• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pirja e duhanit në të vërtetë nuk e largon stresin

Edhe krahas mendimit të shumë njerëzve se duhani largon stresin, disa hulumtime zbulojnë të kundërtën. Disa shkencëtarë britanik kanë ndjekur nivelin e stresit te 500 duhanpirës para dhe pas pirjes së duhanit.

Gjashtë muaj më vonë, 68 nga 490 njerëz kanë abstenuar nga duhani dhe të njëjtit kanë qenë shumë më pak të stresuar sesa ata të cilët kanë vazhduar me pirjen e duhanit. Ata të cilët janë përpjekur të ndalojnë së piri duhan, e nuk kanë pasur sukses, janë përballur me më shumë stres se më parë.

“Besimi se pirja e duhanit liron stresin është një besim shumë i fuqishëm, por plotësisht i gabueshëm. Përkundrazi, duhani shkakton stresin dhe duhanpirësit meritojnë ta dinë këtë fakt”, kanë thënë hulumtuesit e universitetit të Oksfordit dhe King’s College

SD

15276300,pd=2,h=300,w=620.jpg
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: Pirja e duhanit në të vërtetë nuk e largon stresin

Pini pini duhan gjasme te largon stresin. lol
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Pirja e duhanit në të vërtetë nuk e largon stresin

Dihej kjo gje, maksimumi kur harrosh pas duhanin se si hyn e del tymi edhe qendron, por ama kur shoh disa qe
pijne duhan jane aq nervoz edhe i dridhen duart edhe smerrem me gjera te tj, gjithsesi zgjidhje edhe kjo..
 

cent

Banned
Titulli: Pirja e duhanit në të vërtetë nuk e largon stresin

Ndaj jan shtuar duhanpirset femra ,pasi ushqimi kur jan me stres spo jep efekt,dhe jan kthyher tek duhani :funny::funny:
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Pirja e duhanit në të vërtetë nuk e largon stresin

Une se di per keta studiesit por ne fakt per mua me largon stresin...Nese per nje moment nervash do reagoja ne impuls e siper pasi e pi nje cigare,jam me e qete,e nuk veproj ndoshta sic e kisha ndermend...
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Vendndodhja
вσяα вσяα
Titulli: Pirja e duhanit në të vërtetë nuk e largon stresin

Gjithmone njerezit e gabuar zgjedhin keta per keto eksperimentet! Po hajde kaloni nje here ketej nga ne.
 

ana88

vlonjate tipike
Vendndodhja
VLOR
Titulli: Pirja e duhanit në të vërtetë nuk e largon stresin

Pirja e duhani nuk largon stresin por e shton me teper
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Pirja e duhanit në të vërtetë nuk e largon stresin

Pirja e duhani nuk largon stresin por e shton me teper
Je e sigurte??Pasi shumica qe e pijne perfshi dhe veten ketu mendoj komplet te kunderten...Tani pavaresisht efekteve negative qe ka ne organizmin e njeriut,por qe te ul nervat,tensionin,e stresin e momentit kjo dihet...
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Pirja e duhanit në të vërtetë nuk e largon stresin

perpjekje e mire por e deshtuar :p s"mjafton qe e ndaluan neper vendepublike apo qe nxorren ato paketat me figurat e shemtuara, edhe shpifje tani
 
A

Alltini

Titulli: Pirja e duhanit në të vërtetë nuk e largon stresin

Pirja e duhanit. ç´do cigare që pini u shkurton jetën 11 munuta,,dhe ç´do her që bëni theks,,u shton jetën me 16 minuta,,Luftoni për jetën tuaj.
 

Aren

Anëtar i Respektuar
Pe: Pirja e duhanit në të vërtetë nuk e largon stresin

Se pi,por nja dy here qe e kam provuar kshu per qejf te shoqerise :p me ka ngec ne fyt shija e saj sikur me digjte fytin dhe kjo me vinte me shume ne siklet e stres,,,
 

chika

Anëtar i Respektuar
Titulli: Pirja e duhanit në të vërtetë nuk e largon stresin

Emo se keta studiusit kot ja fusin ne momente nervash po s'pata cigare kushedi c'mund te bej .
 

orkidea

θαλασσα
Titulli: Pirja e duhanit në të vërtetë nuk e largon stresin

Emo se keta studiusit kot ja fusin ne momente nervash po s'pata cigare kushedi c'mund te bej .
Nuk ja fusin kote jo Po mire qe dini ju jame nerva me ja te pi nje cigare .Ufff jame ne stres dale te pi nje cigare. Je me nerva? Shko bej nje shetitje te maresh ajer edhe ja te largohen Je e stresuar?Ver nje pale kufje ne vesh edhe degjo muziken qe ty te qeteson Seshte nevoja te pish cigaren gjithmone per te aritur keto
 
Top