• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Prezantohet autobusi fluturues

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Prezantohet autobusi fluturues

[video=youtube;uE-0-u81n7o]https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=uE-0-u81n7o[/video]

Një transportues gjigant, që kalon në shinat e veta mbi makinat e tjera në rrugë. Pjesërisht tren metroje e pjesërisht autobus, ai që kinezët e quajnë “bus-way” u prezantua në Pekin me ofertën të zhvendosë 1.200 persona njëherazi me kabinat e veta të ngritura mbi trafikun e zakonshëm rrugor.

“Ky është një mjet me tiparet e një treni metroje. Ka aftësinë e një transportuesi masiv, mund të lëvizë 1.200 veta me një udhëtim të vetëm. Por ndryshimi i madh qëndron pikërisht te kostoja e tij e ulët. Prodhimi i një mjeti të tillë kërkon një të pestën e parave që duhen shpenzuar për ndërtimin e një metroje dhe shumë më pak kohë”, tha Bai Zhiming, menaxher i projektit.

I ideuar fillimisht në 2010-n, autobusi gjigant nuk është ende gati për t’u shfaqur rregullisht nëpër rrugë. Një model i plotë i tij pritet të paraqitet gushtin e këtij viti, ndërsa testimi, siç thotë Zhiming për agjencinë e lajmeve “Reuters”, duhet të nisë nga mesi i 2017-s.

/ Top Channel
 
Top