Projekti " Liber me Krijime"

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Tirazhi.

Nese shtoni numrin e kopjeve ulni koston e produktit. Nese prodhoni shume kopje dhe i nxirrni per shitje mund te keni noj lek per upgrade WxPne :D
I di i di por ajo cka marrim ne eshte shume pak :)
10% i tirazhit dhe ata marrin te drejten..

Kurse ajo qe thua ti eshte shtim kosto...
Mgjth thashe ky eshte hapi tjeter qe po ndiqet
Jam vene me disa shtypshkronja ne kontakt dhe sapo te kem nje pasqyre ofertash do e publikoj.
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
@Dorina @Vinjol @Hera edhe ju se ju kam harruar tju perfshij
Ndjese
monda ca do nga vini ti ta mar vesh une Do Leje ??
Per Ca ??
Meri e bej ca te duash vec se po te pyeti ndonjueri kush i ka shkruar keto
thuaj qe i ka ndjenja personale qe i ka hedh ne vargje

P/s A do nji liber qe e kam vec me [poezite te mijat :D
 

Tip

Antarë i Respektuar
Perfundimisht ju jeni shum me te mir sec duhet! Nuk abuzoni me perdoruesit... per cdo gjo kerkoni miratimin e tyre, nderko qe un "maj men" qe kur jom rregjistrru ne forum, kom pranu disa terma dhe kushte, dhe nji nga pikat ishte "FV rezervon te gjitha te drejtat e autorit per krijimtarit tuaja intelektuale dhe mund ti perdor ato per arsye te ndryshme, perfshire ketu dhe arsyet fitimprurese" :p
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Perfundimisht ju jeni shum me te mir sec duhet! Nuk abuzoni me perdoruesit... per cdo gjo kerkoni miratimin e tyre, nderko qe un "maj men" qe kur jom rregjistrru ne forum, kom pranu disa terma dhe kushte, dhe nji nga pikat ishte "FV rezervon te gjitha te drejtat e autorit per krijimtarit tuaja intelektuale dhe mund ti perdor ato per arsye te ndryshme, perfshire ketu dhe arsyet fitimprurese" :p
E pavaresisht kesaj , e drejta e autorit mbrohet me ligj
Por nuk eshte kjo ceshtja gjithsesi, brenda forumit jane te gjitha.
Konsensusi pozitiv eshte
 

Tip

Antarë i Respektuar
E pavaresisht kesaj , e drejta e autorit mbrohet me ligj
Por nuk eshte kjo ceshtja gjithsesi, brenda forumit jane te gjitha.
Konsensusi pozitiv eshte

lesh lesh... autori ka pranu qe cdo postim/krijim qe bohet te "prona" jote, te tako ty... personalisht po tkisha i klauzol te ngjashme te kontrata perdorusit (ju se keni fare sa per dijeni) sdo e rrusha fare per at pjes (bazu ne eksperienc), pergjegjesi primare do kisha askeptin e plagjatures... Per menimin tim duhet tkeni i copywriter ne ekip dhe tju informoj me mir rreth ligjeve te venit ku do e botoni.

Thelbi ishte qe mos harxhoni kot ko kush do e kush sdo (t'rrini tu prit aprovimet e tu nigju pogordhet e panevojshme te miletit qe sjan aq tlidh me kte ide sac jeni ju). Nqs e keni nda menjen me e botu, veproni! Organizohuni tamon - strukturoni ekipin ne menyren e duhur (uroj mos tnodhi qe i rob tmori persiper me i bo tgjitha, apo tmori persiper me bo gjona per tcilat so kopetent - si pershembull te menaxhoj projektin se o aministrator ne forum apo sop ne chat, nderko qe sja ka piken e haberit/ska eksperienc te mjaftushme rreth menaxhimit projekteve), ndani detyrat, strukturoeni projektin dhe ndajeni ne objektiva/detyra me te vogla per cdo ekip/individ, percaktoni afatet kohore kur secili duhet te kry x pun, dheeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee pergatituni me korr sukses tpanigju na i her ne historin e virtualitetit Shqiptar :love:
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
lesh lesh... autori ka pranu qe cdo postim/krijim qe bohet te "prona" jote, te tako ty... personalisht po tkisha i klauzol te ngjashme te kontrata perdorusit (ju se keni fare sa per dijeni) sdo e rrusha fare per at pjes (bazu ne eksperienc), pergjegjesi primare do kisha askeptin e plagjatures... Per menimin tim duhet tkeni i copywriter ne ekip dhe tju informoj me mir rreth ligjeve te venit ku do e botoni.

Thelbi ishte qe mos harxhoni kot ko kush do e kush sdo (t'rrini tu prit aprovimet e tu nigju pogordhet e panevojshme te miletit qe sjan aq tlidh me kte ide sac jeni ju). Nqs e keni nda menjen me e botu, veproni! Organizohuni tamon - strukturoni ekipin ne menyren e duhur (uroj mos tnodhi qe i rob tmori persiper me i bo tgjitha, apo tmori persiper me bo gjona per tcilat so kopetent - si pershembull te menaxhoj projektin se o aministrator ne forum apo sop ne chat, nderko qe sja ka piken e haberit/ska eksperienc te mjaftushme rreth menaxhimit projekteve), ndani detyrat, strukturoeni projektin dhe ndajeni ne objektiva/detyra me te vogla per cdo ekip/individ, percaktoni afatet kohore kur secili duhet te kry x pun, dheeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee pergatituni me korr sukses tpanigju na i her ne historin e virtualitetit Shqiptar :love:
Njish je se dysh jam vete :p
Nuk do kaq burime njerezore si projekt

Hapat jane:
Te gjithe krijuesit duhet te vendosin ke nga krijimet do publikojne 2-3 max
Kjo per te patur idene mbi volumin /faqet
Do kontaktohen disa shtypshkronja dhe te merren ofertat qe kane ,si per rastin me vetfinancim apo bazuar ne tirazh.
Do biem dakort kush oferte eshte me e volitshmja dhe do dergohet materiale ne shtypshkronje.
Cdo shtypshkronje ka edhe redaktorin
Do kalohet per botim

Kaq do mbuloj une , pjesen tjeter mbi shperndarjen fizike te librave do e bej dikush tjeter...
Nuk do ndonje impenjim apo ekip pune, thjesht do kohen e nevojshme per tu marre me te.
Nga java qe vjen do filloj ti kontaktoj.
 

Tip

Antarë i Respektuar
Njish je se dysh jam vete :p
Nuk do kaq burime njerezore si projekt

Hapat jane:
Te gjithe krijuesit duhet te vendosin ke nga krijimet do publikojne 2-3 max
Kjo per te patur idene mbi volumin /faqet
Do kontaktohen disa shtypshkronja dhe te merren ofertat qe kane ,si per rastin me vetfinancim apo bazuar ne tirazh.
Do biem dakort kush oferte eshte me e volitshmja dhe do dergohet materiale ne shtypshkronje.
Cdo shtypshkronje ka edhe redaktorin
Do kalohet per botim

Kaq do mbuloj une , pjesen tjeter mbi shperndarjen fizike te librave do e bej dikush tjeter...
Nuk do ndonje impenjim apo ekip pune, thjesht do kohen e nevojshme per tu marre me te.
Nga java qe vjen do filloj ti kontaktoj.

aha, qeka projekt me ambicioz sec e mendoja, pse sthu ti...

Perdorni @Vajza si kal karroce me bo copy paste gjith poezit me i word document, dhe jepjani mjeshtrit @Imp4cT tju krijoj i cover, dhe ta konvertoj gjith "librin" ne pdf :p per ta printu shko ziu me studentet me byrek ne dor te ato kancelarit te treni per tmor na i ofert me 5 lek faqja, ene nje ku u zgjidh ne ky muabet :p

P.S mos u cudit kur te hapi na i tem @L0v3rM4n me @Desa dhe tju pershkrujn si firma piramidale (Sudja Virtualiteit) qe i pini gjakun forumit duke i vjedh leket me skema mashtrimi :D
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
aha, qeka projekt me ambicioz sec e mendoja, pse sthu ti...

Perdorni @Vajza si kal karroce me bo copy paste gjith poezit me i word document, dhe jepjani mjeshtrit @Imp4cT tju krijoj i cover, dhe ta konvertoj gjith "librin" ne pdf :p per ta printu shko ziu me studentet me byrek ne dor te ato kancelarit te treni per tmor na i ofert me 5 lek faqja, ene nje ku u zgjidh ne ky muabet :p

P.S mos u cudit kur te hapi na i tem @L0v3rM4n dhe @Desa tashi tju pershkrujn si firma piramidale (Sudja Virtualiteit) dhe te shpjegojn ne detaj sesi ja keni vjedh leket duke i mashtrru :D
E mos e thuaj fjalen e keqe

Je marre ndonjehere me nje nisme te tille ,sepse une se kam te panjohur si terren...
 
Redaktimi i fundit:
@Tip une ja dhashe me gjithe zemer
per projektin, por edhe sikur ti shpenzojne per mirmbajtjen e forumit, nuk do me vi aspak keq
do me vinte keq vetem nese ato lek do i tymoste puro cubane monika lol
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
@Tip une ja dhashe me gjithe zemer
per projektin, por edhe sikur ti shpenzojne per mirmbajtjen e forumit, nuk do me vi aspak keq
do me vinte keq vetem nese ato lek do i tymoste puro cubane monika lol
Ohhh c'ide gjeniale ....si sme kish shku me heret mendja lol
 

Lauri

Anunnak
Me thënë të drejtën, oferta i takon të shpenzohet për punën e nje grup te vogël antarësh. Dhe nuk i përket forumit ne tersi.
Gjithësesi, ku përfundon oferta për mua ka pak rëndësi kur ato i kalojnë llogarisë se forumit.
Nuk është oferta e pare kjo që i bëj forumit, dhe gjithmonë e njejta shifër. Ku i shpenzon ato është punë per shefin jo për mua ;)
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Pershendetje serish,

Meqe nje pjese e mire e dhane konfirmimin e tyre , le te kalojme tek pjesa e dyte e projektit.
Eshte menduar qe max- mi i krijimeve te jete deri ne 2-3 krijime nga secili.
Ju lutem me duhet te me nisni ne privat , cilat krijime deshironi te postoni ne menyre qe te llogarisim faqet e librit,sepse vetem ne baze te faqeve do behet faqosja dhe perllogaritja e kostos se librit.

Redaktimi kushton 200 leke te reja per faqe.


PS: Tani po ju listoj ne menyre qe secili nga ju, te jete ne dijeni se duhet te me dergoj krijmet, pasi me duhet te kryej perllogaritjet qe bera me dije me siper.


@NeVertiti , @Frank , @Soulmind ,@DeliriumMind ,@ZHIGO , @Nicktjeter , @Desa ,@kitrra 123 ,@Vinjol ,@Vvetoni ,@SaD @LeVoyageur
@Didi , @Arfenilla

Ju lutem nese kam harruar dike te me shkruaj....faleminderit paraprakisht
 
Redaktimi i fundit:

Arfenilla

Themelues i Forumit
me kto lek dhe ju ahhh😡
Mundesisht dhe ne euro ti shkruani..
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
1.6 cent i bien mduket a 1.7
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
po ca vrisni mendjen sa kushton aman. T'bej sa t'bej. forumi ka sponsorat e vet qe ju shtofte Zoti pasurine 🤗

Ju krijuesit coni nja 2-3 poezi ne inbox te Monit dhe kaq. 😊
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
po ca vrisni mendjen sa kushton aman. T'bej sa t'bej. forumi ka sponsorat e vet qe ju shtofte Zoti pasurine 🤗

Ju krijuesit coni nja 2-3 poezi ne inbox te Monit dhe kaq. 😊
Dhe pervec teje askush se ka marre mundimin...

Thirrje me kushtim

Pls me dergoni krijimet ne menyre qe te bej nje perllogaritje e me pas te dergoj ne disa shtypshkronja numrin e faqeve sepse keshtu po rrime ne vend numero!
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Dhe pervec teje askush se ka marre mundimin...

Thirrje me kushtim

Pls me dergoni krijimet ne menyre qe te bej nje perllogaritje e me pas te dergoj ne disa shtypshkronja numrin e faqeve sepse keshtu po rrime ne vend numero!

eh, ene me sha zotnia jote mu.
A s'kam te drejte te jem Zonjeza Modestia ne cdo aspekt lol lol lol
Ja dhe korrektesine e kam per tu pi ne kupe
lol lol lol
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
eh, ene me sha zotnia jote mu.
A s'kam te drejte te jem Zonjeza Modestia ne cdo aspekt lol lol lol
Ja dhe korrektesine e kam per tu pi ne kupe
lol lol lol
Po lere mi te te ngrene ne ajer te tjeret se me plase ..ytttt
ja kete ta kam inat lol
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top