• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pronat në Himarë, Tsipras kërcënon Tiranën zyrtare

Guest20

Larguar✌👋
1540047810_tsipras.jpg


Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras ka reaguar për pronat e minoritetit grek që jeton në Himarë. Gjatë samitit mes katër shtetesh Greqisë-Rumanisë-Serbisë-Bullgarisë të zhvilluar në Bukuresht, kreu i qeverisë greke tregoi se Shqipëria mund të përballet me sanksione.
“Kohët e fundit po shikojmë zhvillime që nuk na pëlqejnë. Sot mësova që ka pasur një zhvillim negativ në lidhje me minoritetin grek. Nëse është e vërtetë, do të jetë një zhvillim shumë negativ. Një çështje që fatkeqësisht neve nuk na jep optimizëm drejt perspektivës europiane. Nëse informacioni që kemi është i vlefshëm, nuk ekzistojnë parakushte për të ecur në këtë drejtim. Shpresoj të jem i gabuar. Sepse dëshira e të gjithëve është që hapat drejt perspektivës evropiane të bëhen realitet. Por, ne çdo shtet e shikojmë veç e veç”, tha Tsipras.

Sipas mediave greke, Tsipras i referohet një informacioni që kishte marrë se qeveria shqiptare ka konfiskuar prona të minoritetit grek në Himarë përmes një vendimi të botuar në Fletoren Zyrtare.
Shqiptarja.com
 
Last edited:

Hera

Βιβλίο φάγος
Uuuuu na trembi dhe tsipra .....keto te shikojne politiken e tyre dhe bertet tani pak si shume se don votat e himarjoteve ...por ja kane dhene mitsotakis himarjotet dhe minoritaret qe kur u vra ne volarat katsifa
 
Top