• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Po ty te eshte ngritur?

Po ty te eshte ngritur?
-Rrogat e frikshme të zyrtarëve shqiptarë-


Ata nuk kanë aspak nevojë për pagat që marin nga taksat tona e madje shpesh herë harrojnë ti tërheqin edhe nga llogaritë e tyre bankare. Hendeku i pagave në Shqipëri thellohet çdo vit e pavarësisht performancës së ekonomisë, klasa e mesme, katalizatorja e nevojshme ndodhet mes dy ekstremeve.
Zyrtarët e lartë të Republikës nëpërmjet mekanizmave në qeveri apo parlament, asnjëherë nuk harrojnë të nxjerrin VKM-ra apo të votojnë çdo vit ligje që u krijojnë atyre rehatinë financiare. Hidhuni një vështrim të varfër bollëkut të rrogave të udhëheqësve tuaj:
🇦🇱💰Gent Seiko, Guvernator i Bankës/ 5 milionë e 200 mijë lekë
🇦🇱💰Ilir Meta, President/ 2 milionë e 700 mijë lekë
🇦🇱💰Edi Rama, Kryeministër/ 2 milionë e 400 mijë lekë
🇦🇱💰Gramoz Ruçi, Kryeparlamentar/ 2 milionë e 400 mijë lekë
🇦🇱💰Lulzim Basha, Kryeopozitar/ 1 milionë e 600 mijë lekë
🇦🇱💰Erion Veliaj, kryebashkiak/ 1 milionë e 500 mijë lekë
🇦🇱💰Thoma Gëllçi, drejtor i RTVSH/ 2 milionë e 200 mijë lekë
🇦🇱💰Krislena Keri, Drejtoreshë e Aviacionit Civil Shqiptar/ 2 milionë e 200 mijë lekë
🇦🇱💰Erinda Ballanca, Avokate e Popullit/ 2 milionë e 200 mijë lekë
🇦🇱💰Gent Ibrahimi, Kryetar i Këshillit të Lartë të Prokurorisë/ 3 milionë e 600 mijë lekë
🇦🇱💰Blendi Klosi, Ministër Mjedisi/ 1 milionë e 700 mijë lekë
🇦🇱💰Kujtim Gjuzi, Deputet i Kuvendit/ 1 milionë e 400 mijë lekë
🇦🇱💰Gjin Gjoni, Gjykatës Apeli/ 3 milionë e 200 mijë lekë
🇦🇱💰Ledian Peleshi, mësues në shkollën 9-vjeçare Qatrom-Korçë/ 420 mijë lekë
🇦🇱💰Lizandra Cullufe, mjeke në Qendrën Shëndetësore Krumë-Kukës/ 640 mijë lekë
🇦🇱💰Arta Dajçi, shitëse e furrës së bukës në Babrru/ 210 mijë lekë
🇦🇱💰Ened Konica, reporter Gazeta Shekulli e Koço Kokëdhimës/ 3 muaj pa marrë rrogën

B.mane public enemy
 
Ufff mooo... Ka arrit kulmin... kaq sa o bo dhe spo na perballojn dot grat e botes [kontabilistet], me shku icik me nolt, sdo ken mundsi me lujt mo dot as qafen pastaj [aq tngarkume do jen me pun]
 
Private conversations
Help Users
    Top