• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Pianisti performon në mes të Oqeanit Artik (Video)Pianisti Ludovico Einaudi ka luajtur në piano në një platformë lundruese në mes të Oqeanit Arktik. Ky projekt është pjesë e fushatës “Save Artic”.

Pianisti ka si qëllim që të tërheqë vëmendjen për ngrohjen globale në një nga rrugët më të veçanta të mundshme, siç është muzika në mes të akullit.

“Kjo më pëlqeu sepse është një eksperiencë e pazakontë sepse mund të ndjesh pastërtitë dhe brishtësinë e kësaj zone”, tha Ludovico Einaudi.

Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video) | Gazeta SHQIP Online
g.shqip
 
Last edited by a moderator:

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

Ludovico Einaudi eshte unik ne stilin e vete pasi arrin te trasformoje çdo element natyral ne kryeveper.
Meposhte video me nuvole bianche nje muzike SUPER per shpirtin qe te kenaq me pastertine dhe ledhatimin e tingujve.

Paçi nje dite sa me te mbare.
Bri.

 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

Po e shihja dhe une kte videon mbreme...sa gje e bukur! Pastaj sa me pasion dhe rrjedhshmeri qe luan...e mrekullueshme! :)
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

O Nev po nese titulli ben Mu aty me (video) vere videon miii lol
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

O Nev po nese titulli ben Mu aty me (video) vere videon miii lol
hahahahah po eshte ai linku pra fund artikullit,sepse nuk ishte me youtube dhe s"dija si me vendos ne Fv ndryshe.
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

Haha ok je e falur :p
 
Titulli: Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

Vertet e vecante,me mrekulloi edhe pse ishte shume pak!
 

dangerous

Anëtar
Titulli: Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

Personalish më plq.e më së shumti atê pjes të filmit - Shoke të perjetshem - keshtu sikur prkth.në Shqip.
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

Personalish më plq.e më së shumti atê pjes të filmit - Shoke të perjetshem - keshtu sikur prkth.në Shqip.

Shume e bukur ajo qe thua ti dmth "Una mattina", nga te preferuarat e mia.
Titulli origjinal eshte "Intouchables" ne frengjisht, dhe mund te shqiptohet "Te paprekshmit". :)
 
Top