Pini ujë të ngrohtë me kripë për 7 ditë, rezultatet do t’ju çudisin!

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Ndoshta asnjëri nuk e kishte menduar që do të përmirësonin ndjeshëm shëndetin e përgjithshëm të trupit nëse do të pinte ujë të ngrohtë me kripë në mëngjes. Hulumtimet kanë treguar se kjo metodë mund të japë rezultate shumë të mira për detoksifikimin e trupit dhe për mirëqënien e përgjithshme. Kjo mënyrë do të forcojë kockat, rregullon nivelin e sheqerit në gjak, përshpejton metabolizmin, forcon sistemin imunitar dhe ndihmon në reduktimin e venave dhe variceve.

uj-620x330.jpg


Rëndësia e hidratimit tashmë është e njohur, vlen të përmenden edhe përmbajtja e pasur e mineraleve në një filxhan të kësaj pije që mund të quhet medicinale. Trupi e absorbon ujin dhe kripën në mënyrë të mirë dhe të shpejtë sepse të dyja janë substanca natyrore. Jonet pozitive të trupit dhe jonet negative të ujit lidhen me njëra*tjetrën. Merrni një gotë ujë të vakët dhe tretni në të një majë luge kripë (varet nga preferenca e çdo kujt) dhe konsumojeni këtë pije çdo mëngjes esëll për 7 ditë.
Ja përfitimet që do të keni: ثshtë një burim i pasur mineralesh: kur uji është pak i kripur ai është i pasur me minerale. Mineralet janë baza e një ushqyerje të shëndetshme. Detoksifikon trupin: kjo pije është antibakteriale dhe nëse e konsumoni rregullisht për një javë, ju do të pastroni trupin nga bakteret dhe toksinat. Përmirëson shëndetin e kockave: uji me kripë rezulton i suksesshëm në trajtimin e osteoporozës dhe problemeve të tjera që mund të lidhen me shëndetin e kockave.B Tetova..
 
Top