pertej...

hapat e shkujdesur me conin drejte nje agimi te neserm,pa kuptuar se si lidhja mendimet,se si koha me vishte me nje tantell te bardhe.
Bardhesi e nje nudesie qe mund ta prekesh,,,
Pastaj po mendoja c`lidhje ka nudesie me bardhesine!?
Apo rilindin njera tjetren ne menyren e nje pafajsie.
Shpesh njerzit se kuptojne nudesine,ne varsi te fijeve nervore qe ju veprojne ne tru,ju shkaktojne receptor nga me te ndryshem,ndjesi turpi,erotik,eksitim,por pak kuj i shkakton nje nudesi njerzore,energjin e nje pafajsie qe lind nga universi.
Prefeksioni i nje magjie, se si ndertohet nje trup njerzor,se si ai flet dhe komunikon me ambjentin per rreth eshte nje gjuhe e humbur ne % me te madhe te shoqerise se sotme.
Shpesh e pyes veten pse?
PErgjigje nuk gjej,ose me sakte se vras trurin per ta gjetur,se si cdo gje ne shoqerin tone,mund te gjesh vetem pergjigjet brenda vetvetes,pa per tjeret pak veshtire.
Gjithesesi mbaroj kenga e nje ikone qe me frymzoj per keta rrjeshta,le te ngelen ne abstraksionin e nje mendimi te mbarsur me pak embleme enigme.

Ashtu si shume cka ne kete bote.
24198bab8588003d8d670da399d3b360.jpg

Athine; 12.5.2021
Ora; 15:22 PM.
 

Endrra

VIP
V.I.P
Nudizmi apo bardhesia ka te bej me privatesine.. pra me ate cka e fshehim nga bota.
Pra ne fakt eshte truri yne ky qe mbrojme me fanatizem.
Jo me kot cdo propagande apo Religion e lidh dhe mitizon me lakuriqsine dhe fjalen e bardhe apo e zhytur.
Sepse po arrish ti mposhtesh njeriut trurin, i ke marre cdo gje dhe trupin.
 
Top