• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pikturat tuaja te preferuara

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

Vladimir Kush

Red Purse


Farewell Kiss


Departure of the Winged Ship


Diary of Discoveries
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

Alexander Gunin artist from RussiaFélix Schlesinger - German PainterNatalia Tour - Figurative Russian artistIrene Sheri Bulgarian mother and French father born in the Ukraine

 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

Catherine Marchand Painter from CanadaBjorn Thorkelson painter from Orange, CA. United State of America

Abraham Solomon painter born in Englan lives in France

 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

If nothing saves us from death,
May love at least save us from life.

Artwork by Dimitra Milan
Title: Be mine. Only yours.
Acrilic on canvas, 2016
by Danielle Kowalski


 
Last edited:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Bernard Charoy - Painter born in #Lorraine East of #FranceBoris Prokazov Russian painterErnesto Di Michele artist lives in Italy, Napoli
Gregory Frank Harris - Artist from southern California USA

 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Edvard Munch

munch-2.jpg

1p-PiUMevh4FSVZsjd1FI-k18K2PZexqH92_3rLcx2DQHcjrpzhZKG-3r3BoM0sIU06gJIEhMxpSBww=w1200-h630-p-k-n.jpg

220px-Edvard_Munch_-_Melancholy_(1894).jpg

260px-Munch_Det_Syke_Barn_1885-86.jpg

260px-Edvard_Munch_-_Summer_night,_Inger_on_the_beach_(1889).jpg

images-8.jpg

ky piktor me ka pelqyer qe kur i kam njohur pikturen e fundit me titull ulerime pasi ne ter jeten e tije dhe krijimtarine ka kerkuar te shpreh emocionet ndjenjat e verejme tek piktura vajza dhe nena e semure ( nje pikture ku piktori njeh veten pasi e jema vdes nga turbekozi pra nje jete te gjate vuajtjeje..
ne pikturen e dyte shpre femren... femren kur eshte vajze ,nuse e re me shikim drejt qiellit plot shpresa dhe objektiva pastaj e shikon ne moshe te pjekur si seksualisht po ashtu edhe me me pak pudore pastaj e shikon grua mbase nene ku jeta e ka lodhur e ka rrahur i ka nxire syte dhe i ka humbur shpresat dhe energjine e moshes rinore...e pas tre femrave ne fund ne nje cep eshte burri..indiferent? spektator? ne hije... qe sshikon ate por eshte dhe eshte ne nje te vetem versjon te "paevoluar"

pastaj zgjodha melankoline...melankoline e nje burri i veyem i pakuptuar ne nje bote me ngjyra dhe forma por ai eshte mbeshtetur ne vetvete...
ne pikturen eradhes ka pozuar motra e tije ingrit .. nje qetesi ne breg ...mbase qetesia e vetme e ketij piktori..(familja)
me pas po trishtim vajza e semure...
dhe ne fund zgjodha ulerimen .. kujt i ulerin piktori e cfar kerkonte nga norvegjia e atyre viteve??
 
Last edited:

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Lo sguardo è femmina: Clelia Adami (shikimi eshte femer)


images.jpg

Clelia-Adami_0.jpg

Clelia-Adami-venividivici.jpg

me pelqen kjo piktore nga ngjyrat e forta qe perdor e mes tyre rrezaton shikimi qe shpreh emocione..
ndonjera prej ketyre ngjan mendushem, ne pritje, emocionuse deri ne ate shikimin e ftohte e te pashprese
e ne te kafte si nje toke e zhveshur...
 

Aver

VIP
Kete te Dalit e porosita ne canvas. Doli shume keq.

Tani po mendoj ta blej origjinalin 3.5 milion eur. Cikerrime eh.

 
Top