• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pritje Ferri

pritje ferri.jpg

Pritje Ferri…

Zgjas duart, te ndez driten
Te shikoj veten si pasqyre
sepse sonte dua te kendoj,
jo me ze por me shpirt.
Ti bie gjoksit tim me grushta
Te shporr pluhurin,
e shpatullave e mia.

Sonte nuk guxon askush
te me thote qe nuk mundem.
Jo, jo
nuk ka njeri,
i madh apo i vogel,
dreq apo engjell,
te me thote
qe nuk ka muzike, per veshet mi,
qe nuk ka lule, ne dimer per mua.

Mjaft te kam pritur,
E per dreq, akoma pres
Aq sa nuk e imagjinon dot,
Buzqeshja perhumbur,
ka humbur ritmin
nen vellon e “injorantit”
e nuk kupton dot,
te shkarat nga gezimi,
e te vrarat nga pikellimi.

Sa shkrime, sa poezi
kam thurur nen zgavren time
aq here sa,
mishi rrenqethej ne vetmi
e zemra dridhej
vetem per pak miresi.

Ne heshtje si vdekja,
kam pritur,
nuk dua ta pranoj,
por akoma pres
te zgjoj veten ngo kjo erresire
te shikoj e un pakez shprese.
 

MaYaDa

Don’t touch!
Shiko fotografinë 1765332

Pritje Ferri…

Zgjas duart, te ndez driten
Te shikoj veten si pasqyre
sepse sonte dua te kendoj,
jo me ze por me shpirt.
Ti bie gjoksit tim me grushta
Te shporr pluhurin,
e shpatullave e mia.

Sonte nuk guxon askush
te me thote qe nuk mundem.
Jo, jo
nuk ka njeri,
i madh apo i vogel,
dreq apo engjell,
te me thote
qe nuk ka muzike, per veshet mi,
qe nuk ka lule, ne dimer per mua.

Mjaft te kam pritur,
E per dreq, akoma pres
Aq sa nuk e imagjinon dot,
Buzqeshja perhumbur,
ka humbur ritmin
nen vellon e “injorantit”
e nuk kupton dot,
te shkarat nga gezimi,
e te vrarat nga pikellimi.

Sa shkrime, sa poezi
kam thurur nen zgavren time
aq here sa,
mishi rrenqethej ne vetmi
e zemra dridhej
vetem per pak miresi.

Ne heshtje si vdekja,
kam pritur,
nuk dua ta pranoj,
por akoma pres
te zgjoj veten ngo kjo erresire
te shikoj e un pakez shprese.
Ti e ke shkruar?
 
Private conversations
Help Users
    Top