• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Politikanët zviceranë nuk i besojnë versionit zyrtar mbi ngjarjet e 9/11 !

Ado

FISEBILIL-LAH
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Politikanët Zvicerjanë nuk i besojnë versionit zyrtar mbi n

Ku eshte ndryshimi me Shqiptaret e Shqiperise dhe ato te Kosoves a jemi Shqipetar te dy ?
Pse ben keto dallime jane dhe te pavend mo ado thuaj kemi shume shqipetar andej se nje popull jemi fundja apo jo?
Me ke keqkuptu .
Un nuk e di qe ka shqyptare te shypnis ne zvicerr , mesiguri qe ka amo e di qe 200 mi vete apo me shum shqiptare te kosoves jan ne zvicerr per at arsyje , se jo qe e kom pas me qellim me bo ndarje pra me ke keqkuptu .
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Politikanët Zvicerjanë nuk i besojnë versionit zyr

Me ke keqkuptu .
Un nuk e di qe ka shqyptare te shypnis ne zvicerr , mesiguri qe ka amo e di qe 200 mi vete apo me shum shqiptare te kosoves jan ne zvicerr per at arsyje , se jo qe e kom pas me qellim me bo ndarje pra me ke keqkuptu .
Jo kete e di edhe une po thoja pse ti diferencojm se postimi yt ne pershtypje te pare eshte kemi shqipetaret e kosoves dhe mos te bej gje sa jane ato po ato te shqiperise apo pune e madhe pastaj ado mendoj se ka ikur koha e ketyre ndarjeve kosove apo shqiperi ska te gjithe shqipetar jemi si thua ti?
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Pe: Politikanët Zvicerjanë nuk i besojnë versionit zyrtar mbi ngjarjet e 9/11 !

Këto janë vetëm teori komploti edhe asgjë tjetër . Deri në momentin që nuk vërtetohet se veprimi ishte i kryer politiksht nga njerëz të brëndshëm të administratës Bush , nga shërbimet e fshehta , apo nga ''Jahuditë'' (ashtu si u mëshua fort tek kjo hipotezë ), faji mbetet jetim , ose në rastin më të keq akuzohet prejardhja e atyre që i kryen këto sulme . Nëse realisht do të zbulohej se këto atentate u kryen nga vetë U.S.A atëherë do të kishte ndryshime rrënjësore mbi konceptin ''politikan'' në shumicën e njerëzve që besojnë tek politika. Përmënda më lart hebrenjtë jo pa arsye , edhe në këtë Fv pati nga ata që theshin se në atentat nuk pati viktima me prejardhje hebreje, gjë që është totalisht e pavërtetë, një numër i konsiderueshëm personash midis viktimave ishin shtetas Izraelitë ,ose me prejardhje Hebreje .Prandaj them me bindje se nëse këto teori nuk gjejnë fakte për të qënë të vërteta shumë shpejt do të sfumohen ashtu si shumë teori të tjera .
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Pe: Politikanët Zvicerjanë nuk i besojnë versionit zyrtar mbi ngjarjet e 9/11 !

Këto janë vetëm teori komploti edhe asgjë tjetër . Deri në momentin që nuk vërtetohet se veprimi ishte i kryer politiksht nga njerëz të brëndshëm të administratës Bush , nga shërbimet e fshehta , apo nga ''Jahuditë'' (ashtu si u mëshua fort tek kjo hipotezë ), faji mbetet jetim , ose në rastin më të keq akuzohet prejardhja e atyre që i kryen këto sulme . Nëse realisht do të zbulohej se këto atentate u kryen nga vetë U.S.A atëherë do të kishte ndryshime rrënjësore mbi konceptin ''politikan'' në shumicën e njerëzve që besojnë tek politika. Përmënda më lart hebrenjtë jo pa arsye , edhe në këtë Fv pati nga ata që theshin se në atentat nuk pati viktima me prejardhje hebreje, gjë që është totalisht e pavërtetë, një numër i konsiderueshëm personash midis viktimave ishin shtetas Izraelitë ,ose me prejardhje Hebreje .Prandaj them me bindje se nëse këto teori nuk gjejnë fakte për të qënë të vërteta shumë shpejt do të sfumohen ashtu si shumë teori të tjera .
Jo vetem Shqiptaret qe e thojn po ne shumicen e vendeve te botes e din qe ne ate ndodhi nuk ka vdek asnje hebre izraelit , na u bere ti me i menquri me i afti qe ta zbulosh qe aty kan vdek dhe hebrej e izraelit ? .
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Pe: Politikanët Zvicerjanë nuk i besojnë versionit zyrtar mbi ngjarjet e 9/11 !

Jo vetem Shqiptaret qe e thojn po ne shumicen e vendeve te botes e din qe ne ate ndodhi nuk ka vdek asnje hebre izraelit , na u bere ti me i menquri me i afti qe ta zbulosh qe aty kan vdek dhe hebrej e izraelit ? .
Ado djali unë flas gjithmonë me fakte edhe jo me teori konspirative të ndonjë manjaku komplotesh . Diku në një temë të tillë të kam sjellë edhe të gjithë emrat e hebrejve të vdekur në këto sulme , mjafton të kërkosh pak edhe do i gjesh edhe në Fv . Mos vendosni syze edhe për çështje të tilla , vërtet që nganjëherë na pëlqen të besojmë atë e cila na duket e mirë për ne, por faktet janë kokëforta prandaj bëhuni ndonjëherë pak më elastikë në mendime . Nëse e do pikërisht tani unë mund të të gjej një listë me më shumë se sa 30 njerëz që ishin Hebrej në atë atentat .Po limitohem më mirë të të vej të kërkosh vetë për këto fakte edhe kushedi mbase të mbushet mëndja .
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Pe: Politikanët Zvicerjanë nuk i besojnë versionit zyrtar mbi ngjarjet e 9/11 !

Ricky këto janë statistikat e shtetasve Izraelitë jo të atyre që ishin hebrej . Njëri nga këta shtetas Izraelitë ishte një ish -ushtarak në penison edhe një tjetër ishte mësuese shkolle. Nuk duhet të harrojmë se po flasim për ''jahuditë'' është diçka krejt tjetër nga shtetasit Izraelitë apo jo ? Unë i kam lexuar më parë këto të dhëna pasi dolën fjalët që këtë vepër e kishin bërë hebrejtë etj etj . Të siguroj që të paktën kanë qënë 30 hebrej në ato ndërtesa . Edhe në qoftë se nuk kanë qënë kaq nuk ka shumë rëndësi . Shqiptarë sa kanë qënë atje ? Mos e kanë kryer Shqiptarët këtë akt ? Nuk kam ndonjë ide nëse ka statistika të sakta për prejardhjen e shtetasve Amerikanë por mbase ka ndonjë gjë faqja zyrtare e C.I.A , nuk e di në fakt këtë gjë .
 

ricky_ch

******
Titulli: Politikanët Zvicerjanë nuk i besojnë versionit zyrtar mbi ngjarjet e 9/11 !

Ja dy faqe ku gjenden statistikat e të vdekurve:

Victims of the September 11th 2001 attacks statistics - countries compared - NationMaster

9-11 Statistics

Në të dy faqet sa pashë më duket se janë 2 shtetas të të Izraelit.

Nuk e dij a ka ndonjë të dhënë diku në internet se sa hebrenj
jetojnë në SHBA që nuk janë shtetas të Izraelit!?


Po de, e thash edhe une më lartë po me siguri nuk e e parë!


Edhe shqipëtarë me sa dij ka pasur, por aty nuk figurojnë fare!
 
Top