• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pishina Naturale ne IL-KIL,Meksike

E3

Anëtar i Nderuar
Gjendet ne parkun eko-arkeologjik Park Ik Kil ,vetem 3 Km nga Chichén Itzل dhe Pisté .E quajtur “Sacred Blue Cenote ” ,eshte perfekt e rrumbullaket me bimesi dhe ujevara.me emrin dzonot (ZO-note) njihenshin nga Mayat ,spanjollet pushtues e perkthyen ne CENOTE say–NO–tay. Eshte nje vend tjt ideal per te notuar ne ujerat bojqiellme nje temperature rreth 78°F.196 Metra gjeresi dhe rreth 130 me e thelle behet fjale per nje grope rreth 85 metra nga siperfaqja.Nje shkalle e madhe te con deri poshte ne uji.Eshte formuar si pasoje e shiut ' acid 'ku butesisht acidi ka shkrire kalkaret alkaline .Poshte , formacionet gjeologjike si stalaktite dhe stalagmite jane nje spektakel i vertete ti shohesh.Ka uji te ftohte dhe te paster por e thelle me uji blu dhe jeshil jo uji te kristalte qe te duket fundi.Kohe me pare perdorej per sakrifikime humane
Per me teper keni fotot


00124950_000.gif

 
Redaktimi i fundit:

Love

βeℓℓe â๓e
Pe: Pishina Naturale ne IL-KIL,Meksike

Fantastike.. Nje relaks i vertet natyral..!!
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Pishina Naturale ne IL-KIL,Meksike

Wow shume e bukur...
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Pishina Naturale ne IL-KIL,Meksike

Natyra sdo ndaloj kurr te na surprizoj:) Kush e di sa vende te bukura, te fsheta nga syte e njerezeve duhet te ekzistojne!
 

My Self

Born To Be Happy
Re: Pishina Naturale ne IL-KIL,Meksike

Mrekulli e vertete
ps: ka ndonje bilete per andej :p
 
Top