• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Programuesja më e re e Apple, vetëm 9 vjeç

MasteR

I'm offline
Vendndodhja
Invisible...


Ajo është vetëm 9 vjeç, por aftësitë e saj janë mbresëlënëse. Bëhet fjalë për Anvitha Vijay nga Australia. Ajo është programuesja më e re e “Worldwide Developer Conference”.
Vijav ka krijuar edhe një aplikacion të sajin, të quajtur quajtur “Smartkins animals”, aplikacion që ndihmon fëmijët të mësojnë rreth botës së kafshëve duke u argëtuar.

Ajo është njohur me “gjuhën” e programimit që në moshën 7-vjeçare, përmes videove mësimore në Youtube.

Apple është surprizuar nga talenti i vajzës 9-vjeçare kështu që ata e përfshinë në programin e stimulimit të programuesve të rinjtë, në të cilën shpërndahen 350 bursa.

Gjithashtu edhe numri një i kompanisë amerikane, Tim Cook është mahnitur nga vajza, i cili thotë se nuk priste që ë mes 120 fituesve të këtyre bursave nën 18 vjeç, të ishte edhe një vogëlushe që nuk ka përfunduar ende arsimin fillor.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Programuesja më e re e Apple, vetëm 9 vjeç

Bravooooo! Suksese vajzes!

India ka sh njerez te zgjuar, por c'e do qe jane vend i prapambet/i varfer serish.. Do thoni eshte australiane, e shoh e shoh..
 
Top