• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Poezi Dashurie

Status
E mbyllur për postime të tjera.

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi Dashurie

Dashuria jote me dogji,
bukuria jote me perveloi,
buza jote e thau timen
pazemersia jote jeten ma shkaterroj

Pse ishte keshtu e shkreta,
keshtu thone qe eshte jeta,
te gjithe thone qe kane fund,
genjeshtra dhe e verteta,

Pse zemra shume duronte,
pse shpirti nuk degjonte,
cfare ishte kjo gje qe quhet dashuri,
qe vetem me lot, pa gezim por me merzi !
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

E di qe ke vuajtur,
e di qe ke dhimje,
e di se si eshte,
e ka perjetuar zemra ime.

Te lutem mos qaj,
te lutem mos vuaj,
ka qene fati jot,
te vuash per te huaj.

E di qe zemra nuk riparohet,
e di dhimbja s’largohet,
e di qe shpirti ngushellohet .
por zemra jote nuk rehatohet.

Mundohu ti japesh vetem gezim ,
mundohu ti japesh vetes kenaqsi,
dhe te jesh e sigurte qe pa vuajtje nuk ka lumturi!
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Shume e bukur je ,
ah te ishe per mua,
eshte thjeshte nje enderr.
ti puth buzet tua.

Jeta kishte vuajtje,
Jeta kishte nderlikime,
a valle mund te ndodh,
ta kesh zemren time.

Pse je kaq e bukur,
syte nuk I besoj,
pse me terheq aq shume ,
as vet se kuptoj.

Kujt do tja falesh dashurine,
kujt do ja dhurosh lumturine,
kujt do ja dhurosh zemren tende,
kujt do tja falesh bukurine,

Zemra e thyer nuk shef pak drite,
qe ska ka pare as nate as dite.
Je drite e syve te mi ,
pse me vrave kaq shume ti ?
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Pse je kaq e pashpirt,
pse zemren ma lendove
pse shpirti me qan
pse jeten ma shkaterrove

Kaq kishte dashuria jone
pse kaq shpejt mori fund
nuk e prisja kaq papritmasi
pse puthja jote e fundit me lendoj kaq shume.

Derisa te vdes nuk do te harroj
Sa te jem gjalle vetem do lotoj
Ndoshta edhe I vdekur do te kujtoj,
Te premtoj qe kurre tjeter sdo dashuroj.

Pse je bere kaq e ftohte ?
Pse zemren sta degjoj ?
Kan ikur rrahjet e forta te zemres tende !
Qe me malle I kujtoj !

Sa here qe puthja buzet e tua.
Me dukej sikur po ngrihesha nga toka
Rrahjet e zemres tende me thonin te dua
Dhe thosha qe e imja eshte bota!
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Si nje lule te bukur te kam,
Ne zemren time thelle ke hy,
Shume me ka marre malli,
Zemra po me qan per ty
Por nje dite une do te vij ,
Dhe ti puth buzet e tua.
Dhe te me premtosh dicka ,
Kurre te mos ikesh nga mua !
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Pse zemra jote kishte kaq rrahje te forta
Pse buzet, e tua me puthnin me plot dashuri,
Pse nuk me thua “jam e jotja”
pse prekjet e tua me dhane lumturi.

Zemren e ke prej floriri
Shpirtin e ke te embel
Pse sa here te puthja ty,
Mendoja qe isha ne enderr

Pse zemra ime kerkon tenden,
Pse zemra ime te kerkon ty
Je shume e pafajshme,
Per mua je e vetmja dashuri.

Gjate gjithe kohes kerkoja,
Ngrohtesine shpirterore,
Dashuria e pare me copetoi zemren
Ajo me la si pas dore!

Te kerkoj te mos me vrash,
Dhe te mos me besh te vuaj.
Mos me thyej zemren e shkrete
Se per mua do jesh e huaj!

Zemren e ke delikate.
Ashtu e ke dhe dashurine
Dhe Kurre nuk do te ta thyej,
Dhe premtoj qe nuk ta dhuroj vetmine!
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Ti heshte kur ndjeve se ishe fajtor.
dhe pas heshtjes ti hesht vazhdimisht.
a thua se ishe nje rruge e shkrete qe njerezit braktisen perjetesisht?
kjo heshtje e cuditshme ne te cilen zhytesh nuk ka se te kete ndollur rastesisht.
ajo tregon se ne dashuri,
ti kurre nuk dashurove...marrezisht
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Tani eshte ora dhjete,
s'me haet vec dua te pi
konjak, whisky c'fare te jete,
sa shume me shkaterroi kjo dashuri......
Tani eshte mesnate,
ti s'po kujtohesh per mua,
ndaj une te dergoj serenate,
ku teksti ka vec fjalen "Te dua".
Ora kalon i dashur,
tani me duhet te shpresoj,
se jam mesuar e vetmuar
e ne gjume dua te enderroj.
Se mengjesi do te vij i dashur,
e nje dite ndoshta do te kem prane,
ose ne te tjera endera do te jem zhytur,
por se harroj kurre dashurine e pare,
Se do te vij serish nje nate,
e ti do te kujtohesh per mua
e une serish deshiroj te te kem prane se,
une te dua i dashur, te dua.
Por nje dite deshirat do te shuhen,
se une s'do mundem, ti e di
se te dua kjo nuk do te thote,
qe mund te perballoje nje tradheti.
Se atehere do te jem e martuar,
ndoshta do te kem dhe femije,
e s'do mundem te te them te dua,
s'do mundem i dashur ti e di.....
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Dy syve te bukur

Paul Fort

Diçka krejt të veçantë ju keni në vështrim;
siç pasqyrohet hëna pafund gjolit ndër netë,
bebëza, ku një grimcëz e artë ju ndrin plot jetë,
përskaj syve të ëmbël shket si një perëndim.

Duket sikur prej perlës kanë marrë vezullim;
E prapë janë më të kthjellët sesa dhe perla vetë,
qerpikët që ju rrahin, me flatrëzën e shqetë,
s'e fshehin veç përgjysmë gjithë atë rrezellim.

N'atë pasqyrë flakësh, të mbl;edhura prëej kohësh,
gjithë dashuritë mahniten, vetveten tek sodisin,
ndërsa pishtarë ëndjesh pas pak do të shëndrisin.

Aq tejdukshëm janë sa shpirtin mund ta shohësh
mu si një lule e bukur me kupëz të përkryer,
kur përmes një kristali e kemi shëmbëllyer.
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Te prita te zgjoheshe

Petrit Ruka

Isha vonuar, e dashur, dhe të gjeta në gjumë,
buzët për një puthje më digjnin.
Po si të të zgjoja,
ishe aq e bukur,
sa s'mund të ta prishkja bukurinë.

Desha të të puthja ngadalë,
(Si mund të puthësh ngadalë?!)
të të puthja vetëm njëherë,
(Si vetëm njëherë?!)
u ula buzë shtratit si pranë një foshnje
që posa ka lerë.

Kishe virgjërinë e ca qiejve që akoma si kam parë,
ishe krejtsisht e pambrojtur nga dinakëritë.
Atëherë kam thënë:
اdo grua në gjumë
është një Afërditë.

Doja e s'guxoja. Kisha frikë të të shihja.
Kisha frikë të të prekja.
Nëna në vogëli më thosh mos e shih të fjeturin
se mund t'i afrohet vdekja.

E tmerrshme! … Vdekja…
Atëherë këtu po ngulem
sa të më zbardhet mjekra.

Dhe prita e prita
të zgjoheshe,
në grua me mish të shndërroheshe…
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Si te nxjerr nga Zemra ime
kur je bere nje pjese e saj
Si me thua harrom
kur dje ishim te pandar
Neser si do mund te shoh
a do mund te pershendes
A do bej sikur s`te njoh
si do duroj qe te mos vdes
Endrrat qe per ty i thura
si do mundem ti largoj
Si do mundem te mos vuaj
kurre s`do mundem te Jetoj..
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Une s`dashurova syte e tu
floket apo trupin tend
Une dashurova dashurine
qe thell ne shpirt mu ngul si gjemb
Te doja se te donte zemra
prandaj me endrren bashke jetova
Su talla kurre me ndjenjen tende
por Qenien Tende Dashurova....
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Si nje dallge atomike,
fshin enderrat e humbura,
djeg djallin dhe shpirterat e keq.
Eshte agimi i nje dite te re,
eshte shiu,eshte dielli,
e vetmja gje qe jep jet.
Sa bukur...eshte DASHURIA
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

1 dashuria s'eshte loje s'eshte pije
dashuria eshte dy trupa qe leshojne te njejten hije

2 dashuria nje ndjenje mistike
nje ardhje e ikje
te rremben si nje shtrengate ne qiell
natyre e cuditshme stuhi me diell
yll i zjarrt qe s'djeg
qe te prin e te ndjek

3 nje puthje e lene pergjysem nje cast i harruar
nje shikim i pajete drejt horizontit drejtuar
nje premtim i rreme nje dhimbje pa kufi
plot endrra ne sirtar nje jete ne vetmi
nje dashuri e pavlersuar nje ecje e shkujdesur
nje njeri e mallkuar me dy fytyra veshur

4 cfar do nga une te lutem ma thuaj
dashuria eshte jashte logjikes dicka e huaj
eshte nje loje e pasigurt ndaj mos luaj
dua nje pergjigje ndaj po te shkruaj

5 dashuria eshte fjale eshte poezi nje roman me mijera flet
por si drita shkrep ne sy si rrufeja ajo te vret

6 te presesh gjate do te thote ankth pafund
te presesh gjate do te thote fitore qe humb
te presesh gjate viti te mos nderroje stine
te presesh gjate do te thote se pritja eshte zhgenjim
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

My room is dark
As I await your call
My phone isn't ringing
It hasn't rung at all
My heart is pounding
Why aren't you calling?
My eyes fill with water
But my mouth makes no noise
I donآ’t want to cry
But I feel I have no choice-
I want no one to hear me
Yet, I want someone to care
But the person I am waiting for
Never seems to be there
Where are you and why arenآ’t you calling?
I'm holed up in my corner
Confused and bawling
Why donآ’t you love me?
Why donآ’t you care?
When will I finally realize
What you do to me... isnآ’t fair?
I can't control my emotions
And I can't control your life
I look out my bedroom door
Only to see
Thereآ’s a knife on my kitchen floor
I pick it up
I feel no more
And, all the sudden, I'm on the floor
Surrounded by blood
My body goe
one : numb
My room is dark
As I await your call
My phone isn't ringing
It hasn't rung at all
My heart is pounding
Why aren't you calling?
My eyes fill with water
But my mouth makes no noise
I donآ’t want to cry
But I feel I have no choice-
I want no one to hear me
Yet, I want someone to care
But the person I am waiting for
Never seems to be there
Where are you and why arenآ’t you calling?
I'm holed up in my corner
Confused and bawling
Why donآ’t you love me?
Why donآ’t you care?
When will I finally realize
What you do to me... isnآ’t fair?
I can't control my emotions
And I can't control your life
I look out my bedroom door
Only to see
Thereآ’s a knife on my kitchen floor
I pick it up
I feel no more
And, all the sudden, I'm on the floor
Surrounded by blood
My body goe
one : numb
Why- over a guy
Must I act so dumb?
I can no longer cry, nor can I sigh
Why did I do this over a guy?
My phone starts to ring
But I cannot get up
The answering machine picks up
It's you and, "we're done."
I can't feel a thing
My body still numb
I cannot cry I have no tears
My eyes are dry at last
and finally... I die
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Never say I love u
if it isn't really there
Never talk bout feelings
if you really don't care
Never hold my hand
if u'r gonna break my heart
Never say u are gonna
If u dont plan to start
Never look into my eyes
if all u do is lie
Never say hello
If u really mean goodbye
If u really mean forever
Then please say ull try ..
Never say forever..
Because forever makes me cry..
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

If I could win your heart
If you'd let me in your heart
I'd be so happy, baby
Just for these arms to be
Holding you close to me
There's nothing in this world I won't try
No limit to what I'd do to make you mine, 'cause

I'd climb right up to the sky
I'd take down the stars
Just to be in your arms, baby
I'd go and capture the moon
That's what I would do
Just to hear you say that you love me
Just to hear you say that you love me

If I could taste your kiss
There'd be no sweeter gift
Heaven could offer baby
Oh, baby
I want to be the one
I want to be the one
Living to give you love
I'd walk across this world just to be
Close to you 'cause I want you close to me, yeah

I'd climb right up to the sky
I'd take down the stars
Just to be in your arms, baby
I'd go and cap
hardcork4hotladie
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Kur ti mungon!

Kur ti ,me mungon, ne endrra¦
Të nesërmen ndihem, me mirë.
Sepse nuk okupohem ,rreth endrres,
Ndihem me I lirë.

Kur ti ,me mungon
Edhe ne realitet ,
Atëherë jeta ime ,
Behet ferr ,ne te vërtetë.

Kur ti ,me mungon ,
Edhe atëherë kur s’dua.
Filloj te besoj se, je,
MOLLE E NDALUAR.

Kur ti ,me mungon
E kam shumë vështirë.
Sepse thelle ne zemër ,
E ndjej atë zbrazetire.


Kur me mungon veç ne ëndërr ,
gjithmonë te arsyetoj .
Por ne jetën e përditshme,
Nuk mundem te perballoj...
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Sikur...!!!

Yjet shkëlqenin nurin Tend,
Pashe hijen Tendë nën lisin e artë,
Ti...flije si zane!
Eh, Sikur....
Të isha flladi i atij çasti,
Të isha puhiza e erës,
apo rrezja e dritës,
do të kisha shëtitur Botën mbarë,
ashtu...i raskapitur nga dallgët e kësaj jete,
në thellësinë e syve të kaltërt,
në oazën e qetësisë së shpirtit,
do të ndërtoja fronin e lumturisë time!
ATY EDHE VDEKJEN DO TA PRISJA BUZثGAZ...!

Per Ty....
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Te kerkoj duke ecur neper rruge
e kur era fryn dua te shoh fytyren tende.
Embelsija e mahnise tende.

Te kerkoj per te ndjenjur pran
per te njohur se si mendon.
Ne se je e kthjellte dhe e paster
sepse plot enderra me mbush
bukuria jote si diell.

Te kerkoj ne heshtjen e nates
sepse vetem drita jote
vetem embelsia e zerit tend
ben te rilind pranveren!
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

DثSHIRث DHE HESHTJE...!

...E di se hesht hija ime
e di se lotet s'flasin kur
ata ata degjojne vec fjalet e mia
ne heshtje qendrojn dhe ata si une
Pas pak ngadal do te iki
qe lotet te shkoj ti fshi diku
ketu prane mbase atje larg
pas pak ngadal do kethehem une...!
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Si te nxjerr nga Zemra ime
kur je bere nje pjese e saj
Si me thua harrom
kur dje ishim te pandar
Neser si do mund te shoh
a do mund te pershendes
A do bej sikur s`te njoh
si do duroj qe te mos vdes
Endrrat qe per ty i thura
si do mundem ti largoj
Si do mundem te mos vuaj
kurre s`do mundem te Jetoj..
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Dashuria nuk eshte loje
qe te tallesh e te luash
Dhe pastaj kur do ti
si cigare ate ta shuash

Un te thash do pendohesh
te jetosh e deshperuar
por ti zgjedh largesin
si ilac per tme harruar
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Do te mbeshtjell me dashuri
kur te shihemi heres tjeter,
do te mbeshtjell me perkedhelje, me ekstazi,
Do te mekoj me te gjitha kenaqesite epshore
derisa ti te humbasesh ndjenjat...
Dua te te habis,
te te bej t'i rrefesh vetes qe te tilla
momente as i kishe enderruar...
Kur te plakesh dua
qe t'i kujtosh keto pak ore
dhe dua qe kockat e tua te thata
te dridhen nga kenaqesia.
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Embel dua une ty te ledhatoj,
lekuren tende te ndjej deshiroj,
t'lemuar ,joshese nen dridhjet e lehta
te kendeshme
qe te bejne kaq magjepse...........

Shijoj nektarin e njome mbi buzet
e tua,
i ndezur zjarr,thith embel nen dridhjet
e tua,
Qete embel te ledhatoje, te ndjej
ty ne boten time te qejfit te rrembej.

Duart e miaqe mbi trupin tend
lundrojne,
cdo kthese te trupit tend
pershkojne,
Lehte epshin ne tinguj prej gojes
tende degjoj
asnji tingull me t'embel veshi ..s'do te
tingelloj.
Mbylli syt e tu, me ndje vetem mua,
nen epshin tend rrembe ,cdo gje nga mua,
Bej te shijojme kte naten'tone,
nen afshin e nxehte te dashurise tone........
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Lehte ...peshperitja e Henes vjen tek ti......
un s'ndihem mire,thjesht s'kam qetesi........
enderroj.... te kem prane, te shtrengoj fort ne gjoksin tim...
ne nje nate..qe s'duhet te kete mbarim.....

Deshiroj me ne fund ty .......forte te ndjej....
ty.....ne endrren time te rrembej.......
dhente zoti , kjo ender...te mos mbaroje...
me ty..ne kte ender, ne pafundesi te qendroje....
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Endrrat e zemrës i shkrova në gur
Dëshirat e mia i shkrova mbi ca drurë
Në gjethet e pemëve shkrova të dua
Kjo është pjesa ime, po ti çbën për mua?
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Që nga çasti kur hyre në zemrën time
اdo ditë kërkoj të të kem pranë
Gjoksi im u bë deti me valë
Kur shigjetat e syve të tu në dashuri me mua ranë
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Nga dhimbja jote më jep sa të duash.
Gëzimin tim dua ta ndaj me ty.
Gjithçka do bëja që ti të mos vuash
Që ngrohtësi të kesh përherë në sy.
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Poezi dashuria

Unë me gjysëm trupi rri
Se gjysma tjetër je ti
Gjysem trupi ty ta dhashë
Dhe veten përgjysëm e pashë
E nëse trupi yt do më tradhëtojë
Atëherë unë më nuk do të ekzistoj
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top