• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

WxP

Antarë i Respektuar
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

Ca lidhje ka me Timo Albnetworku apo Fajtori, pastaj mund te bojm leshime per 1 2 po jo per 15 vet... Po flasim sic o e vert hiqen ato qe sjan aktiv ne 2 aspekte si me kill apo akill qe svejne ashtu edhe pa hyr fare ne chat... Mos dil deg me deg me hap plag koti...

Never, edhe ti ke te drejte te besh cdo gje qe eshte e mire kete sta mohojm dot jo vetem ty por as njerit... Mund te jet inisjatia edhe rasti me i mire qe ke nis por qe duhet nda shapi na sheqeri i her e mire nuk eshte faji jot... Kshu qe na i her ngjo edhe kshillat qe japim ne apo sygjerimet...
 

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

Wxp spo dal deg ne deg fare thjesht po te them sic jan gjerat, pastaj pa e bo chit chat kte temen hap tem te re e ve nicket qe nuk futen o nuk aktivizohen tjapim mendimet e arsyet
 

WxP

Antarë i Respektuar
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

Ja pra qe duken pak te anuara mendimet e tuaja, flet si te intereson duke anashkaluar pjesen se si i kemi shtuar...
 

WxP

Antarë i Respektuar
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

Tani po do tallim trapin me njoni tjetrin.... pse u shtu prap AL3XI oper?
 
Last edited:

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

Edhe mu kshu po mduket sikur po tall trapin ti me shumicen Sic ta thash ne chat Al3xi sduhet te ishte heqer fare meqe pothuajse shumica e stafit kan votuar Pro. Gabimi i ktij votimi sic e kam shkruar ne fillim ishte qe temen e hapi nje admin e jo root. Pasi nuk nderhyre ne fillim ai i mori votat e tani mos te shtohet sepse nuk e don ti e alfa-5 i bje sikur komandoni vec ju e te tjeret skan ze fare. Prandaj te evitojm kto gjera bashkpunojm te gjith jo cdo njeri per qefin e vet. E di qe sdo te vinte mir e asnjeriut nga ne sdo i vinte mir po tu shtonte njeri qe se kemi me qef o me deshir por sic e thash me siper STAFI KA VOTUAR. Shnet e pare...
 

WxP

Antarë i Respektuar
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

Ca votimi po thu ktu ka miratim nga nje pjes, koment kam len edhe une po kto jan te imponuar qe kan shkrujtur me sondazh te hapur dhe un nuk kam then te mos shtohet perkundrazi po te shtohet vetem atehere kur te pastrohen listat nga ircop qe kan zen vendet kot!!!! Edhe ti i di mir kush jan, edhe shtimet jan ber duke u miratuar edhe nga root... jo keshtu... Kur doli opinioni qe komandon wxp o burra me ju kundervon, te gjith e din qe ne i mernim vendimet bashk e dalim ne nje pik ku nuk cenohet interesi i as njerit nderkohe qe une per te mire te mirqenies ton ne staf kerkoj reformimin para shtimit te nje ircop. Kur per nje perjudhe ke kerku mos frekuentim dhe nderhyrje ne ceshtjen e chatit, pse futesh kur nuk je ne brendesi te muhabetit? Te dali Never vet e te thot ca ka fol me mu e turp te ket po nuk u shpreh se dhe veprimi i shtimit te ircop qe pabesi per mu, kur ty stu rrunte tu merje me te tilla probleme nuk mund ta shofesh e te vendosesh per problemin pa qen ne brendesi te saj. Po te them si mik me aq rrespekt sa kam mos u influenco nga muhabete privati ku thuhet komando ky apo ai ktu jemi te gjith te barabart ndare sipas detyrave si root e admin e ircop, mbi ca rregulla ka edhe moral shoqeror...
 
Last edited:

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

Kur me rruhet e sme rruhet mu osht puna ime se mos permen te gjithra kohet qe ti nuk ishte aktiv per gjerat e tuaja e asnjeri nuk te tha gjo e smund te thojne asgjo kshuqe her tjeter ads mos e mer guximin me me permen mu se ca boja o ca sboja ;) Sa per ate nuk influencohem hic e tashi po shikoj qe al3xi prap pa ircop e po e rishtoj prap e vazhdojm kte pun derisa ti vi funi ;)
 

WxP

Antarë i Respektuar
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

Ti vet ke fol per mos aktivizimin tend une vetem ta kam rikujtu shof qe e ke mar shum personale po nuk eshte ashtu sic ti e ke kuptu dhe du i pergjigje nga never te shikoj sa i vlen lekura edhe e gzoft AL3Xô
 

Never

NoN.Puo.Piovere.Per.Sempr e
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

ca pergjigje doni nga une spo e kuptoj kete lloj sherri ne thonjza.ateher ti wxp ca pergjigje don nga une.don te them ketu cfare kemi bisedu unë dhe ti live per votimin e alexit?
 

Never

NoN.Puo.Piovere.Per.Sempr e
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

ateher po ju shpjegoj pak zanafillen e ketij propozimi nga une dhe detajet e te gjith bisedave te bera.propozova nick al3xi hapa temen mbas 3 ditesh qe kisha hap temen asnje shkrim nga ircopat adminat e root,ateher mora linkun e temes dhe ja cova neper prvt te gjith operave qe ishin online. dhe theksoj nsese ndonje opers ka logse qe te vertetoj qe une i kam then votoheni per hater tim ti hedhi ketu.mbasi filluan diskutimet ke tema takoj wxp ne durres dhe i them qe kam hedhur ne votim alexi edhe i ka mar votat,me thot qe ke ber gabim qe e ke hedhur sepse une sdua te shtohen me ircopa te rinj pa hequr keto qe sjan aktiv.i them ti mos fol fare ne votim te shikojm votimin dhe e mbyll une kete muhabet.flas me alfen ke opers i them te votoj pasi skishte votuar,foli dhe ai etj etj.me pas futet sak ne server me thot me qe alexi ka mar votat po e shtoj opers ok ok i thash.mbas 2 ditesh rihiqet alexi dhe me thon qe e ka hequr alfa-5 ne ate moment kontaktoj me timi e pyes e i them pse ka ndodhur keshtu me alexin.timi me thot qe votimin duhet ta hapi nje root etj.dhe i kerkoj timi ke opers te fshi temen ne Fv dhe sak te heqi acesin alexi me qe u be gjith ky stermullar per nje votim timin.kjo eshte e gjitha biseda qe kam ber me te gjith.per mendimin tim fshiheni kete tem fare dhe zgjidhni problemet qe keni me njeri tjetrin si root sepse spo mereni vesh ku jeni.ajd shnet
 

alfa-5

Anëtar i ri
Pe: Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

Te gjith jemi dakord te hiqen ata qe sjan aktiv por asnjeri nuk mer mundimin. Kur i thua alfa-5 te heqim kte jo thot e kam si vlla, te heqim ate? jo se e kam shok, ateher dyshoj qe duhet te hiqen vetem ircopet qe kan ardh dikur nga albnetworku edhe se gjithmon thoni qe tani jemi vetem nje.
Ne rradh te pare un gjithmon kur kam bisedu me ty, kam bisedu pa tekli, me shum me rrespekt si per pozicionin qe ke ne chat ashtu sic e kam dhe un dhe per rrespekt sa kam per ty, po qekam gabu aq shum sa nje fjal timen qe them un ti vike e hullke kundra meje ne Fv. Kujton ti se me rruhet mu ta them publikisht qe un Njoni e kam si vlla? Te gjith e dijn ket.. Ca do me tregu me ket. Pse duhet ta heq kur ai esht per dit ne chat? Se ke bo fjal ti me ate ne privat dhe sja del dot tek per tek ne privat me ate apo se e ke inot?
Un e kam thon i kam te gjith shok, ashtu sic i ke dhe ti. Po te filloj un te heq e di sa ta coj listen ty? Ta coj ke xerro, pa permend pastaj favoritet qe ke bo ti ke tjeret duke i shtu pa pyt fare ke opers dhe un skam thon gjo fare se e ke shtu ti. Ti tashti vjen ktu e permenke alfa-5 e ka vlla e ka kshu e ka ashtu. Per ca e bone shtimin ti kur e pe qe un sisha dakord ne postim? Per kunj ndaj meje? Se un fola para WxP. Kur tka interesu ke ardh me pyt ne pv. Minimalja qe duhet te boje duhet te me lajmeroje mu, root e tjere, te shkruje dhe ne teme qe u shtu jo mrapa kraheve se sje vetem ti ktu, i pozicion me mu e me tjetrin e tjetrin ke, apo don te me ulesh mu. Po qe kjo thuje haptas. Mbase sjam aq i mire sa ty ne komanda e kushedi e di veten superior nga kjo,por porrr avash icik me kto veprime kshu se i thon i fjale te ure "Dalu beg, se ka hendeg". U bo e dyta here qe ma bon per kunj. Ca dmth kjo qe tkam cenu interesin eee ? Hajde Timi hajde. Ca do bojm ti shto un hiq ? E kupton veten qe je gabim ? Mos e zgjat shume meqe hapsi i temes ra dakort te hiqet plus ksaj sic e the vet nje kandidim per oper behet nga Root sic e kemi len dikur, mos e harro. Parimisht nuk kam qen dakort as i her per tu shtu oper tjer edhe kerkoj te hiqet edhe te shtohet atehere kur te meren masat per te heq ircop inaktiv.

Paraprakisht kjo teme esht e mbyllur. Nuk kam asgje me Alexi, perkundrazi gzon rrespektin tim te plote, por cdo gje ne kohen e vet
 

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

O alfa-5 paske ardh me pushk ne dor e po shtin ku tkapi e si tkapi. E para kuptoji mir ato gjojnat qe kam shkrujt e pse i kam shkrujt. Megjithate po ti rishpjegoj: E para punes kur me thoni duhet te hiqen te gjith ata qe sjan aktiv ska shok e vlla sic po e deklaro ti ktu, o ti gjith o asnji per kte ta shkruajta ca mke thon ne privat. Se ca e ke ti Njonin mu sme bohet von fare, me intereso ate qe bon ne chat ai e kur hyn pervec se bo deop Aopve e devoice userve se kam pa te boje gjo tjeter. Kte desha me te tregu kur te citova ato qe kemi fol bashk. Sa per numra koti kemi plot. Ca jan te papreekshem e ca duhen te hiqen. Sikur ska lezet kshu. Sa per dijeni je informu gabim se un sjam zi me Njonin asnjiher ne privat e jam kap vetem per te njejtat gjera qe ti thash me siper. Un skam asnjeri inot e smund te haj inote ne chat edhe ata qe mkan ofendo jo mo te tjeret. Sa per rrespekt sta kam mungu naj her e se je penu qe ma ke dhon osht problemi i joti. Un ktu ne chat kam te njohur e jo shok se kur vjen tek akseset te gjith jan njelloj per mu. Aksesi nuk duhet te influencoje fare muhabetin qe mund te ken dy persona se ateher i bie shoqni me interes ;). Cfar interesi me cenove mua? Sme intereso fare ircopi qe permendet, edhe sikur te ishte kushdoqoft.Ca po te boj per kunj ty un? Mos flit percart alfa-5. Kur kam dicka ta them ne sy. Un cdo veprim qe kam bo kam pyt gjithmon te tjeret sic po e verteton ti, e al3xi u hoq pa u pyt asnjeri sepse wxp e ti sdoje, kur pothuajse te gjith u pergjigjen Pro duke futur ne mest edhe 2 root (cakmaku edhe Sak). Shtimin e bona sepse pash heqjen qe u bo ne menyr te gabume sidoqoft edhe se shtimi i par ishte i gabum. Kur e pat te shtuar pse nuk i folet Root qee e ka shtuar? Si qysh tek? Cfar doni me tregu qe kur sdon ti sbehet gjo? Ateher ne qofte se shtimi u ka ber ne menyr te gabuar mjafton komunikimi edhe cdo gjo zgjidhet. Jo njoni hiq e tjetri shto. Jam dakord qe tema u nis ne menyr te gabume qe duhet ta niste nji root, jam dakord qe te gjith root duhet te jen dakord kur propozohet nje ircop por sjam dakord qe mbasi u ben kto gjera e pasi mori te gjith votat te hiqet pa fol fare me root qe e shtoi. Ne qofte se premtoni qe ircopi i par qe do shtohet do jet alexi ja bllokoj un operin me doren time, ndryshe vazhdojm shto e hiq. E perseris per her te fundit qe sme intereson operi se quhet al3xi o cido qoft por me intereson stafi e shprehja qe dha ne lidhje me ate. Vendos ti tani...
 

WxP

Antarë i Respektuar
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

Meqenese nuk je ne dieni te gjerave po te komunikoj qe une kam fol me sak para se te hiqja alex edhe ti me sak nuk komunikut me mu kur e shtut po ashtu kemi ren dakort me sak per ta heq kam komuniku ne tel po ashtu edhe Fv, kame thene edhe ktu qe do e heq po ashtu kam fol edhe Alex qe te rri inaktiv rregullat jan rregulla edhe ato po shkelen brutalisht edhe pa pik rrespekti, une te thash mos menjano nga muhabetet privat, e shif si dalin gjerat qe ti je mashtru...??? Je nxitu dhe me kokfortsi po del me ca justifikime koti. Jepi vetes mundesi e rreflekto, mos permend emrin tim per tme vene para pergjegjsise je out komplet muhabetit kur thu e hoqi wxp pa pyt njeri... Edhe pse me takote ta beja ashtu une prap fola e pyeta....
 
Last edited:

SiL3nT

Antarë
Pe: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

Per mendimin tim sic kam fol dhe dje me Timi dhe WxP, Never ka bere gabim qe ka hapur temen vete pa folur me asnje root. Si rregull eshte qe nje admin ka te drejt te propozoj per nje ircop te ri tek nje root, rooti e bisedon me rootet e tjer dhe NQS te gjithe rootet jan dakort atere njeri nga root hap temen per sondazh.. Ne kte gje ka ber gabim Never dhe eshte detyra Neverit te informoj te gjithe stafin dhe gjithashtu te rregulloj dhe punen me AL3XIn qe mos te merzitet asnjeri nga personat e stafit apo dhe vet AL3XI. Ky ishte mendimi im duart ne shell nuk dua ti fus vet dhe te heq ndonje. Kush e shtoi te mbaj pergjegjsin qe te hiqet pa merzitur njeri te stafit.

Kalofshi mire Klevi.
 

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

[17:23] <BoY> hi Timi
[17:23] <BoY> AL3XI jam
[17:24] <Timi> po
[17:24] <Timi> ateher
[17:25] <AL3XI> te foli alfa per mua
[17:25] <AL3XI> se me erdhi pv mbrem me tha duhet te hiqesh
[17:25] <AL3XI> jo se kam gje me ty tha por jan ber ca ngatarresa
[17:25] <Timi> meqe je shtuar gabimisht derisa te shtohen te rinj smund te shtojm
[17:25] * AL3XI OkaY
 

CAKMAKU

Anëtar i ri
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

Flm qe e rihapet temen , do doja dhe une si root te vendosesha ne kete bisede.

Qe te sygjerohet nje person per t'u shtuar oper, eshte e domosdoshme dhe urgjente ndihma e tij ne rrjet/staff.
Ketu lind pyetja "A eshte nevoja te shtohet nje oper i ri?"
Nese pergjigja eshte PO duke patur parasysh qe ne staff jemi 26 ircop/admin/root, direkt do e kuptoni qe llogjika nuk pranon shtime te reja.
Nese me gjithe kete staff qe kemi krijuar akoma eshte i nevojshem pretendimi i nje operi te ri, atehere kemi problem, dikush nuk e ben mire detyren e vet per te cilen dhe eshte vendosur aty ku ndodhet sot.(Jam i hapur ne c'do sygjerim te ketij lloji)
Per kete teme personalisht ndihem fajtor qe nuk munda te vlersoj nevojshmerine e shtimit te nje operi te ri.
Gjithsesi qendrimi im eshte pakez neutral ne kete teme por jam dhe do jem i hapur ne c'do sygjerim per stafin.
Per mendimin tim AL3XI ishte viktime e gjithe kesaj ceshtjes dhe me e pakta qe ne si staff mund te bejme per kete person, eshte ta shtojme oper, meqenese eshte pelqyer nga shumica e kolegeve.
Flm!
 

WxP

Antarë i Respektuar
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

CAKMAKU, e ke shtru ne 4 pika problemin edhe i ke rendit sipas rendit qe kerkohet, po pa u plotesu 3 te parat nuk mund te arrim dot te e katerta, une jam i hapur te vendosim per largimin e atyre qe zejn vend kot deri atehere nuk do jem dakort per as 1 shtim te ri ne operserv dhe me qenese eshte mare nje her mendimi i stafit per AL3X, jam dakort qe kur te procedohet me heqjet e atyre ircop qe rrin kot me pas te meret si i vlefshem ky votim per AL3X e te shtohet...

Po ashtu edhe une kerkoj heqen e AL3X nga oper dhe ti permbahemi rregullave sic jan len ne fillim per mos perdorim oper.conf personalisht pa konsultimin me SaK.
 

alfa-5

Anëtar i ri
Pe: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

O Cuna shkurt fare sic e tha dhe Cakmaku alexi ishte viktim sepse u hap tema ne moment te gabum, jo ne kohen vet, te gjith jan dakord, te gjith e din per cun te mire dihet kjo, po problemi esht se ne jemi shum mer tkeqen. Ka shum qe nuk hyjn fare dhe ska pse i ngel hatri asnjeriu kur thuhet kjo gje, sepse chati nuk esht sundim ose tangarllik accessi, perkundrazi ne te gjith rrim me deshiren ton per ta ber ket bashkesi te funksionoje sa me mire, por ama nuk mund te ngrehemi ne tani e te shtojm pa bo reform, se bohet si puna qumshit qe derdhet. Un me alxi kam fol vet, me timi kam fol para se tu hapte kjo tem qe me pelqen si cun per oper, me cakmaku po ashtu kam bisedu te njejten gje por jo kshu gjerat.
Timi puna jote se si i ke te tjeret ne chat, un aty ku them shok e kam te vertetum shok, un i njof te gjith ne jet reale kshu qe ktu mbase ndryshojm pak unë dhe ti nga pikpamja e percaktimit. Sa per heqjen e hoqa un te dyja heret dhe te dyja heret kam bisedu privat me alexi. Nuk e hoqa se se du, perkundrazi, por e hoqa se sme pelqeu menyra qe su pyta fare kur u shtu, si u shtu. Sa per te ardhmen te vija un te te thoja ty si qysh tek si mbrapa, jo shoku gabohesh, shtimin e bone ti me sak, se bona un. Bashkohem shum dhe me shkrimin e Silent ashtu dhe te WxP. Kam qen i hapur dhe jam i hapur qe gjerat te funksionojn sa me mire. Harrova, me permende njonin, ky futet cdo dit ne chat, te pakten ky e ben i pun :) ke te tjeret qe sfuten fare se kan harru me hy, ke dhe nga ata qe lejn bnc on, duket kjo se kur bjen biseda me komuniku ke opers per dicka apo kur i pershendet, ste flet njeri se nuk jan aty :) Je dakord me mu kshu ? Vendose veten tani sikur te isha un ti dhe ti un e si do ndjeheshe. Ste thash se jam bo pishmon se te rrespektoj, ne fund te fundit cdo njeri tregon anen e tij te mire kur rrespekton dike ashtu dhe anen e keqe te tij kur se rrespekton :)
 

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Titulli: Propozoj nick AL3XI per ircop Jepni mendimin ose voten tuaj

Sdu te pergjigjem pik mas pike se ndryshe nuk nxjerrim ne breg. E vetmja gjo qe them qe tashi e titje cdo gjo qe te bohet e do bohet si shtimet e heqjet do jen dakord te gjith root e te ndjekim kte procedur pa pasur konflikte. Normal qe nje root po nuk hyri ne momente te tilla nuk mund te pretendoje. Tashi al3xi-t i bllokova operin edhe rishtohet kur te hiqen te tjeret...
 
Top