• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Procesori i ri e bën celularin më të fuqishëm në botë

MasteR

I'm offline
Vendndodhja
Invisible...


Procesori “Snapdragon 821” tashmë është gati nga “Qualcomm”, dhe, meqë është më i shpejti që ekziston, edhe celulari i parë që e përdor merr automatikisht titullin e celularit më të fuqishëm në botë.

Sigurisht që gjatë vitit “Snapdragon 821” do të përdoret dhe nga celularë të tjerë, por i pari që e përdor është “Asus Zenfone 3 Deluxe”. Asus kishte thënë që do ta hidhte në treg me “Snapdragon 820”, por pasi “821-shi” doli dje, ata nuk pritën gjatë për ta marrë.

Ky celular ka 6 GB Ram, (aq sa dhe Oneplus 3, por Oneplus ka Snapdragon 820), si dhe ekran 5.7 inç 1080p, kamera 23 megapiksel, bateri 3000 mAh, si dhe USB-C 3.0.

Procesori i ri “Snapdragon 821” vjen 10% më i shpejtë se i mëparshmi, me shpejtësi 2.4 GHz, dhe telefoni i parë që do ta përdorë do të kushtojë 780 dollarë. Vetëm “Deluxe” do të përdorë “Snapdragon 821”, ndërsa të tjerët do të jenë po me “820”.

/ Top Channel
 
Top