Pesë shenjat e horoskopit që irritohen shumë lehtë

-800-0-6024336adb76baf62f5a873938a1fca4.png

Ka disa njerëz që zemërohen lehtë dhe ndërsa ne të gjithë acarohemi nganjëherë, ata duket se e marrin pulsin në aspektin më të vogël.


Është shumë e vështirë të jesh pranë njerëzve të tillë, nëse e di, por si të sillesh apo pse nervozohen atëherë ndoshta mund t’i menaxhosh më mirë. Lexoni se cilave shenja të Horoskopi i përkasin, në mënyrë që të keni sukses.

Dashi mezi i fsheh ndjenjat e tij, kështu që kur zemërohet do ta kuptoni. Kur do të mërzitet ai menjëherë? Kur e ndaloni atë të bëjë atë që dëshiron ose i thoni se si të sillet. Sa më shumë pengesa të vendosni, aq më shumë e irritoni atë. Gjëja e mirë është se zemërimi i tyre qetësohet lehtë dhe pastaj negocioni më me qetësi me të.


Ndryshe nga Dashi, Gaforrja irritohet lehtë sepse ndjen se ju nuk i kuptoni apo injoroni ndjenjat e tij. Duke qenë shumë i ndjeshëm dhe emocional, ai është i prirur ndaj shpërthimeve të zemërimit, veçanërisht ndaj një personi që e do shumë dhe ndjen se e ka tradhtuar. Ai madje mund të mërzitet për diçka që ekziston vetëm në mendjen e tij, por ai e konsideron atë të rëndësishme. Ai kapet për gjërat që kanë ndodhur në të kaluarën me kujtimet që krijojnë tek ai emocione të forta, të cilat nga ana e tyre sjellin acarim dhe kjo mund të vazhdojë për një kohë të gjatë.

Luanët kanë forcë të mjaftueshme dhe vetëkontroll, nëse nuk mendojnë se ajo që po thonë nuk dëgjohet. Pastaj mërziten menjëherë dhe shumë. Ata duan të përmirësojnë botën në të cilën ata jetojnë dhe të jenë më të mirët, por për ta bërë këtë ata kanë nevojë për mbështetës. Por jo të gjithë mund të merren me to. Kjo i bën ata mjaft elastikë, pasi ndihen të lënë pas dore. Nga diçka shumë e vogël që mund të prishë ditën e tyre ata mund të krijojnë dramë, kështu që ata do të jenë në gjendje të tërheqin më shumë vëmendje ndaj vetes!

Ndërsa shumicën e kohës ata janë të qetë dhe nuk u pëlqejnë grindjet dhe mosmarrëveshjet, nëse e kuptojnë që drejtësia nuk është bërë si duhet ata bëhen dema. Ata do të reagojnë fuqishëm dhe shumë shpejt dhe do të shpërthejnë në një mënyrë që atyre që i rrethojnë nuk do ta pëlqejnë. Ata mërziten shumë kur vënë re sjellje të pabarabartë, por nëse ka pendim të sinqertë ata janë të gatshëm të flasin me qetësi.

Ashtu si një Akrep mërzitet kur fëmijët e tjerë nuk luajnë me të, ashtu edhe një Akrep mërzitet kur njerëzit nuk tregojnë fytyrën e tyre të vërtetë. Mund të mos shfaqet gjithmonë, por ndodh. Ai e mban brenda zemërimin e tij dhe kur shpërthen është më mirë të mos jesh pranë tij.


Sot.com.al
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Ndërsa shumicën e kohës ata janë të qetë dhe nuk u pëlqejnë grindjet dhe mosmarrëveshjet, nëse e kuptojnë që drejtësia nuk është bërë si duhet ata bëhen dema. Ata do të reagojnë fuqishëm dhe shumë shpejt dhe do të shpërthejnë në një mënyrë që atyre që i rrethojnë nuk do ta pëlqejnë. Ata mërziten shumë kur vënë re sjellje të pabarabartë, por nëse ka pendim të sinqertë ata janë të gatshëm të flasin me qetësi.


@Ivy . @Xhelozi . @SunFIower ,@Rinaa ecni lexojeni vete me syte tuaj dhe shperndajeni fletushkat neper forum ne vazhdim ahahahahahahhaha.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Luanet si cdo here me forc e cdo gje te mir?
 

Rinaa

mjau
Ndërsa shumicën e kohës ata janë të qetë dhe nuk u pëlqejnë grindjet dhe mosmarrëveshjet, nëse e kuptojnë që drejtësia nuk është bërë si duhet ata bëhen dema. Ata do të reagojnë fuqishëm dhe shumë shpejt dhe do të shpërthejnë në një mënyrë që atyre që i rrethojnë nuk do ta pëlqejnë. Ata mërziten shumë kur vënë re sjellje të pabarabartë, por nëse ka pendim të sinqertë ata janë të gatshëm të flasin me qetësi.


@Ivy . @Xhelozi . @SunFIower ,@Rinaa ecni lexojeni vete me syte tuaj dhe shperndajeni fletushkat neper forum ne vazhdim ahahahahahahhaha.
rrena jan rrena :p
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Prita te zhikoja shenjen time por as ketu jo.... mahh
 
Luanët kanë forcë të mjaftueshme dhe vetëkontroll, nëse nuk mendojnë se ajo që po thonë nuk dëgjohet. Pastaj mërziten menjëherë dhe shumë. Ata duan të përmirësojnë botën në të cilën ata jetojnë dhe të jenë më të mirët, por për ta bërë këtë ata kanë nevojë për mbështetës. Por jo të gjithë mund të merren me to. Kjo i bën ata mjaft elastikë, pasi ndihen të lënë pas dore. Nga diçka shumë e vogël që mund të prishë ditën e tyre ata mund të krijojnë dramë, kështu që ata do të jenë në gjendje të tërheqin më shumë vëmendje ndaj vetes!


Ajo pjesa ne te zeza eshte e vertet. Irritohemi ama kur shofim padrejtesi... ose kur kemi munges sheqeri ne gjak ahahahahahahahah

Kurse @LeVoyageur ti meriton denim nga forumi.
 
Luanët kanë forcë të mjaftueshme dhe vetëkontroll, nëse nuk mendojnë se ajo që po thonë nuk dëgjohet. Pastaj mërziten menjëherë dhe shumë. Ata duan të përmirësojnë botën në të cilën ata jetojnë dhe të jenë më të mirët, por për ta bërë këtë ata kanë nevojë për mbështetës. Por jo të gjithë mund të merren me to. Kjo i bën ata mjaft elastikë, pasi ndihen të lënë pas dore. Nga diçka shumë e vogël që mund të prishë ditën e tyre ata mund të krijojnë dramë, kështu që ata do të jenë në gjendje të tërheqin më shumë vëmendje ndaj vetes!


Ajo pjesa ne te zeza eshte e vertet. Irritohemi ama kur shofim padrejtesi... ose kur kemi munges sheqeri ne gjak ahahahahahahahah

Kurse @LeVoyageur ti meriton denim nga forumi.
Une sjell temat copy paste, nese keni gje kundra kapuni me yjet ?
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Une jam shenja e majmunit ... si nuk lexova cdo kete majmuni ne plan kete vit...
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Ndërsa shumicën e kohës ata janë të qetë dhe nuk u pëlqejnë grindjet dhe mosmarrëveshjet, nëse e kuptojnë që drejtësia nuk është bërë si duhet ata bëhen dema. Ata do të reagojnë fuqishëm dhe shumë shpejt dhe do të shpërthejnë në një mënyrë që atyre që i rrethojnë nuk do ta pëlqejnë. Ata mërziten shumë kur vënë re sjellje të pabarabartë, por nëse ka pendim të sinqertë ata janë të gatshëm të flasin me qetësi.


@Ivy . @Xhelozi . @SunFIower ,@Rinaa ecni lexojeni vete me syte tuaj dhe shperndajeni fletushkat neper forum ne vazhdim ahahahahahahhaha.
Ke parasysh ate damarin mu n'ball ???
 
Top