• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Poezi Dashurie

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Zana1

Braveheart
Titulli: Poezi Dashurie

Mos me pengo te lutem
shko ku ke deshir
Qe mu me mashtrove
Ndoshta gjen me mire...
Ndoshta do te mendosh
per castet qe i kaluam
ndoashta ste intereson
se dashuria jone ka mbaruar...
Tani me mes nesh
vetem kujtimet kan mbet
lumturia jone e bukur
eshte tretur per jete
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Poezi Dashurie

Te dua pa mase, te dua pa dallim
Te dua me teper se sa shpirtin tim
S’te dua me fjale e as me germa
por te dua nga shpirti e nga zemra...
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Poezi Dashurie

Ne eren e lehtë do vij te puth buzët e tua,
brenda eres do vij te ledhatoj trupin tënd
Do jem ajri qe thith ti,
do jem ndjenja plot lumturi
do jem engjelli yt qe te mbroj ty
do jem hija qe te ndjek kudo
do jem ndjenja me e madhe ne Bote
do jem gjak te rrjedh ne venat e tua
do jem lot te rrjedh nga syri yt ne buzët e tua
dua te jem çdo gjë e jotja sepse TE DUA.
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Poezi Dashurie

Lule, pse strukesh kur pranë më ke?
Pse një herë nuk shikon nga unë?
Dhe pse bëhesh kinse nuk më njeh?
Ndonëse ne njihemi shumë.
Bashkë me tradhti më tradhtoi bukuria,
Edhe pse unë e desha përgjithmonë,
Sa e pa drejt është dashuria.
Dikën gëzon e dikën lëndon.
Por shpirti im lehët nuk jep dorëheqje,
Për ty jeton edhe më pak shpresë,
Nëse nga ti nuk merr një përgjigje,
Nuk i mbyll sytë që të vdes…
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Poezi Dashurie

Shum u lendova nga puthje genjeshtare
mbi buzet e tua buzet i strehova
dy buz te helmetisura ndjenja vrastare
me fale vec zhgenjim kur dashuri kerkova.

Sot loti i nxeht mbi zemer djeg ndjenjat
veshtrimi yt i ftoht shpirtin ma gris
enderroja iluzione jetoja me rrefenjat
por fund te hidhur kish tregimi dashurise.
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Poezi Dashurie

Roje i behem lotit tend
te mos ta njollosi fytyren
drite i behem faqes tende
mos perdor pasqyren
te beje vend ne zemren time
une, mergimtari i vjeter
nuk bej dert as per therrime
s’dua te shoh ne krah tjeter...
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Poezi Dashurie

edhe pse ti shkon
e mua me harron
kujtoj ate pikllim
qe doli nga shpirti im
thuaj yjet sjan zjarr
thuaj jeta eshte varr
thuaj dielli u shua
vetem mos thuj ste dua
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Poezi Dashurie

Ndarjen nuk e dua,
por ndarjen po kerkoj.
Afrimin mes nesh dua,
por ne fakt po te largoj.
Nuk di a ndjen per mua,
veten sdi me ca ta ngushelloj.
Me mundon fjala jote TE DUA,
por vuajtjet me ben ti harroj.
Dikush zemren ma ka thyer,
tek dashuria nuk di me a duhet tbesoj.
Por je ti ai qe besimin me ke kthyer,
je ti ai qe mbi dashurin me bere tbesoj.
Neteve pa gjum te henes se plot,
bisedat deri ne oret e vona.
Mundohem ti harroj por si harroj dot,
ndjenjat qe shprehnin fjalet tona.
E ndersa 1 dit do tkujtohem per ty,
do sjell nder mend ket largim.
Do kujtoj mengjeset qe kalonim te dy,
ndjenjat e forta kur te thoja TE DUA LEPURUSHJA IME.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Poezi Dashurie

Ti shpirt me ndjenjat luan
edhe pse e di qe nje femer per ty vuan
mbrem tek un nje enderr zgjove
por pa filluar e coptove
edhe zemra do te mbes duke qare
ashtu si lotet qe spaskan te thare
jet te lumtur me nje tjeter
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Poezi Dashurie

Nuk ka me as kthim
vuajtet do ti ndal
Plaget do ti sheroj
zemren time te vetme
jo me s’dua ta lendoj

Iku edhe hena,
iken edhe rete
ik dhe ti tradhtare
me ler mua te qete.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Poezi Dashurie

Ne trupin tend dua te jem
ne zemer fjalen ta them
sikur te jem vetem me ty
te jem te lir te dy
te puth me afshin tend
ne gjdo qoshe e kend
ah buzeqeshja jote
me trembe koha e ftohet
se si lindi dashuria
ty te vjen trimeria
me mbuloj magjia
si venitesh ne mua
me shikon dhe buzeqesh
pran meje dua te jesh
mu ne zemer te flesh
vetem mua ne dhom do te me gjesh
ne kraherorin tim te flesh
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Poezi Dashurie

harro letren qe te kam shkruar
harro zemren qe ta kam dhuruar
harro syte qe te shikonin
harro buzt qe te dua te thonin
harro driten kur bashk flisnim
harro fjalet qe peshperisnim
harro gjithqka qe te thash
harrom se nje dite te kam dasht
harro ditet qe ke kaluar me mua
harro dhe heren e fundit qe te thashe
*TE DUA*
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Poezi Dashurie

Ne ecnim mbi reren e lagur…
shikimi tek ty me mbetii..
Te pyeta se sa me doje…
Ti ktheve syte nga deti…
Prap mbi rere kalonim…
dhe syte e tu veshtrojaa..
Tu afrova dhe e ndieja…
Edhe une sa deti te dojaaa.
 

kanitaa

Antarë
Titulli: Poezi Dashurie

Buzeqeshja jote qe eshte ngulitur ne mendjen time dhe asnjehere nuk ka per te ikur qe aty,,,dhe ti e ndjen kete dhe une e perjetoj me caste te mrekullueshme ndoshta te paverteta dhe te paarritshme,,dhe une cmendurisht jetoj aty ku realiteti me endrren takohen dhe ndoshta enderroj te paarritshmen!!E di jeta qenka shkruar ndoshta per tu jetuar ne menyra te ndryshme ,,por e vetmja dhe me realja eshte kjo qe ndiej une per ty,,qe ndoshta nuk mund ti jap nje shpjegim llogjik,,por pervete faktin qe egziston dhe eshte reale,por e pakapshme dhe qendron aty ne menyre te pazevendesueshme ku perjetesisht do te jete gjithmone!!!
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Poezi Dashurie

Nga ti pres
buzen te ma afrosh,
nga ti pres
zemren te ma dhurosh,
nga ti pres
fjalen shume te dua,
atehere je i imi
dhe kurre nuk kam per t'harruar...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Poezi Dashurie

Mos vuaj kot
Në jetën tënde kurr mos derdh lot!
Jeta është dhuratë dhe si të tillë jetoje
اdo gjë që ajo të sjellë krah hapur pranoje!
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Poezi Dashurie

As qe me duhet kjo e puthur
kur ti ma jep se te vjen keq
ne c'pjese te zemres me ke futur
qe sapo ta shoh menjehere ta heq??
 

TrueLovE

You Have My Heart
Titulli: Poezi Dashurie

Dy buzë të kuqe,
dy dëshira të flakta,
që afshin ma thithën,
gëzimin ma fikën,
si fantazma hikën
ndër do bota të larta...
Dy buzë si tëpërgjakta,
dy dëshira të flakta,
që afshin ma thithën
në buzë kur mu njitën
andjet m'i trazuen,
zemrën ma tërbuen,
trurin ma helmuen
e në fund u mërguen...
Dy buzë të kuqe,
bukuri fatale,
të një gruaje stërzane
një pjsë zemre më nxorne,
një pranverë të tanë më morne
dhe gëzimin ma vodhne...
Ato dy buzë të kuqe
dhe dy lote të mija
qenë shenja të dhimbjes,
kur më vrau bukuria,
kur më zu dashunia
e më dogji rinia.
 

TrueLovE

You Have My Heart
Titulli: Poezi Dashurie

Mos me le ne pranvere
mos me le te mjere!!!!
mos me le pa lule
mos me le pa ere.
Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!!
ti e di se te dua
dhe vuaj per ty te lutem te lutem!
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua shok
ti je per mua gjdo send ti je ai
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Poezi Dashurie

Kur del mengjesi dhe zgjohem nga gjumi
gjith diten endrren time
ne mendje e perkundi
dhe pres me padurim
qe te vije tjetra nate
se paku ne enderr
te shihemi prape.
 

TrueLovE

You Have My Heart
Titulli: Poezi Dashurie

Dy pika lot per dasuri
dy zemra rrin ne vetmi
dy zemra te arta
dy zemra te zjarrta
e duan njera tejtren
edhe pse jan te largta
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Poezi Dashurie

Mbi reren e njome kam
vizatuar nje zemer.
Brenda saj kam
shkruar nje emer
Dhe dallget e detit
do doja ti ndaloja
qe emrin tend
perhere aty ta shikoja
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Poezi Dashurie

Une bregu ….. ti vala
Une zëri ……. ti fjala
Une kënga ….. ti melodia
Une zemra ….. ti implusi i rrahjeve te mia ……
Në kupën e lotëve…rrinte trishtimi…
Në kupën e ëndrrave ….rrinte gëzimi….
Në kupën e kujtimeve ….rrinte sekreti….
Në kupën e jetes….rrinte realiteti
Bukuria yte !!!

Per buzet e tua – perdor te Verteten
Per syt e tu – perdor gezimin
Per duart e tua – perdor sherbimin
Per vesht e tu – perdor durimin
Per zerin tend – perdor miresin
Per zemren tende – perdor dashurin.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Poezi Dashurie

O sa shum po vuan.
Zemra ime e thyer.
I kisha puthur buzët.
Qe mkishin genjyer.

Krejt premtimet tua.
Kishin qenë veç fjal.
Edhe ne te falsha un .
Zoti nuk ta fal.

Cilu tok e merrem.
Ne tok mi mbulo eshtrat.
Se me vrau njeriu.
Qe me shumti e desha.

Dikur ishim bashk.
E thoshe pran meje.
Vdekja esht e bukur.
Nëse vdes pran teje.

Qelli edhe toka.
Thoshe mund ta cahen.
Por dy zemrat tona.
Kurr nuk mund te ndahen.
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Poezi Dashurie

Nëse ke humbur ne erresiren e kësaj botë
Nëse trishtimi ka pushtuar gjithesine tënde
Nëse lotet nuk rreshtin se reni
Nëse Zemra te dhemb çdo nate
Nëse shpirti yt është i helmuar nga padrejtësia
Nëse ndjenjat e tua janë vrarë nga një njeri qe kaloi ne udhet e jetës tënde.
Nëse për ty kjo botë është shumë e eger.
Mundohu me gjithë forcen e miresise tënde te mposhtesh gjithçka.
Të rikthesh buzeqeshjen ne buzët e tua dhe të thuash vetëm dy fjale: TE DUA!!!
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Poezi Dashurie

Uné po vuaj , ti se kupton.
Uné po tretém , ti s'mé shikon.
Uné po çmendém , ti s'mé beson.
Uné po vdes ' ti po jeton.
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Poezi Dashurie

Dy pika loti me ran mbi sy
Dhe un per tu sec ndjeva mall
Mundohem shume tet perqafoj
Por smundem dot, se je shume larg.

Sa shume ti po me mungon
Po kete gje vone e kuptova
Se ndarja eshte nje jehone
Qe ekziston ne te gjitha kohrat.

Pse lindi dashuria?
Mos valle esht nje epitet?
Se ajo shume te afron
Dhe ne fund shpirtin ta vret.

Dashuria eshte nje shembull
Qe gjithmon do ekzistoj
Dhe pse vet jam dashuruar
Njerezimit sja uroj...
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Poezi Dashurie

Te duash pa mbarim,keshtu duhet te jete,
te duash pa pas kushte,te jesh i paster vete,
te duash dhe te japesh cdo gje qe brenda ke,
te duash dhe te marresh,te jesh ai qe je!

Te duash dhe te ndash,te ndash pa patur cmire,
asnje te mos pengosh,te gjithe jemi te lire,
asnje nga ne se ka te drejten e roberimit,
asnje nga ne nuk eshte nje preh e skllaverimit…

Te duash pa meshire,te duash pa pengesa,
te duash cdo njeri,mos prit te te bejne ftesa,
te duash ti vetveten,atehere arrin te duash,
te duash dashurine dhe kurre ti te mos vuash…!
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Poezi Dashurie

Nëse ti e ndjen
Se do të jesh më mir vetëm
Vetmia ty të prêt
Dashurit në kujtime mbeten
Rrugët e qytetit
E ndjejn mungesën tënde
Liqeni në syt e tu tretet
Dashuria në kujtim mbetet
Vetmia nëse të mundon
Dhe e ndjen se ke gabuar
Mendo se dikush të kujton
Gjithçka nuk duhe harruar
Mëngjesi të duket I brisht
Edhe pse vjen me djell
Vetmia mendimet ti prish
Dashuria gjithçka sjell.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Poezi Dashurie

Ti erdhe m’hape plage n’
Ti erdhe e le gjurme ne mua thell
Po mundohem te kuroje plagen
Po mundohem te i fshije gjurmet
Medikametin nuk e gjej dot!
Ti erdhe i mistershem
Ti edhe ike i mistershem!!
Une u bera skllave jotja ne dashuri!
Ah sa shume me vret kjo skllaveri!
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top