Pse çdo grua duhet të përpiqet të jetojë vetëm

Hope

◕‿◕
Cfare makine? :)

Pse po te rrish me nje burre, te martohesh ske me te drejt te kesh kushte jetese apo kushte qe nje grua mund te kete?

Ofrimi materiales nuk ndalet nga tjetri por nga vetja (sa lek nxjerri ti e i dashuri ty) dhe mohimi tjeter, ai material e mohon prape vetja :p


Ta blej une :p
3c58b072-80c6-4fe4-bd77-a3b8023a733a_3.d88f70ff6884621607fa48df1cda78b0.jpeg
Haa se kuptove fare se cfare po thoja.
1. Sme duhet njeri me me ble makine (enesh, larse ose Ferrari:p).
2. Tema flet per vendimin te jetosh vetem ne nje moment te caktuar te jetes, se je mbas studimeve ose mbas nje ndarje ose thjesht pa asnje arsyje. Ka shume njerez qe nuk e perfyturojne te jetojne vetem sepse seshte shume e kendshme te kthehesh tek muret bosh perhere. Por sic e thash dhe me siper eshte menyra me e mire te njohesh veten, te njohesh limitet qe ke, te kuptosh ca do nga vetja, nga parteneri, nga gjithcka.
3. Isha ironike per punen e mashkullit, patjeter qe nuk ndryshon gje te jesh ne lidhje, secili ofron ca mundet.
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Te jetosh e vetme nuk eshte mire. Por ndonjeher jeta ste jep mundesine te kesh dike qe te jetosh bashke me te.
 

Ridexxx

Antarë i Respektuar
Haa se kuptove fare se cfare po thoja.
1. Sme duhet njeri me me ble makine (enesh, larse ose Ferrari:p).
2. Tema flet per vendimin te jetosh vetem ne nje moment te caktuar te jetes, se je mbas studimeve ose mbas nje ndarje ose thjesht pa asnje arsyje. Ka shume njerez qe nuk e perfyturojne te jetojne vetem sepse seshte shume e kendshme te kthehesh tek muret bosh perhere. Por sic e thash dhe me siper eshte menyra me e mire te njohesh veten, te njohesh limitet qe ke, te kuptosh ca do nga vetja, nga parteneri, nga gjithcka.
3. Isha ironike per punen e mashkullit, patjeter qe nuk ndryshon gje te jesh ne lidhje, secili ofron ca mundet.
Spo flasim per 20 vjecare me studime. Ndaje kategorite, thuj me mir pa burre beqare dhe ujit lulet e shpise lol
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Haa se kuptove fare se cfare po thoja.
1. Sme duhet njeri me me ble makine (enesh, larse ose Ferrari:p).
2. Tema flet per vendimin te jetosh vetem ne nje moment te caktuar te jetes, se je mbas studimeve ose mbas nje ndarje ose thjesht pa asnje arsyje. Ka shume njerez qe nuk e perfyturojne te jetojne vetem sepse seshte shume e kendshme te kthehesh tek muret bosh perhere. Por sic e thash dhe me siper eshte menyra me e mire te njohesh veten, te njohesh limitet qe ke, te kuptosh ca do nga vetja, nga parteneri, nga gjithcka.
3. Isha ironike per punen e mashkullit, patjeter qe nuk ndryshon gje te jesh ne lidhje, secili ofron ca mundet.
Ne fakt temen se lexova fare lool


Cfare makine do blije ti? :p
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
E pse duhet te perpiqet, apo qe te jete gati kur te vije koha?

Askush nuk duhet te jetoje vetem.
Nese jeta na sprovon me vetmine duhet te dime ta perballojme por nuk duhet te jetojme tere jeten duke u pergatitur per vetmine dhe ne nje moment shohim qe na ka ikur mundi dem sepse ka ardhur fundi saj.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Trajtimi i artikullit s`ka shume sens.
S`ka te bej vajze apo djal per te jetuar ne pjese te jetes sone vetem apo te shoqeruar.
Nese duhet te jetojme vetem,per arsye studimi,pune,apo sepse jemi ne nje moshe madhore dhe kemi nevoje per ambjentin tone,kjo eshte normale.
Te jetosh vetem,per te perfituar te mira?!
Me ngjan absurde.
Eshte po aq absurde sa te jetosh me njeriun,apo njerez te gabuar se ke frike te jetosh vetem.
Perfundimi ne duhet te jetojme sipas formes qe na ben te ndihemi rehat.
Ndihesh rehat te jetosh me nje partner apo shok,beje.
Nuk ndihesh rehat,jeto vetem.
S`perben problem jetesa vetem,per aq kohe sa eshte zgjedhja jote individuale.
Me mire vetem se ne shoqeri apo ambjent familjar jo te kendshem.
 

Ridexxx

Antarë i Respektuar
Ne fakt jo vetem femrat por dhe meshkujt qe jane te zotet e vetes se tyre jetojne vetem, Kjo sdo te thote se jane te vetmuar por kane nje shkalle lirie te te jetuarit te jetes ashtu si e deshirojne ata.

Puna eshte qe kush ka culo per ket pune thuj
Po une vetem po jetoj. Punoj vetem, gatuaj vetem, laj enet vetem. Por nese dua shoqeri ,une zgjedh
Po gruaja cne?
Lulja ka nevo perj perkujdesje
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Bota kapitaliste e materialiste keshtu te propagandon :D
Jo mer vlla jo. Ku ka se te jetosh me te dashurit e tu, qofte prinderit ne fillim, qofte i dashuri, burri, apo me 1 shoqe po qe larg e beqare.
Te jesh e pavarur dhe te jetosh vetem jane 2 gjera te ndryshme. te behesh zot i vetes vjen me mendesine dhe pjekurine. Vjen me aftesine per te kuptuar pergjegjesite dhe ti dalesh zot vetes por dhe tjetrit, qofte prindit, qofte familjes tende te re, qofte dhe Vetvetes(te pares).
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Ne fakt jo vetem femrat por dhe meshkujt qe jane te zotet e vetes se tyre jetojne vetem, Kjo sdo te thote se jane te vetmuar por kane nje shkalle lirie te te jetuarit te jetes ashtu si e deshirojne ata.

Puna eshte qe kush ka culo per ket pune thuj
Sado rahat te jesh vetëm un uroj qe as qenit te rrij vetem, se si pse ku e din mir edhe ti. Njeriu asht kriju te jetoj cift, rehatija njeriut ndryshon sipas moshes,sa kollaj te thuash kur je i ri ekonomikisht mir se europa ta mundson te thuash sdo laj çorapet e burrit sdu te degjoj pordhat e grus😉kto lloj tipesh/tipash kur ta marrin vesht se vetem sjetohet ka me ken shum vone.
 

Hope

◕‿◕
Sado rahat te jesh vetëm un uroj qe as qenit te rrij vetem, se si pse ku e din mir edhe ti. Njeriu asht kriju te jetoj cift, rehatija njeriut ndryshon sipas moshes,sa kollaj te thuash kur je i ri ekonomikisht mir se europa ta mundson te thuash sdo laj çorapet e burrit sdu te degjoj pordhat e grus😉kto lloj tipesh/tipash kur ta marrin vesht se vetem sjetohet ka me ken shum vone.
Po pse shume vone?
Kur e mer vesh, shko ne lidhje :p
Ama ky paragjykimi "sjetohet vetem, sjetohet po nuk ishe cift/martuar, sjetohet po nuk pate makine, shtepine tende, qenin tend dhe 15 kalamaj, e keshtu me radhe...."
Kush tha qe nuk jetohet? Nqs nje njeri e mer vendimin ta bej, e mer me plot vetedije edhe e ka menduar mire... sduhet te vij bota ti thot si duhet te jetoj jeten e vete....
 

Marla

InVinum Veritas
Sado rahat te jesh vetëm un uroj qe as qenit te rrij vetem, se si pse ku e din mir edhe ti. Njeriu asht kriju te jetoj cift, rehatija njeriut ndryshon sipas moshes,sa kollaj te thuash kur je i ri ekonomikisht mir se europa ta mundson te thuash sdo laj çorapet e burrit sdu te degjoj pordhat e grus😉kto lloj tipesh/tipash kur ta marrin vesht se vetem sjetohet ka me ken shum vone.
Normal qe po se sjemi qenie asociale njerez jemi e ne por ka momente ne jete qe njeriu ka nevoje per pak hapesire. Fundja jeta jetohet si te vjen me njerez pa njerez rendesi ka mos ikesh nga trute e kokes dmth lol
 
Top