Projekti 3D i hekurudhës së re Tiranë-Rinas-Durrës, Rama ndan pamjet: Më në fund do të nisë nga ndërtimi!Rama shkruan në fund se pas përfundimit të marrëveshjes disavjeçare me Bankën Europiane për Rindërtim e Zhvillim, do të nisë dhe puna për ndërtimin e hekurudhës Tiranë-Rinas-Durrës.

b364c27407cbfe27e537195dc49afebe_L.jpgTIRANË– Kryeministri Edi Rama ka nisur mëngjesin e sotëm me pamjet nga projekti i hekurudhës së re Tiranë-Rinas-Durrës. Përmes një video të postuar në profilin e tij në Facebook ka publikuar pamjet që pritet të marrë kjo linjë hekurudhore.


Rama shkruan në fund se do të nisë dhe puna për ndërtimin e hekurudhës Tiranë-Rinas-Durrës.
MIRËMËNGJES dhe me hekurudhën e re Tiranë-Rinas-Durrës, që më në fund do të nisë nga ndërtimi pas finalizimit të një pune disavjeçare me Bankën Europiane për Rindërtim e Zhvillim, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

Dosja.al
 

Attachments

  • b364c27407cbfe27e537195dc49afebe_L.jpg
    b364c27407cbfe27e537195dc49afebe_L.jpg
    189.4 KB · Shikime: 0
  • b364c27407cbfe27e537195dc49afebe_L.jpg
    b364c27407cbfe27e537195dc49afebe_L.jpg
    189.4 KB · Shikime: 0
Po po endrra ne diell do bejne, por e mira eshte qe bejne projekte ne leter.

Te pakten te rindertojne strukturen egzistuese te hekurudhave pa keto teknologjite e reja pordhe me rigon as kane shanse.

Prandaj me pelqen qeveria rama se eshte qeveri futuriste me kujton librat me perralla futurise lool
 
Po po endrra ne diell do bejne, por e mira eshte qe bejne projekte ne leter.

Te pakten te rindertojne strukturen egzistuese te hekurudhave pa keto teknologjite e reja pordhe me rigon as kane shanse.

Prandaj me pelqen qeveria rama se eshte qeveri futuriste me kujton librat me perralla futurise lool
ofrojme edhe pras kashari per ti bere endrrat edhe me te bukura :p
 
Po berber a do te kete ? ?
hajd se ka 1 lajm te mire rama per ju qe keni makina pasagjeresh (furgonat e simpatizanteve nga rrethet) lol


Kryeministri Edi Rama njofton se Qeveria për shkak të Kovidit do të mbulojë 100% pagesat vjetore për gjithë vitin 2020, pra 7.204 automjete për transport pasagjerësh nuk do të paguajnë asnjë taksë. Drejtoria e Transportit sqaron se ata që i kanë paguar do të kompensohen në momentin e pagesës së TVMP pasardhëse, pra vitin tjetër.
 
Lesh me qime moj fatime lol

Qe do behet do behet nje dite, por me ket projektin e paraqitur me 2 binar vajtje ardhje qe te ruash standartet e sigurise kerkohet 10 metra hapesire boshe nga e majta dhe 10 metra nga e djathta, ne fakt eshte 20 metra por hajt se po e mbyllim nje sy. Nese do ndertohet tek gjurmet ekzistuese eshte big problem sepse kafshet e pyllit kane ndertu ngjit me shinat, dhe vende vende kur u mbyll si linje para ca vitesh edhe mbi shina lol. Kerkohet shume lek ne shpronsime dhe duke dit si funksionon tek ne qe kushdo qe do jete ne opozite do beje politike duke mbrojt zaptuesit e tokave kur te bej une nja 70 vjec do perfundoje si projekt. Per momentin sa kam mbush 50 kshu qe beni llogarite sa vite ngelen ??
 
Po po, fluks avionesh i papam ne Kukes lool
Po them kshu e paten prezantu njerin projekt, te vjedhur nga Arabet.

Projekti vjedhur ka qene gjeorgjian lol, dhe pa pike turpi e prezantun si te aeroportit te kuksit, pastaj me vone prezantuan kte tjetrin. Gjithsesi rendesi ka qe eshte drejt mbarimit.
 
ehe kshu themi ne , vetem se kur na i plas ai
ja per ju mosbesues ja ku i keni nga 3D te bera fakt

ps: spo me kujtohet ndonje veper tani, por qe ka ka ..e sigurt qe ka
 
Opo qe do behet do behet se eshte investim i te huajve dhe e kerkojne ata sepse duan te lidhin linjat heurudhore ballkanike.
Pas Tirane-Durres e ka radhen Tirane-Shkoder-Han i Hotit.
Problemi eshte pse vjedhin projekte ne youtube per perfitime elektorale e behen gazi i botes?!
Po kur ben te tilla veprime Kryeministri i vendit ca do presim nga te tjeret ne?.

Amin,

Megjithate une do preferoja qe para tirane-hani hotit te ndertohej tirane-prishtine. Do i jepte nje impakt shume here me t'madh 2 ekonomive te vendit.
 
P.S ah mjer ato prindërit tanë që kan lon kockat me punë vullnetare (për mos përmend t'burgosmit) nëpër hekurudha.
Nejse ene kaj çik kan bo mo se të gjithë t'rinj ???
 
Top