• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pse Amerika ndërhyri në Afganistan dhe Kush e shpiku Terrorizmin? (VIDEO)

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Pse Amerika ndërhyri në Afganistan dhe Kush e shpiku Terrorizmin? (VIDEO)

Tani kjo puna e droges dhe munde te kete ndonje ndikim, edhe pse ajo u prodhuar ne Afganistan edhe para viteve '80, nga kushtet klimatike jo per tjeter. Edhe munde te ketye konspiracionin e saj, por te tentosh te mbyllesh syte e botes me ceshtje droge, pa permendur fatet njerezore te atij vendi ne vitet 94-2001 kjo them se nuk është edhe e gjitha OK.

Kam pershtypjen se ne ato vite cdo dite aty nxirreshin Fetwa te ndryshme te cilat ne menyre rrenjesore kishin shkaktuar tragjedi ne jetet njerezore.

Munde ti permend disa prej tyre:

1. Ndalohet muzika, piktura, cinemaja, PC-ja madje dhe shume gejra tjera
2. Me fetwa shkaterrohet kulturat e fiseve te ndryshme duke shkateruar cdo tempull te budismit madje dhe trashegimi mijeravjecare
3. Terror i papare mbi fise te ndryshme e sidomos terror i papare mbi femren (nuk kishte pak te vrare e te zhdukur)
4. Shitje skllaverore e femrave qe vidheshin nga fiset e ndryshme dhe shiteshin ne vende te ndryshme
5. Vrasje e pameshirshme ndaj fiseve qe nuk nenshtroheshin e kryesisht besimeve tjera


Keto ndoshta dikujt i duken asnje gje ne shikim te pare por nuk dmth. se tere bota shikon me syte tane.
 

ricky_ch

******
Titulli: Pse Amerika ndërhyri në Afganistan dhe Kush e shpiku Terrorizmin? (VIDEO)

 

ricky_ch

******
Titulli: Pse Amerika ndërhyri në Afganistan dhe Kush e shpiku Terrorizmin? (VIDEO)

 

ricky_ch

******
Titulli: Pse Amerika ndërhyri në Afganistan dhe Kush e shpiku Terrorizmin? (VIDEO)

 

ricky_ch

******
Titulli: Pse Amerika ndërhyri në Afganistan dhe Kush e shpiku Terrorizmin? (VIDEO)

 
Top