• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Po sikur të isha miliardere? (TEST)

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Ka femra që kanë lindur të tilla: kanë një llogari bankare me 9 zero, çantë unike të punuar në mënyrë artizanale, bizhuteri me diamante... me pak fjalë shumë të pasura. Por nëse ne nuk bëjmë pjesë në këtë kategori (pavarësisht se ngulim këmbë të dimë përse jo), heqim dorë nga kjo pyetje. Ka ardhur koha të reagojmë!
Le t’ia nisim nga e para: domethënë le të pyesim veten se ç’lloj miliardereje mund të kishim qenë. Je gati për të bërë testin? Në këtë mënyrë, nuk harxhojmë kohën kot, por jemi gati ta presim kohën kur fati dhe lavdia do të na trokasë në derë.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Po sikur të isha miliardere?

1. Më në fund, pas dy vitesh përpjekjesh të kota, fitove lotarinë. اmimi prej 30 milionë euro është i yti. Cilat janë gjërat që do të blesh në fillim?
a. Një vilë në Los Anxhelos, një instruktor personal aerobie, një çantë e firmosur, një varëse Cartier... objekte të tjera luksi. 3 pikë
b. I ble një shtëpi të bukur prindërve, paguan universitetin për motrën dhe shkon me pushime. 5 pikë
c. Lë një takim në bankë për të shfrytëzuar sa më mirë kapitalin tuaj. 1 pikë


2. Kur ke qenë e vogël, ke ëndërruar:
a. Të vraposh në male me Hajdin. 5 pikë
b. Të jetosh në Disneyland, në kështjellën e Bukuroshes së Fjetur. 1 pikë
c. Të bëhesh supervizore e fabrikës së çokollatës së Uilli Uonka-s, që të hash falas gjithë karamelet. 3 pikë

3. Meqë je shumë, por shumë e mirë (edhe pse e ke kuptuar që kjo gjë po të lë thatë nga xhepat), vendose që të bësh një bamirësi duke dhuruar disa mijëra euro. Kujt do t’ia dhuroje këtë shumë parash?
a. SHMDB-së, Shoqatës në Mbrojtje të Dinjitetit të Biondeve dhe Minorancave të tjera që diskriminohen. 3 pikë
b. PNNS, Programit në Ndihmë të Nënave Singëll, viktima të poshtërsisë së ish-bashkëshortëve. 5 pikë
c. FMMV-së, Fondit në Mbështetje të Miliarderëve në Vështirësi. 1 pikë

4. Sot në mbrëmje ke një takim romantik. Kush do të ketë fatin të darkojë me ty?
a. Daniel Mead, i serialit “E shëmtuara Betty”. Kryeredaktori i “Mode” do t’ju çojë në ditëlindjen e Marc Jacobs. 1 pikë
b. Doktori bukurosh i “Anatomia e Greit”. Ai të ka ftuar për të darkuar në një restorant romantik francez. 5 pikë
c. Christian Troy, i “Nip/Tuck”. Kirurgu më seksi i botës të propozon një festë me bazë botoksi dhe seks të shfrenuar. 3 pikë

5. Jepi tani, trego: pasioni që mban fshehur është:
a. Të ndjekësh Reality Show-n në televizor. Garat se kush humbet më shumë kilogram. 1 pikë
b. Të shohësh patinazh në akull. Pranoje që adhuron fundet e shkurtra, të qëndisura me fije të argjendta. 3 pikë
c. Fjalëkryqet. Dhe nuk është aspak e vërtetë që ato i bën edhe gjyshja jote. Por janë ushtrime që stërvitin trurin. 5 pikë

6. Ty të përmbyset bota kur:
a. Boshatiset llogaria bankare. 1 pikë
b. Mërzitesh gjatë një feste. 3 pikë
c. Shefi i madh refuzon një ide tënden, gjatë mbledhjes me stafin. 5 pikë

7. Pas tre vitesh pasionante, i dashuri yt duket gjithnjë e më i tërhequr dhe i pavendosur për të të kërkuar dorën. اfarë bën?
a. Pret. Herët a vonë do të vendosë. 1 pikë
b. Ia kërkon ti e para: “Zemra, kur do martohemi ne të dy?”. 3 pikë
c. Vuan në heshtje dhe mendon të ndahesh. Sido që të jetë, ti nuk do t’i lutesh kurrë. 5 pikë

8. Shtëpia jote ideale është:
a. Një kështjellë e shekullit XVIII. 5 pikë
b. Një vilë gjigante në Malibu. 3 pikë
c. Një apartament në papafingo në një qytet si Nju Jorku-u apo Parisi. 1 pikë

9. اfarë më shohin sytë? E pamundur! Brad Pitt është në radhë para dyqanit afër shtëpisë time. Mendon:
a. Zemra e vogël! Me siguri ka humbur rrugën. Me gjithë ato para që ka ai, duhet të ketë patjetër një kuzhinier francez që merret me pazaret dhe gatuan për të. 3 pikë
b. Ku e kam aparatin? Shpejt, shpejt, një foto. Kushedi sa mund ta shes në ebay. 5 pikë
c. Sushi, mjaltë, sallatë... tani po! E kuptoj si i ruan linjat Angelina Jolie. 1 pikë

10. Vajza në foto...


a. Përpiqet të shohë të dashurin. Ai i tha se mund të arrinte në mol që para një ore. 5 pikë
b. ثshtë një top modele gjatë një shërbimi fotografik dhe ka veshur veshje që kushtojnë 3000 euro. 1 pikë
c. ثshtë shumë e mërzitur që nuk mori me vete syzet e diellit që i rrinë aq bukur. 3 pikë
 
Titulli: Po sikur të isha miliardere?

ehhhhhhhhhhhhhhh mos na fut ne enderrime amon :(
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Po sikur të isha miliardere?

40-35 pikë
Profili yt: Miliarderja e denjë
Modeli yt është J.K. Rowling, autore e librave “Harry Potter”. Deri dje, një nënë singëll e papunë, e flakur nga shtëpia prej bashkëshortit. Sot është ajo që krijoi magjistarin më të famshëm në botë, që e shndërroi pastaj në shkrimtaren më të famshme dhe të pasur të botës. Meriton respekt!
Karakteristikat e suksesit: Punë dhe vetëm punë. Je e vendosur: nuk demoralizohesh kurrë, pavarësisht momenteve të vështira që kalon. Si në shtëpi edhe në zyrë, përfshihesh tërësisht në punë, sepse ke besim në projektet e tua. Dhe cila është qershia mbi tortë? Do të mbetesh e thjeshtë dhe e përmbajtur, edhe kur të kesh arritur majat e suksesit.

Pikat e dobëta: Je shumë serioze, nuk e lëshon kurrë veten për t’u argëtuar. Edhe atëherë kur ndodh, ndihesh sikur ke bërë faj.
Nuk je shumë e aftë në marrëdhëniet publike. Të pëlqen të bësh një jetë të tërhequr, të humbasësh në një fshat skocez. Ndoshta sepse i druhesh xhelozisë apo frikës se fati do të të braktisë.
E ardhmja: Ashtu si JKR dhe shtatë librat e saj “Harry Potter” (si dhe një roman krejtësisht ndryshe, që pritet të publikohet), përgatitu edhe ti të sigurosh të ardhmen. Pastaj, kur të sigurohesh që i ke krahët e ngrohta, argëtohu pak. Rrethohu nga persona më të çmendur, vanitozë dhe më kokëçarës se ty. Kështu, do të shijosh më mirë çfarë ke ndërtuar në jetë.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Po sikur të isha miliardere?

30-25 pikë
Profili yt: Trashëgimtarja
Modeli yt është Paris Hilton, trashëgimtarja e një perandorie të vërtetë, e hoteleve “Hilton”. Për të qenë më të saktë, një yll i vërtetë edhe në showbiz. Por bukuroshes iu hoq e drejta e trashëgimisë nga gjyshi i saj, pas shumë skandaleve të mbesës.
Karakteristikat e suksesit: Aftësia që ke për të joshur, pafytyrësia dhe njohjet e shumta. Je mbretëresha e marrëdhënieve publike, i njeh të gjithë dhe mund të shkosh ku të dëshirosh. Miqtë e tu vlerësojnë entuziazmin, energjinë, pasionin për të mos humbur as edhe një festë, si dhe dëshirën e madhe që ke për të jetuar. Shijon jetën çast pas çasti dhe nuk shqetësohesh kurrë për asgjë, por mendon se herët a vonë problemet zgjidhen vetë.
Pikat e dobëta: Je shumë dembele dhe i nënshtrohesh në mënyrë pasive fatit tënd. Nuk tregon vëmendjen e duhur ndaj të tjerëve, lodhesh shpejt dhe në vend që të impenjohesh seriozisht mbi një projekt, humbet kot kohën duke u marrë me detaje të kota.
E ardhmja: Ashtu si Parisi, edhe ti je në pritje për të përfunduar një projekt tëndin (krijimin e një parfumi apo një linje të brendshmesh seksi). Por ndryshe nga Parisi, ti vë në praktikë idetë e tua për të konkretizuar diçka. Edhe pse nuk ke shumë ambicie, ruajtja e vendit të punës, si dhe e një raporti të qëndrueshëm me një mashkull, që zgjat më shumë se tre javë, është gjithmonë një hap para.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Po sikur të isha miliardere?

20-10 pikë
Profili yt: Femra në karrierë
Modeli yt është Madonna, këngëtarja më e paguar në botë. Turne në të gjithë botën, mijëra CD të shitura, kontrata publicitare. Ylli i popit ka një pasuri që vlerësohet me një shifër prej 400 milionë dollarësh.
Karakteristikat e suksesit tënd: një intuitë që të lejon të bësh zgjedhjet e duhura në momentin e duhur. Di të kapësh mundësitë atëherë kur të vijnë. Guximi dhe ambicia për të ecur mes rrezikut të bën një femër të fortë, si dhe një negociatore të shkëlqyer.
Pikat e dobëta: Jo gjithmonë gjen kohën për t’u çlodhur. Prandaj, në dashuri apo në raportet miqësore, konsiderohesh si një person stresues. Me ty njerëzit mund të lodhen shumë shpejt.
E ardhmja: Mendo pak më shumë për të tjerët. Madonna herë pas here organizon koncerte bamirësie, siç ishte ai i kohëve të fundit për UNICEF-in.
Por, ti mund të mjaftohesh edhe thjesht duke shoqëruar nipin në këndin e lojërave apo në një shfaqje me kukulla. Kështu, jo vetëm do t’ua bësh qejfin fëmijëve, por edhe familjarët e tu do të mendojnë se të kanë paragjykuar më kot.
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Titulli: Po sikur të isha miliardere? (TEST)Profili yt: Femra në karrierë

Modeli yt është Madonna, këngëtarja më e paguar në botë. Turne në të gjithë botën, mijëra CD të shitura, kontrata publicitare. Ylli i popit ka një pasuri që vlerësohet me një shifër prej 400 milionë dollarësh.

Karakteristikat e suksesit tënd: një intuitë që të lejon të bësh zgjedhjet e duhura në momentin e duhur. Di të kapësh mundësitë atëherë kur të vijnë. Guximi dhe ambicia për të ecur mes rrezikut të bën një femër të fortë, si dhe një negociatore të shkëlqyer.

Pikat e dobëta: Jo gjithmonë gjen kohën për t’u çlodhur. Prandaj, në dashuri apo në raportet miqësore, konsiderohesh si një person stresues. Me ty njerëzit mund të lodhen shumë shpejt.

E ardhmja: Mendo pak më shumë për të tjerët. Madonna herë pas here organizon koncerte bamirësie, siç ishte ai i kohëve të fundit për UNICEF-in.

Por, ti mund të mjaftohesh edhe thjesht duke shoqëruar nipin në këndin e lojërave apo në një shfaqje me kukulla. Kështu, jo vetëm do t’ua bësh qejfin fëmijëve, por edhe familjarët e tu do të mendojnë se të kanë paragjykuar më kot.
 
Titulli: Po sikur të isha miliardere? (TEST)

1. Më në fund, pas dy vitesh përpjekjesh të kota, fitove lotarinë. اmimi prej 30 milionë euro është i yti. Cilat janë gjërat që do të blesh në fillim?
a. Një vilë në Los Anxhelos, një instruktor personal aerobie, një çantë e firmosur, një varëse Cartier... objekte të tjera luksi. 3 pikë
b. I ble një shtëpi të bukur prindërve, paguan universitetin për motrën dhe shkon me pushime. 5 pikë
c. Lë një takim në bankë për të shfrytëzuar sa më mirë kapitalin tuaj. 1 pikë


2. Kur ke qenë e vogël, ke ëndërruar:
a. Të vraposh në male me Hajdin. 5 pikë
b. Të jetosh në Disneyland, në kështjellën e Bukuroshes së Fjetur. 1 pikë c. Të bëhesh supervizore e fabrikës së çokollatës së Uilli Uonka-s, që të hash falas gjithë karamelet. 3 pikë

3. Meqë je shumë, por shumë e mirë (edhe pse e ke kuptuar që kjo gjë po të lë thatë nga xhepat), vendose që të bësh një bamirësi duke dhuruar disa mijëra euro. Kujt do t’ia dhuroje këtë shumë parash?
a. SHMDB-së, Shoqatës në Mbrojtje të Dinjitetit të Biondeve dhe Minorancave të tjera që diskriminohen. 3 pikë
b. PNNS, Programit në Ndihmë të Nënave Singëll, viktima të poshtërsisë së ish-bashkëshortëve. 5 pikë c. FMMV-së, Fondit në Mbështetje të Miliarderëve në Vështirësi. 1 pikë

4. Sot në mbrëmje ke një takim romantik. Kush do të ketë fatin të darkojë me ty?
a. Daniel Mead, i serialit “E shëmtuara Betty”. Kryeredaktori i “Mode” do t’ju çojë në ditëlindjen e Marc Jacobs. 1 pikë
b. Doktori bukurosh i “Anatomia e Greit”. Ai të ka ftuar për të darkuar në një restorant romantik francez. 5 pikë c. Christian Troy, i “Nip/Tuck”. Kirurgu më seksi i botës të propozon një festë me bazë botoksi dhe seks të shfrenuar. 3 pikë

5. Jepi tani, trego: pasioni që mban fshehur është:
a. Të ndjekësh Reality Show-n në televizor. Garat se kush humbet më shumë kilogram. 1 pikë
b. Të shohësh patinazh në akull. Pranoje që adhuron fundet e shkurtra, të qëndisura me fije të argjendta. 3 pikë
c. Fjalëkryqet. Dhe nuk është aspak e vërtetë që ato i bën edhe gjyshja jote. Por janë ushtrime që stërvitin trurin. 5 pikë

6. Ty të përmbyset bota kur:
a. Boshatiset llogaria bankare. 1 pikë
b. Mërzitesh gjatë një feste. 3 pikë
c. Shefi i madh refuzon një ide tënden, gjatë mbledhjes me stafin. 5 pikë

7. Pas tre vitesh pasionante, i dashuri yt duket gjithnjë e më i tërhequr dhe i pavendosur për të të kërkuar dorën. اfarë bën?
a. Pret. Herët a vonë do të vendosë. 1 pikë
b. Ia kërkon ti e para: “Zemra, kur do martohemi ne të dy?”. 3 pikë
c. Vuan në heshtje dhe mendon të ndahesh. Sido që të jetë, ti nuk do t’i lutesh kurrë. 5 pikë

8. Shtëpia jote ideale është:
a. Një kështjellë e shekullit XVIII. 5 pikë
b. Një vilë gjigante në Malibu. 3 pikë c. Një apartament në papafingo në një qytet si Nju Jorku-u apo Parisi. 1 pikë

9. اfarë më shohin sytë? E pamundur! Brad Pitt është në radhë para dyqanit afër shtëpisë time. Mendon:
a. Zemra e vogël! Me siguri ka humbur rrugën. Me gjithë ato para që ka ai, duhet të ketë patjetër një kuzhinier francez që merret me pazaret dhe gatuan për të. 3 pikë
b. Ku e kam aparatin? Shpejt, shpejt, një foto. Kushedi sa mund ta shes në ebay. 5 pikë
c. Sushi, mjaltë, sallatë... tani po! E kuptoj si i ruan linjat Angelina Jolie. 1 pikë

i bera me te kuqe una
do behem miliardere ?:p
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Titulli: Po sikur të isha miliardere? (TEST)

shume interesante si test.
 
Titulli: Po sikur të isha miliardere? (TEST)

40-35 pikë
Profili yt: Miliarderja e denjë
Modeli yt është J.K. Rowling, autore e librave “Harry Potter”. Deri dje, një nënë singëll e papunë, e flakur nga shtëpia prej bashkëshortit. Sot është ajo që krijoi magjistarin më të famshëm në botë, që e shndërroi pastaj në shkrimtaren më të famshme dhe të pasur të botës. Meriton respekt!
Karakteristikat e suksesit: Punë dhe vetëm punë. Je e vendosur: nuk demoralizohesh kurrë, pavarësisht momenteve të vështira që kalon. Si në shtëpi edhe në zyrë, përfshihesh tërësisht në punë, sepse ke besim në projektet e tua. Dhe cila është qershia mbi tortë? Do të mbetesh e thjeshtë dhe e përmbajtur, edhe kur të kesh arritur majat e suksesit.

Pikat e dobëta: Je shumë serioze, nuk e lëshon kurrë veten për t’u argëtuar. Edhe atëherë kur ndodh, ndihesh sikur ke bërë faj.
Nuk je shumë e aftë në marrëdhëniet publike. Të pëlqen të bësh një jetë të tërhequr, të humbasësh në një fshat skocez. Ndoshta sepse i druhesh xhelozisë apo frikës se fati do të të braktisë.
E ardhmja: Ashtu si JKR dhe shtatë librat e saj “Harry Potter” (si dhe një roman krejtësisht ndryshe, që pritet të publikohet), përgatitu edhe ti të sigurosh të ardhmen. Pastaj, kur të sigurohesh që i ke krahët e ngrohta, argëtohu pak. Rrethohu nga persona më të çmendur, vanitozë dhe më kokëçarës se ty. Kështu, do të shijosh më mirë çfarë ke ndërtuar në jetë.juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :p:p:p
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Po sikur të isha miliardere? (TEST)

37 pike, dhe njeren pergjigje se llogarita fare....
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Po sikur të isha miliardere?

1. Më në fund, pas dy vitesh përpjekjesh të kota, fitove lotarinë. اmimi prej 30 milionë euro është i yti. Cilat janë gjërat që do të blesh në fillim?
a. Një vilë në Los Anxhelos, një instruktor personal aerobie, një çantë e firmosur, një varëse Cartier... objekte të tjera luksi. 3 pikë
b. I ble një shtëpi të bukur prindërve, paguan universitetin për motrën dhe shkon me pushime. 5 pikë
c. Lë një takim në bankë për të shfrytëzuar sa më mirë kapitalin tuaj. 1 pikë


2. Kur ke qenë e vogël, ke ëndërruar:
a. Të vraposh në male me Hajdin. 5 pikë
b. Të jetosh në Disneyland, në kështjellën e Bukuroshes së Fjetur. 1 pikë
c. Të bëhesh supervizore e fabrikës së çokollatës së Uilli Uonka-s, që të hash falas gjithë karamelet. 3 pikë

3. Meqë je shumë, por shumë e mirë (edhe pse e ke kuptuar që kjo gjë po të lë thatë nga xhepat), vendose që të bësh një bamirësi duke dhuruar disa mijëra euro. Kujt do t’ia dhuroje këtë shumë parash?
a. SHMDB-së, Shoqatës në Mbrojtje të Dinjitetit të Biondeve dhe Minorancave të tjera që diskriminohen. 3 pikë
b. PNNS, Programit në Ndihmë të Nënave Singëll, viktima të poshtërsisë së ish-bashkëshortëve. 5 pikë
c. FMMV-së, Fondit në Mbështetje të Miliarderëve në Vështirësi. 1 pikë

4. Sot në mbrëmje ke një takim romantik. Kush do të ketë fatin të darkojë me ty?
a. Daniel Mead, i serialit “E shëmtuara Betty”. Kryeredaktori i “Mode” do t’ju çojë në ditëlindjen e Marc Jacobs. 1 pikë
b. Doktori bukurosh i “Anatomia e Greit”. Ai të ka ftuar për të darkuar në një restorant romantik francez. 5 pikë
c. Christian Troy, i “Nip/Tuck”. Kirurgu më seksi i botës të propozon një festë me bazë botoksi dhe seks të shfrenuar. 3 pikë

5. Jepi tani, trego: pasioni që mban fshehur është:
a. Të ndjekësh Reality Show-n në televizor. Garat se kush humbet më shumë kilogram. 1 pikë
b. Të shohësh patinazh në akull. Pranoje që adhuron fundet e shkurtra, të qëndisura me fije të argjendta. 3 pikë
c. Fjalëkryqet. Dhe nuk është aspak e vërtetë që ato i bën edhe gjyshja jote. Por janë ushtrime që stërvitin trurin. 5 pikë

6. Ty të përmbyset bota kur:
a. Boshatiset llogaria bankare. 1 pikë
b. Mërzitesh gjatë një feste. 3 pikë
c. Shefi i madh refuzon një ide tënden, gjatë mbledhjes me stafin. 5 pikë

7. Pas tre vitesh pasionante, i dashuri yt duket gjithnjë e më i tërhequr dhe i pavendosur për të të kërkuar dorën. اfarë bën?
a. Pret. Herët a vonë do të vendosë. 1 pikë
b. Ia kërkon ti e para: “Zemra, kur do martohemi ne të dy?”. 3 pikë
c. Vuan në heshtje dhe mendon të ndahesh. Sido që të jetë, ti nuk do t’i lutesh kurrë. 5 pikë

8. Shtëpia jote ideale është:
a. Një kështjellë e shekullit XVIII. 5 pikë
b. Një vilë gjigante në Malibu. 3 pikë
c. Një apartament në papafingo në një qytet si Nju Jorku-u apo Parisi. 1 pikë

9. اfarë më shohin sytë? E pamundur! Brad Pitt është në radhë para dyqanit afër shtëpisë time. Mendon:
a. Zemra e vogël! Me siguri ka humbur rrugën. Me gjithë ato para që ka ai, duhet të ketë patjetër një kuzhinier francez që merret me pazaret dhe gatuan për të. 3 pikë
b. Ku e kam aparatin? Shpejt, shpejt, një foto. Kushedi sa mund ta shes në ebay. 5 pikë
c. Sushi, mjaltë, sallatë... tani po! E kuptoj si i ruan linjat Angelina Jolie. 1 pikë

10. Vajza në foto...

a. Përpiqet të shohë të dashurin. Ai i tha se mund të arrinte në mol që para një ore. 5 pikë
b. ثshtë një top modele gjatë një shërbimi fotografik dhe ka veshur veshje që kushtojnë 3000 euro. 1 pikë
c. ثshtë shumë e mërzitur që nuk mori me vete syzet e diellit që i rrinë aq bukur. 3 pikë

30 pike...............
30-25 pikë
Profili yt: Trashëgimtarja
Modeli yt është Paris Hilton, trashëgimtarja e një perandorie të vërtetë, e hoteleve “Hilton”. Për të qenë më të saktë, një yll i vërtetë edhe në showbiz. Por bukuroshes iu hoq e drejta e trashëgimisë nga gjyshi i saj, pas shumë skandaleve të mbesës.
Karakteristikat e suksesit: Aftësia që ke për të joshur, pafytyrësia dhe njohjet e shumta. Je mbretëresha e marrëdhënieve publike, i njeh të gjithë dhe mund të shkosh ku të dëshirosh. Miqtë e tu vlerësojnë entuziazmin, energjinë, pasionin për të mos humbur as edhe një festë, si dhe dëshirën e madhe që ke për të jetuar. Shijon jetën çast pas çasti dhe nuk shqetësohesh kurrë për asgjë, por mendon se herët a vonë problemet zgjidhen vetë.
Pikat e dobëta: Je shumë dembele dhe i nënshtrohesh në mënyrë pasive fatit tënd. Nuk tregon vëmendjen e duhur ndaj të tjerëve, lodhesh shpejt dhe në vend që të impenjohesh seriozisht mbi një projekt, humbet kot kohën duke u marrë me detaje të kota.
E ardhmja: Ashtu si Parisi, edhe ti je në pritje për të përfunduar një projekt tëndin (krijimin e një parfumi apo një linje të brendshmesh seksi). Por ndryshe nga Parisi, ti vë në praktikë idetë e tua për të konkretizuar diçka. Edhe pse nuk ke shumë ambicie, ruajtja e vendit të punës, si dhe e një raporti të qëndrueshëm me një mashkull, që zgjat më shumë se tre javë, është gjithmonë një hap para.
__________________
 

Trendelin

FULL OF PATOS
Titulli: Po sikur të isha miliardere?

40-35 pikë
Profili yt: Miliarderja e denjë
Modeli yt është J.K. Rowling, autore e librave “Harry Potter”. Deri dje, një nënë singëll e papunë, e flakur nga shtëpia prej bashkëshortit. Sot është ajo që krijoi magjistarin më të famshëm në botë, që e shndërroi pastaj në shkrimtaren më të famshme dhe të pasur të botës. Meriton respekt!
Karakteristikat e suksesit: Punë dhe vetëm punë. Je e vendosur: nuk demoralizohesh kurrë, pavarësisht momenteve të vështira që kalon. Si në shtëpi edhe në zyrë, përfshihesh tërësisht në punë, sepse ke besim në projektet e tua. Dhe cila është qershia mbi tortë? Do të mbetesh e thjeshtë dhe e përmbajtur, edhe kur të kesh arritur majat e suksesit.

Pikat e dobëta: Je shumë serioze, nuk e lëshon kurrë veten për t’u argëtuar. Edhe atëherë kur ndodh, ndihesh sikur ke bërë faj.
Nuk je shumë e aftë në marrëdhëniet publike. Të pëlqen të bësh një jetë të tërhequr, të humbasësh në një fshat skocez. Ndoshta sepse i druhesh xhelozisë apo frikës se fati do të të braktisë.

E ardhmja: Ashtu si JKR dhe shtatë librat e saj “Harry Potter” (si dhe një roman krejtësisht ndryshe, që pritet të publikohet), përgatitu edhe ti të sigurosh të ardhmen. Pastaj, kur të sigurohesh që i ke krahët e ngrohta, argëtohu pak. Rrethohu nga persona më të çmendur, vanitozë dhe më kokëçarës se ty. Kështu, do të shijosh më mirë çfarë ke ndërtuar në jetë.
Tek piket e dobeta nuk e gjej shum veten un, per te tjerat jam OK!! :D :D
Pastaj, ky perkufizimi "Miliardere e denjë" sec po me pelqeka ca!!! :kercim: :kercim:
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
Titulli: Po sikur të isha miliardere?

A. Një vilë në los anxhelos, një instruktor personal aerobie, një çantë e firmosur, një varëse cartier... Objekte të tjera luksi. 3 pikë
b. I ble një shtëpi të bukur prindërve, paguan universitetin për motrën dhe shkon me pushime. 5 pikë
c. Lë një takim në bankë për të shfrytëzuar sa më mirë kapitalin tuaj. 1 pikë


2. Kur ke qenë e vogël, ke ëndërruar:
A. Të vraposh në male me hajdin. 5 pikë
b. Të jetosh në disneyland, në kështjellën e bukuroshes së fjetur. 1 pikë
c. Të bëhesh supervizore e fabrikës së çokollatës së uilli uonka-s, që të hash falas gjithë karamelet. 3 pikë (edhe me Hajdin kisha pas qef amo:D)

3. Meqë je shumë, por shumë e mirë (edhe pse e ke kuptuar që kjo gjë po të lë thatë nga xhepat), vendose që të bësh një bamirësi duke dhuruar disa mijëra euro. Kujt do t’ia dhuroje këtë shumë parash?
A. Shmdb-së, shoqatës në mbrojtje të dinjitetit të biondeve dhe minorancave të tjera që diskriminohen. 3 pikë
b. Pnns, programit në ndihmë të nënave singëll, viktima të poshtërsisë së ish-bashkëshortëve. 5 pikë (amon qa jon ato dy pikat e tjera runa Zot lol)
c. Fmmv-së, fondit në mbështetje të miliarderëve në vështirësi. 1 pikë

4. Sot në mbrëmje ke një takim romantik. Kush do të ketë fatin të darkojë me ty?
a. Daniel mead, i serialit “e shëmtuara betty”. Kryeredaktori i “mode” do t’ju çojë në ditëlindjen e marc jacobs. 1 pikë (sdi kush osht ky Marc e as n'men me shku n'ditlindjen e tij se kom se Danielin e kisha grabit e ishum ik dikun tjeter valla :D)
b. Doktori bukurosh i “anatomia e greit”. Ai të ka ftuar për të darkuar në një restorant romantik francez. 5 pikë
c. Christian troy, i “nip/tuck”. Kirurgu më seksi i botës të propozon një festë me bazë botoksi dhe seks të shfrenuar. 3 pikë

5. Jepi tani, trego: Pasioni që mban fshehur është:
A. Të ndjekësh reality show-n në televizor. Garat se kush humbet më shumë kilogram. 1 pikë
b. Të shohësh patinazh në akull. Pranoje që adhuron fundet e shkurtra, të qëndisura me fije të argjendta. 3 pikë
c. Fjalëkryqet. Dhe nuk është aspak e vërtetë që ato i bën edhe gjyshja jote. Por janë ushtrime që stërvitin trurin. 5 pikë (sidmos ato teper t'veshtira qe m'impenjojn me dit e dit)

6. Ty të përmbyset bota kur:
A. Boshatiset llogaria bankare. 1 pikë
b. Mërzitesh gjatë një feste. 3 pikë
c. Shefi i madh refuzon një ide tënden, gjatë mbledhjes me stafin. 5 pikë

7. Pas tre vitesh pasionante, i dashuri yt duket gjithnjë e më i tërhequr dhe i pavendosur për të të kërkuar dorën. çfarë bën?
a. Pret. Herët a vonë do të vendosë. 1 pikë (e me gjith knaqsi do i them jo :D)
b. Ia kërkon ti e para: “zemra, kur do martohemi ne të dy?”. 3 pikë
c. Vuan në heshtje dhe mendon të ndahesh. Sido që të jetë, ti nuk do t’i lutesh kurrë. 5 pikë

8. Shtëpia jote ideale është:
a. Një kështjellë e shekullit xviii. 5 pikë
b. Një vilë gjigante në malibu. 3 pikë
c. Një apartament në papafingo në një qytet si nju jorku-u apo parisi. 1 pikë

9. çfarë më shohin sytë? E pamundur! Brad pitt është në radhë para dyqanit afër shtëpisë time. Mendon:
A. Zemra e vogël! Me siguri ka humbur rrugën. Me gjithë ato para që ka ai, duhet të ketë patjetër një kuzhinier francez që merret me pazaret dhe gatuan për të. 3 pikë
b. Ku e kam aparatin? Shpejt, shpejt, një foto. Kushedi sa mund ta shes në ebay. 5 pikë
c. Sushi, mjaltë, sallatë... Tani po! E kuptoj si i ruan linjat angelina jolie. 1 pikë

10. Vajza në foto...


a. Përpiqet të shohë të dashurin. Ai i tha se mund të arrinte në mol që para një ore. 5 pikë
b. është një top modele gjatë një shërbimi fotografik dhe ka veshur veshje që kushtojnë 3000 euro. 1 pikë
c. është shumë e mërzitur që nuk mori me vete syzet e diellit që i rrinë aq bukur. 3 pikë (edhe pse kur shoh ket ma shum menoj: "nuk e kan mush dajak kur u kon e vogel sa duhet ket t'smuten n'kry")

A = 7
B = 13
C = 12
 
Redaktimi i fundit:

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Po sikur të isha miliardere?

1. Më në fund, pas dy vitesh përpjekjesh të kota, fitove lotarinë. اmimi prej 30 milionë euro është i yti. Cilat janë gjërat që do të blesh në fillim?
b. I ble një shtëpi të bukur prindërve, paguan universitetin për motrën dhe shkon me pushime. 5 pikë

2. Kur ke qenë e vogël, ke ëndërruar:
c. Të bëhesh supervizore e fabrikës së çokollatës së Uilli Uonka-s, që të hash falas gjithë karamelet. 3 pikë

3. Meqë je shumë, por shumë e mirë (edhe pse e ke kuptuar që kjo gjë po të lë thatë nga xhepat), vendose që të bësh një bamirësi duke dhuruar disa mijëra euro. Kujt do t’ia dhuroje këtë shumë parash?
b. PNNS, Programit në Ndihmë të Nënave Singëll, viktima të poshtërsisë së ish-bashkëshortëve. 5 pikë

4. Sot në mbrëmje ke një takim romantik. Kush do të ketë fatin të darkojë me ty?
c. Christian Troy, i “Nip/Tuck”. Kirurgu më seksi i botës të propozon një festë me bazë botoksi dhe seks të shfrenuar. 3 pikë

5. Jepi tani, trego: pasioni që mban fshehur është:
a. Të ndjekësh Reality Show-n në televizor. Garat se kush humbet më shumë kilogram. 1 pikë

6. Ty të përmbyset bota kur:
c. Shefi i madh refuzon një ide tënden, gjatë mbledhjes me stafin. 5 pikë

7. Pas tre vitesh pasionante, i dashuri yt duket gjithnjë e më i tërhequr dhe i pavendosur për të të kërkuar dorën. اfarë bën?
c. Vuan në heshtje dhe mendon të ndahesh. Sido që të jetë, ti nuk do t’i lutesh kurrë. 5 pikë

8. Shtëpia jote ideale është:
b. Një vilë gjigante në Malibu. 3 pikë

9. اfarë më shohin sytë? E pamundur! Brad Pitt është në radhë para dyqanit afër shtëpisë time. Mendon:
c. Sushi, mjaltë, sallatë... tani po! E kuptoj si i ruan linjat Angelina Jolie. 1 pikë

10. Vajza në foto...

c. ثshtë shumë e mërzitur që nuk mori me vete syzet e diellit që i rrinë aq bukur. 3 pikë


ja e mbarova testin......34 pike....u bera miliardere:D
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Po sikur të isha miliardere?

30-25 pikë
Profili yt: Trashëgimtarja
Modeli yt është Paris Hilton, trashëgimtarja e një perandorie të vërtetë, e hoteleve “Hilton”. Për të qenë më të saktë, një yll i vërtetë edhe në showbiz. Por bukuroshes iu hoq e drejta e trashëgimisë nga gjyshi i saj, pas shumë skandaleve të mbesës.
Karakteristikat e suksesit: Aftësia që ke për të joshur, pafytyrësia dhe njohjet e shumta. Je mbretëresha e marrëdhënieve publike, i njeh të gjithë dhe mund të shkosh ku të dëshirosh. Miqtë e tu vlerësojnë entuziazmin, energjinë, pasionin për të mos humbur as edhe një festë, si dhe dëshirën e madhe që ke për të jetuar. Shijon jetën çast pas çasti dhe nuk shqetësohesh kurrë për asgjë, por mendon se herët a vonë problemet zgjidhen vetë.
Pikat e dobëta: Je shumë dembele dhe i nënshtrohesh në mënyrë pasive fatit tënd. Nuk tregon vëmendjen e duhur ndaj të tjerëve, lodhesh shpejt dhe në vend që të impenjohesh seriozisht mbi një projekt, humbet kot kohën duke u marrë me detaje të kota.
E ardhmja: Ashtu si Parisi, edhe ti je në pritje për të përfunduar një projekt tëndin (krijimin e një parfumi apo një linje të brendshmesh seksi). Por ndryshe nga Parisi, ti vë në praktikë idetë e tua për të konkretizuar diçka. Edhe pse nuk ke shumë ambicie, ruajtja e vendit të punës, si dhe e një raporti të qëndrueshëm me një mashkull, që zgjat më shumë se tre javë, është gjithmonë një hap para.
Keto me te kuqe jane korrigjimet..:p

Do i kem bere llogarite keq une se nuk ka mundesi te mos me dali testi fare fare fare...:p

Ne fakt pashe dhe ato opsionet e tjera po nuk me pershtateshin...

JAM GATUAR KEQ...
 

Analistja

Anëtar i ri
Titulli: Po sikur të isha miliardere?

1. Më në fund, pas dy vitesh përpjekjesh të kota, fitove lotarinë. اmimi prej 30 milionë euro është i yti. Cilat janë gjërat që do të blesh në fillim?
a. Një vilë në Los Anxhelos, një instruktor personal aerobie, një çantë e firmosur, një varëse Cartier... objekte të tjera luksi. 3 pikë
b. I ble një shtëpi të bukur prindërve, paguan universitetin për motrën dhe shkon me pushime. 5 pikë
c. Lë një takim në bankë për të shfrytëzuar sa më mirë kapitalin tuaj. 1 pikë

2. Kur ke qenë e vogël, ke ëndërruar:
a. Të vraposh në male me Hajdin. 5 pikë
b. Të jetosh në Disneyland, në kështjellën e Bukuroshes së Fjetur. 1 pikë
c. Të bëhesh supervizore e fabrikës së çokollatës së Uilli Uonka-s, që të hash falas gjithë karamelet. 3 pikë

3. Meqë je shumë, por shumë e mirë (edhe pse e ke kuptuar që kjo gjë po të lë thatë nga xhepat), vendose që të bësh një bamirësi duke dhuruar disa mijëra euro. Kujt do t’ia dhuroje këtë shumë parash?
a. SHMDB-së, Shoqatës në Mbrojtje të Dinjitetit të Biondeve dhe Minorancave të tjera që diskriminohen. 3 pikë
b. PNNS, Programit në Ndihmë të Nënave Singëll, viktima të poshtërsisë së ish-bashkëshortëve. 5 pikë c. FMMV-së, Fondit në Mbështetje të Miliarderëve në Vështirësi. 1 pikë

4. Sot në mbrëmje ke një takim romantik. Kush do të ketë fatin të darkojë me ty?
a. Daniel Mead, i serialit “E shëmtuara Betty”. Kryeredaktori i “Mode” do t’ju çojë në ditëlindjen e Marc Jacobs. 1 pikë b. Doktori bukurosh i “Anatomia e Greit”. Ai të ka ftuar për të darkuar në një restorant romantik francez. 5 pikë
c. Christian Troy, i “Nip/Tuck”. Kirurgu më seksi i botës të propozon një festë me bazë botoksi dhe seks të shfrenuar. 3 pikë

5. Jepi tani, trego: pasioni që mban fshehur është:
a. Të ndjekësh Reality Show-n në televizor. Garat se kush humbet më shumë kilogram. 1 pikë
b. Të shohësh patinazh në akull. Pranoje që adhuron fundet e shkurtra, të qëndisura me fije të argjendta. 3 pikë
c. Fjalëkryqet. Dhe nuk është aspak e vërtetë që ato i bën edhe gjyshja jote. Por janë ushtrime që stërvitin trurin. 5 pikë

6. Ty të përmbyset bota kur:
a. Boshatiset llogaria bankare. 1 pikë
b. Mërzitesh gjatë një feste. 3 pikë
c. Shefi i madh refuzon një ide tënden, gjatë mbledhjes me stafin. 5 pikë

7. Pas tre vitesh pasionante, i dashuri yt duket gjithnjë e më i tërhequr dhe i pavendosur për të të kërkuar dorën. اfarë bën?
a. Pret. Herët a vonë do të vendosë. 1 pikë
b. Ia kërkon ti e para: “Zemra, kur do martohemi ne të dy?”. 3 pikë
c. Vuan në heshtje dhe mendon të ndahesh. Sido që të jetë, ti nuk do t’i lutesh kurrë. 5 pikë
8. Shtëpia jote ideale është:
a. Një kështjellë e shekullit XVIII. 5 pikë
b. Një vilë gjigante në Malibu. 3 pikë
c. Një apartament në papafingo në një qytet si Nju Jorku-u apo Parisi. 1 pikë

9. اfarë më shohin sytë? E pamundur! Brad Pitt është në radhë para dyqanit afër shtëpisë time. Mendon:
a. Zemra e vogël! Me siguri ka humbur rrugën. Me gjithë ato para që ka ai, duhet të ketë patjetër një kuzhinier francez që merret me pazaret dhe gatuan për të. 3 pikë
b. Ku e kam aparatin? Shpejt, shpejt, një foto. Kushedi sa mund ta shes në ebay. 5 pikë c. Sushi, mjaltë, sallatë... tani po! E kuptoj si i ruan linjat Angelina Jolie. 1 pikë

10. Vajza në foto...


a. Përpiqet të shohë të dashurin. Ai i tha se mund të arrinte në mol që para një ore. 5 pikë
b. ثshtë një top modele gjatë një shërbimi fotografik dhe ka veshur veshje që kushtojnë 3000 euro. 1 pikë
c. ثshtë shumë e mërzitur që nuk mori me vete syzet e diellit që i rrinë aq bukur. 3 pikë
keto ishin pergjigjet e mia dhe profili im i bie te jete ky poshte. Me pelqen edhe pergjigjja deri diku.

40-35 pikë
Profili yt: Miliarderja e denjë
Modeli yt është J.K. Rowling, autore e librave “Harry Potter”. Deri dje, një nënë singëll e papunë, e flakur nga shtëpia prej bashkëshortit. Sot është ajo që krijoi magjistarin më të famshëm në botë, që e shndërroi pastaj në shkrimtaren më të famshme dhe të pasur të botës. Meriton respekt!
Karakteristikat e suksesit: Punë dhe vetëm punë. Je e vendosur: nuk demoralizohesh kurrë, pavarësisht momenteve të vështira që kalon. Si në shtëpi edhe në zyrë, përfshihesh tërësisht në punë, sepse ke besim në projektet e tua. Dhe cila është qershia mbi tortë? Do të mbetesh e thjeshtë dhe e përmbajtur, edhe kur të kesh arritur majat e suksesit.

Pikat e dobëta: Je shumë serioze, nuk e lëshon kurrë veten për t’u argëtuar. Edhe atëherë kur ndodh, ndihesh sikur ke bërë faj.
Nuk je shumë e aftë në marrëdhëniet publike. Të pëlqen të bësh një jetë të tërhequr, të humbasësh në një fshat skocez. Ndoshta sepse i druhesh xhelozisë apo frikës se fati do të të braktisë.
E ardhmja: Ashtu si JKR dhe shtatë librat e saj “Harry Potter” (si dhe një roman krejtësisht ndryshe, që pritet të publikohet), përgatitu edhe ti të sigurosh të ardhmen. Pastaj, kur të sigurohesh që i ke krahët e ngrohta, argëtohu pak. Rrethohu nga persona më të çmendur, vanitozë dhe më kokëçarës se ty. Kështu, do të shijosh më mirë çfarë ke ndërtuar në jetë.
 
Redaktimi i fundit:

capkenja

Anëtar i ri
Titulli: Po sikur të isha miliardere? (TEST)

28 pik.trashegimtarja
 

albgrl

GIRLICIOUS
Titulli: Po sikur të isha miliardere?

Keto me te kuqe jane korrigjimet..:p

Do i kem bere llogarite keq une se nuk ka mundesi te mos me dali testi fare fare fare...:p

Ne fakt pashe dhe ato opsionet e tjera po nuk me pershtateshin...

JAM GATUAR KEQ...
Qenkemi njesoj!! LOL LOL
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Titulli: Po sikur të isha miliardere?

40-35 pikë
Profili yt: Miliarderja e denjë
Modeli yt është J.K. Rowling, autore e librave “Harry Potter”. Deri dje, një nënë singëll e papunë, e flakur nga shtëpia prej bashkëshortit. Sot është ajo që krijoi magjistarin më të famshëm në botë, që e shndërroi pastaj në shkrimtaren më të famshme dhe të pasur të botës. Meriton respekt!
Karakteristikat e suksesit: Punë dhe vetëm punë. Je e vendosur: nuk demoralizohesh kurrë, pavarësisht momenteve të vështira që kalon. Si në shtëpi edhe në zyrë, përfshihesh tërësisht në punë, sepse ke besim në projektet e tua. Dhe cila është qershia mbi tortë? Do të mbetesh e thjeshtë dhe e përmbajtur, edhe kur të kesh arritur majat e suksesit.

Pikat e dobëta: Je shumë serioze, nuk e lëshon kurrë veten për t’u argëtuar. Edhe atëherë kur ndodh, ndihesh sikur ke bërë faj.
Nuk je shumë e aftë në marrëdhëniet publike. Të pëlqen të bësh një jetë të tërhequr, të humbasësh në një fshat skocez. Ndoshta sepse i druhesh xhelozisë apo frikës se fati do të të braktisë.
E ardhmja: Ashtu si JKR dhe shtatë librat e saj “Harry Potter” (si dhe një roman krejtësisht ndryshe, që pritet të publikohet), përgatitu edhe ti të sigurosh të ardhmen. Pastaj, kur të sigurohesh që i ke krahët e ngrohta, argëtohu pak. Rrethohu nga persona më të çmendur, vanitozë dhe më kokëçarës se ty. Kështu, do të shijosh më mirë çfarë ke ndërtuar në jetë.
Ja dhe testin e beme, miliardat ku jane tani? :D
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Po sikur të isha miliardere?

Qenkemi njesoj!! LOL LOL
Ose ndoshta nuk kemi shanse per tu bere miliardere..HAHAHA...une i bej rrush e kumblla leket:D
 

baby-angel

Thpilt
Titulli: Po sikur të isha miliardere? (TEST)

34 pike kisha une, mesa duket jam kategori me vete :D
Ca nga pyetjet e testit si kot mu duken, kush i ben keto testet, dmth behen vertete nga psikologe apo? :D
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Po sikur të isha miliardere? (TEST)

skam pse e pyes veten fare un pa lek e boj ligjin imagjinoni te kisha pas lek ca do kisha bo sh...en gjith politikaneve ne koke do i beja po nejse i varfer nuk jam se kam njerez qe me duan dhe i dua prandaj leku i tepert demton shendetin sa per pike mblidhi gjith kto piket un i tejkaloj 7 here vetem party shpija makina femna mill me shoqnine sdalin
 
Redaktimi i fundit:

Jetmira

..........
30-25 pikë
Profili yt: Trashëgimtarja
Modeli yt është Paris Hilton, trashëgimtarja e një perandorie të vërtetë, e hoteleve “Hilton”. Për të qenë më të saktë, një yll i vërtetë edhe në showbiz. Por bukuroshes iu hoq e drejta e trashëgimisë nga gjyshi i saj, pas shumë skandaleve të mbesës.
Karakteristikat e suksesit: Aftësia që ke për të joshur, pafytyrësia dhe njohjet e shumta. Je mbretëresha e marrëdhënieve publike, i njeh të gjithë dhe mund të shkosh ku të dëshirosh. Miqtë e tu vlerësojnë entuziazmin, energjinë, pasionin për të mos humbur as edhe një festë, si dhe dëshirën e madhe që ke për të jetuar. Shijon jetën çast pas çasti dhe nuk shqetësohesh kurrë për asgjë, por mendon se herët a vonë problemet zgjidhen vetë.
Pikat e dobëta: Je shumë dembele dhe i nënshtrohesh në mënyrë pasive fatit tënd. Nuk tregon vëmendjen e duhur ndaj të tjerëve, lodhesh shpejt dhe në vend që të impenjohesh seriozisht mbi një projekt, humbet kot kohën duke u marrë me detaje të kota.
E ardhmja: Ashtu si Parisi, edhe ti je në pritje për të përfunduar një projekt tëndin (krijimin e një parfumi apo një linje të brendshmesh seksi). Por ndryshe nga Parisi, ti vë në praktikë idetë e tua për të konkretizuar diçka. Edhe pse nuk ke shumë ambicie, ruajtja e vendit të punës, si dhe e një raporti të qëndrueshëm me një mashkull, që zgjat më shumë se tre javë, është gjithmonë një hap para.
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Ja cka i preukupojne gocat ne shek.21 ?
Vetem miliardat ju interesojne 😏, milionat nuk mjaftojne !
Me paska ik kjo teme .
 

Vajza

💕
Staf në FV.AL
Ja cka i preukupojne gocat ne shek.21 ?
Vetem miliardat ju interesojne 😏, milionat nuk mjaftojne !
Me paska ik kjo teme .
C3n1 ca ke mor , sikur ti sdo lek apo milijonat. Sa ti shofish e fen do e ndrosh 😂😂😂. Po hajt mor burr behu real , kush nuk do lek sot?! 😁
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
C3n1 ca ke mor , sikur ti sdo lek apo milijonat. Sa ti shofish e fen do e ndrosh 😂😂😂. Po hajt mor burr behu real , kush nuk do lek sot?! 😁
Mos u bazo ne vete .Une me pare do e zgjedhja nje femer te varfer por te bukur dhe te devoteshme sesa nje femer te pasur .
Ju femrat keshtu nuk dini te zgjidhni !
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
C3n1 ca ke mor , sikur ti sdo lek apo milijonat. Sa ti shofish e fen do e ndrosh 😂😂😂. Po hajt mor burr behu real , kush nuk do lek sot?! 😁
Ceni nuk do lek
Don gruan e milionerit . Se ka keq jo haahhaha
 

Vajza

💕
Staf në FV.AL
Mos u bazo ne vete . Une ne kete dunja i dua vajzat shume 🤔 , edhe pse i dua me shume se gjithcka prap edhe pa vajzat mund ta shohe jeten . Kurse , pa adhurimin e Zotit smund ta shohe veten kurre ! E sa per leter e pasuri materiale nuk qon pesh te une aspak . Kam punu te njerez te pasur me miliona pasuri po skane dite 2 fjale me i lidhe , e kur dikush nuk dine me i lidhe 2 fjale paramendo sa mund te jete afer fese dhe Zotit . Veq ama grun e ka pas te bukur 🤣
O ceno puna eshte detyrim , ok pra nese nuk i do paret mos puno pra , rri jeto ne kasolle apo shpi te thjesht dhe bo vetem adhurim Zotit nese je aq i perpikt ne fe... mer nje dhi apo dele kulloje.ne mal.dhe pi vetem qumesht e ha vetem.djath...
Leku eshte i nevojshem, ti thua ai qe ska oratori sesht.afer Zotit , a nuk te ka mesuar ty libri shenjt , qe vetem Zemrat i di Zoti?! AH cen cen cte te boj un ty qe cdo gje lidh me fen :D ?! Gruan e kishe te bukur apo ?! A ste ka urdheruar feja ty te ulesh shikimin ?! Apo je rast i vecant ti :p
 
Top