe ne kete menyre edhe biseda midis 2 te panjohurve eshte me efektive kur dihet pak a shume se me ke person po flet.Ne vitet ne vazhdim filloj te ndryshoje kjo gje e sidomos ne shqiperi eshte TRENDY i te bllokuarit ne menyren me te sigurte te mundshme.Pak a shume kjo ishte pergjigja ime per 2 pytjet e fundit...
Kjo ishte diçka më e saktë se tema, sqarohet më mirë ajo që doni të dini.

ثshtë parë që në shumicën e rasteve është abuzuar me profilet dhe me fotot në këto rrjete. Apo dhe janë hapur shumë profile të rreme me emrat e dikujt tjetër. Kam shumë raste që u kanë ndodhur disa personave që njoh. Njërës i vodhen ardesën dhe në emrin e saj shkruhej pseudonimi ofendues, një shokut tim i hapën adresë të dytë me po emrin e tij etj etj, pra ajo që dua të them është se ka shumë abuzime në rrjetet virtuale dhe sa më shumë njerëz të ndryshëm përfshihen apo dhe sa më i përdorshëm bëhet aq më i pasigurt duket sikur bëhet. Ndaj nuk është çudi të ruhet me fanatizëm për një pjesë kjo privatësi.
 

BuRreLsss

Anëtar i Nderuar
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te eks

Kjo ishte diçka më e saktë se tema, sqarohet më mirë ajo që doni të dini.

ثshtë parë që në shumicën e rasteve është abuzuar me profilet dhe me fotot në këto rrjete. Apo dhe janë hapur shumë profile të rreme me emrat e dikujt tjetër. Kam shumë raste që u kanë ndodhur disa personave që njoh. Njërës i vodhen ardesën dhe në emrin e saj shkruhej pseudonimi ofendues, një shokut tim i hapën adresë të dytë me po emrin e tij etj etj, pra ajo që dua të them është se ka shumë abuzime në rrjetet virtuale dhe sa më shumë njerëz të ndryshëm përfshihen apo dhe sa më i përdorshëm bëhet aq më i pasigurt duket sikur bëhet. Ndaj nuk është çudi të ruhet me fanatizëm për një pjesë kjo privatësi.
Prandaj e kam theksuar "Ne Shqiptaret"....sepse privatsine e tyre e ruajne kudo ne bote,por te pakten ne vendet e tjera te europes apo ne USA nuk kemi 1 shperdorim te fotove te tjerve sic ndodh ktu ne shqiperi dhe sic ka ndodhur dhe ne ato rastet qe ti sapo permende.Pikerisht kjo eshte ajo pjesa ku une dua te kapem ne menyre indirekte....Pse ndodh kjo gje ktu tek ne ? Pse keqperdoren fotot dhe infot tona ? Une mendoj se 1 nga arsyet eshte dhe zhvillimi i pakontrolluar dhe me hapa jashtzakonisht te shpejte i teknologjise dhe internetit ne 1 vend ku 20% jan analfabete e 60% jane te papune.Kudo qe ndodh ky rotacioni "Nga ekstremi ne ekstrem" ka efekte "anesore"....
 

Gazolina

Moskokecarese
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranoj

Prandaj e kam theksuar "Ne Shqiptaret"....sepse privatsine e tyre e ruajne kudo ne bote,por te pakten ne vendet e tjera te europes apo ne USA nuk kemi 1 shperdorim te fotove te tjerve sic ndodh ktu ne shqiperi dhe sic ka ndodhur dhe ne ato rastet qe ti sapo permende.Pikerisht kjo eshte ajo pjesa ku une dua te kapem ne menyre indirekte....Pse ndodh kjo gje ktu tek ne ? Pse keqperdoren fotot dhe infot tona ? Une mendoj se 1 nga arsyet eshte dhe zhvillimi i pakontrolluar dhe me hapa jashtzakonisht te shpejte i teknologjise dhe internetit ne 1 vend ku 20% jan analfabete e 60% jane te papune.Kudo qe ndodh ky rotacioni "Nga ekstremi ne ekstrem" ka efekte "anesore"....
Po ndodh kjo gjë pasi pjesa më e madhe janë të papunë dhe për më tepër i kushtojnë më shumë rëndësi jetës së të tjerëve duke u informuar rreth gjithçkaje të tjetrit dhe duke bërë thashetheme të ndryshme. Sigurisht dhe ndryshimet ekstreme nuk janë gjë e mirë sepse po tregojnë se nuk jemi të përgatitur dhe sigurisht që do ketë efekte anësore. Një rast tjetër, gjëja e parë që pyesin kur hap celularin të bisedosh me telefonuesin/en është të të pyesë se ku je?? LOL LOL
 

BuRreLsss

Anëtar i Nderuar
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pr

Po ndodh kjo gjë pasi pjesa më e madhe janë të papunë dhe për më tepër i kushtojnë më shumë rëndësi jetës së të tjerëve duke u informuar rreth gjithçkaje të tjetrit dhe duke bërë thashetheme të ndryshme. Sigurisht dhe ndryshimet ekstreme nuk janë gjë e mirë sepse po tregojnë se nuk jemi të përgatitur dhe sigurisht që do ketë efekte anësore. Një rast tjetër, gjëja e parë që pyesin kur hap celularin të bisedosh me telefonuesin/en është të të pyesë se ku je?? LOL LOL
Ehhh.....shume komplekse paskemi qene...LOL
 

Gazolina

Moskokecarese
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e raste

Ehhh.....shume komplekse paskemi qene...LOL
Dhe rrjedhimisht kur më shumë interesohen se çfarë bën dhe se ku je (pavarësisht se ndonjë punë apo diçka tjetër si detyrë është më e rëndësishme në bisedë), të bën të shkulësh flokët nga nervozizmi LOL por përmbahemi dhe fikim telefonin apo dhe ruajmë privatësinë në maksimum. :D duke kaluar direkt dhe në temën që interesohemi.
 

BuRreLsss

Anëtar i Nderuar
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e r

Dhe rrjedhimisht kur më shumë interesohen se çfarë bën dhe se ku je (pavarësisht se ndonjë punë apo diçka tjetër si detyrë është më e rëndësishme në bisedë), të bën të shkulësh flokët nga nervozizmi LOL por përmbahemi dhe fikim telefonin apo dhe ruajmë privatësinë në maksimum. :D duke kaluar direkt dhe në temën që interesohemi.
Kto lloj interesimesh dhe pyetjesh i bejme nga xhelozia dhe inati per te ditur nqs dikush tjeter eshte me mire se ne apo nqs dikush tjeter eshte ne 1 vend me te mire se ku jemi ne ahahahahaa :p LOL LOL
 

Snow Hristina

Anëtar i Nderuar
Pe: Titulli: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto

eshte veshtire sepse te marin fotot te bejne fb mua me ka ndodhur dhe jam penduar shume here qe ve foto tani i ve po me zemren ne dore ... nuk jane vetem shqiptaret po dhe te huajit
 

ReNdEx

Interist Forever
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te eks

Prandaj e kam theksuar "Ne Shqiptaret"....sepse privatsine e tyre e ruajne kudo ne bote,por te pakten ne vendet e tjera te europes apo ne USA nuk kemi 1 shperdorim te fotove te tjerve sic ndodh ktu ne shqiperi dhe sic ka ndodhur dhe ne ato rastet qe ti sapo permende.Pikerisht kjo eshte ajo pjesa ku une dua te kapem ne menyre indirekte....Pse ndodh kjo gje ktu tek ne ? Pse keqperdoren fotot dhe infot tona ? Une mendoj se 1 nga arsyet eshte dhe zhvillimi i pakontrolluar dhe me hapa jashtzakonisht te shpejte i teknologjise dhe internetit ne 1 vend ku 20% jan analfabete e 60% jane te papune.Kudo qe ndodh ky rotacioni "Nga ekstremi ne ekstrem" ka efekte "anesore"....

Dakort jam me ty qe ne jemi me keqerdorusit e rrjetit te website shqiptaret e bejn me shum kte manover duke hapur profile me te dhenat e nje tjetri ka ndodh jan te shumta rastet dhe akoma ndadhin tani qe ne po diskutojem ktu , nuk mendoj se jemi vetem ne shqiptaret qe e bejm nje gje te till po te shofesh ke dhe vende te tjera , te ben pershtypje tek ne se ne ndoshta e kemi me te theksuar se te tjeret dhe ndaj bijem ne sy te paret per kte problem dhe ky qendron problemi i shqiptarve qe nuk tregojen ident apo dhe foto sepse keqperdoren,
 

Gazolina

Moskokecarese
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pse ne Shqiptaret ne shu

Kto lloj interesimesh dhe pyetjesh i bejme nga xhelozia dhe inati per te ditur nqs dikush tjeter eshte me mire se ne apo nqs dikush tjeter eshte ne 1 vend me te mire se ku jemi ne ahahahahaa :p LOL LOL
Sinqerisht më ka bërë përshtypje ku një shoqja ime ( jo e afërt) më pyeste sa herë ku ndodhesha dhe ç'po bëja LOL dhe pikërisht të bën të mos ia thuash nga mënyra se si të pyetën. Dhe mendo se ç'bëhet me rrjetet virtuale ku ti u ofron gratis infon LOL Vë dhe foto pastaj :p
 
Top