• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

WxP

Antarë i Respektuar
Vendndodhja
FV.AL
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

Ok Do te mundohem qe keto dy dit te ndahen kategori sipas accesseve ne chat po ashtu edhe ne forum, Zona Root Zona e adminit edhe zona e ircop. Seshpejti do i japim zgjidhje nbashkpunim me njeri tjetrin accesseve te vjetra dhe atyre te reja.
 

Never

NoN.Puo.Piovere.Per.Sempr e
Mosha
37
Vendndodhja
Mbi Toke
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

Bukur shume bukur,keni folur te gjithe si politikane te ardhshem :).Duke pare veprimin tim dhe pergjigjet e juaja me duhet tju falenderoj per 2 gjera,e para shyqyr qe u riaktivizuat ne mendime dhe debate,dhe e dyta falenderoj personat mosbesues kundrejt meje.Ateher lindja e ideve dhe e nevojave ne irc eshte momentale dhe si e tille duhet te jet dhe ndihma nga koleget e mi momentale dhe e nevojshme ne kohen e duhur.Duke pare qe shumica nga ne jane ne nje {moshe realitivisht te madhe ne irc} dhe jane drejt ikjes nga keto detyra qe na jan caktuar ose kemi pasur deshir ti zbatojm.Cfare dua te them me ikje ikja konkretizon neglizhimin e detyres rregullores dhe shoqeris reale jasht chatit,duke mbledhur te gjith keto faktore lind nevoja e shtimit te disa personave te tjere qe duan te vazhdojne punen qe ne te gjith po anashkalojm duke bashkangjitur ato fjale qe thash pak me lart mosha ne irc shoqeria reale dhe rregullores ose kodit te etikes ne irc.duke mledhur te gjithe keto faktore lindin konflikte dhe mosmarveshje nga te gjitha llojet.Ne si staf per fatin tone te keq dhe per fatin tone te mire ne disa rrethana pengohemi ne vendimet qe duhet te marrim ne irc.atehere lind pyetja kur behet fjale per rregulloren leje se ledin e kam shok e njof live sja vlen te hiqet,shoqerohet vetem me nje verejtje te vogel qe harrohet.te shtojm Timi-n se e kemi shok mlidhen 6 rotet shtohet timi se esht shoku jone,ircopet jasht adminet jasht,ok iku dhe kjo.do rishikohet stafi opers ircop admin vendimet merren nga root shtohen hiqen normalisht hiqen ato qe skan mik te fort qendron miqeisa dhe lind serisht nevoja per ircop te ri por serisht ato do shtohen vetem kur te hiqen operat qe sjan aktiv! por ktu kemi nje problem sepse fillon serisht avazi ledin jo timin jo wxp jo etj etj.Ateher shok e miq duke pritur mendimet e Root per cdo veprim dhe levizje ne server do tju lutesha ti qendroni me afer irc operave dhe cdo problemi qe ka ne server,e jo te meren vendime duke mos qen aktiv dhe te pritet marja e nje vendimi nga root duke shkuar une ne prvt ose dikush tjeter per ti dhen zgjidhje problemeve qe qendrojn ktu e 2 vjet mosmarveshje shtime heqje e qefmbetje.nese kerkoni vertet te ngreni nje irc unike dhe te bashkuar ne Shqiperi duhet pune konsensull dhe nje rregull per tu zbatuar.
Ps: Mbase u zgjata shume mbase dhe ju besdisa me shkrimin tim mbase dhe shume nga ju se kan kuptuar teroine time por per nje gje te jeni te sigurt te gjith lumejnt derdhen ne det :)
 

SaK

Antarë
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

o lale ska naj winzip naj gjo me i shkurtu kto fjalit se na dhemin syt :p
 
Top