• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

unica

Anëtar i ri
Mosha
34
Vendndodhja
në kështjellat e vetmis
Sepse kafet, cigret etj. sjellin kënaqsi te menjëhershme e të rinjet e ditve te sotme kan nevoj per ketë lloj jete , kënaqsin momentale e qafar do behte per te ardhmen pak qajm koken.
 

mirela

DODONA hajmali
Po kot se vodha kete shprehjen une
Shit televizorin , bli libra
Po te mos kish televizor sdo kish spote publicitare :D
E keshtu leket do shkonin per libra :D
 

driki

Antarë i ri
Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Jo un blej libra se nuk pi cigare apo gjera te tjera te kota..ama jo si qokollada..:)
 

My Self

Born To Be Happy
Pe: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Mendojne qe me pirjen e duhanit, alkoolit etj etj, integrohen me shpejt ne shoqeri ;)
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Nje nga konceptet e tjera te mikroekonomise eshte edhe 'utility' (dobi me duket se i bie shqip). Me i llaf konsumatoret konsumojne ato produkte qe i rrisin atyre lumturine e tyre...kshu qe marrin me shume lumturi nga produktet e tjera sesa nga librat.
 

CrazyDiamond

''pirg hologramesh''
Titulli: Pe: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

duhet vene ne perdorim edhe ky slogan :D

394130_2772263258567_1017593013_32838083_48204111_n.jpg

WE NEED TO MAKE BOOKS COOL AGAIN
IF U GO HOME WITH SOMEBODY
AND THEY DON'T HAVE BOOKS
DON'T F... THEM :D
 
Last edited:

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Ne universitet nje liber i vogel te kushton 50 mij lek, e sa e sa fotokopje duhen :p kurse 1 cigare ben 10 lek e nje camcakiz 5 lek
lool skemi mundsi tblejm libra shum,
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Tek lista e mos blini cigare, kafe, cumcakiza une do vendosja edhe librat.
Per dreq, cdo here do gjej ndonje vend me libra te vjeter, me cmim shume te ulet.
Heren e fundit kam blere nja 10 libra. Skembej libra qe sme interesojn me te tjer.
Sdi me ku ti coj. lol

Ndaj qendroj larg, e sakte me terheqin sa shikoj librat. lol
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Sepse edhe librat ne nje fare forme jane te modifikuar, mua me pelqejne vetem librat faktuale ( facts) ... e plus ma mban xhepi qe ti perballoj edhe k'to te perditshmet bashke me ndonje liber tek-tuk. Nuk eshte e thene , qe te ndalosh k;to gjerat minimale te perditshme ( ku edhe k'to kane rendesine e tyre ) .. qe te mbushim shtepine me libra. LoooL
 

malv

Antarë i ri
Mosha
31
Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

sepse eshte raport i zhdrejte cmim _sasi ne lidhje me librin ketu
 

DeliriumMind

Boulevard of broken dreams.
Mosha
30
Vendndodhja
BlackMoon
Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Boll lexon burri... ma ka mbush shpin me libra. Dhe icik dhe do dal un nga shpia.
Imagjino te filloj dhe un lol
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Ka biblioteka libra plot, qe i merr dhe i lexon dhe s'ke nevoje ti blesh. Megjithate, une blej se dua te kem nje biblioteke timen. Vetem nqfse nje liber me pelqen aq shume, mund ta lexoj per here te pare ose te dyte. Te tjeret thjesht ngelen aty ne raft.
 
Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Une isha fanse e leximit por nuk kam blere libra ndonjehere,kam marr nga biblioteka e qytetit gjithmone kur kam dashur te lexoj dicka. Pike se pari librat pervec kostos per ti blere ato zene vend e te thuash qe i lexon kohe mbas kohe ja nje here hajt dhe dy here pastaj e fut ne sirtar e kerkon per ndonje liber tjeter me interesant.. Une skam ku ti ve dhe keta librat shkollore,mire qe erdhi nje studente e re ne fillim te vitit dhe i dhash librat e nje viti te meparshem po kam e libra te viteve te tjera qe i kam mbaruar e sma ben shpirti ti hedh,po pres se mos i nevojiten dikujt tjetri!
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
keto keshillat fikse nuk me pelqejne shume...
nuk behesh njeri me i ditur duke kushtezuar deshirat e tua...qofshin keto te shendetshme ose jo...
Ai njeri qe e do librin nuk ka perse te kufizoj veten nga gjerat pa te cilat ndjen se nuk bene dot...
egzistojne biblioteka publike...tek te cilat mund te marresh libra pa fund...
nuk di se sa leke mund te kem kursyer gjate kohes qe isha studente...por edhe tani...duke lexuar libra nga biblioteka...dhe duke shpenzuar per nje gje tjeter ato leke qe do ti blija libra...pas leximit te te cileve do ngriheshin shtresa pluhurash me pas...
te jesh lexues nuk do te thote te ndertosh nje raft gjigand librash ne shtepi...
ndonse eshte deshira e gjithkujt prej nesh...te kemi nje bibliotek tonen...thesare qe nuk humbasin kurr...
por me shume vlere se sa raftet e shtepise sone...kane kalate qe ndertojme ne trurin tone...te pa dukshme per syt...por te dukshme e te qarta ne njeriun qe ke ndertuar e ke krijuar...
ndaj une jam me mendimin...blini cte doni...dhe kurseni me mend...
leket e librave qe do te blini...beni nje kurs gjuhesh te huaja...dhe keshtu je njeri i kompletuar...
Nje njeri qe e do librin e gjene perhere...mjafton te regjistrohesh ne biblioteken me te afert te qytetit...dhe nuk ka nevoj te shpenzosh...
ne fund te fundit...ushqim qe i bejme trurit tone ska nevoj as te shitet e as te reklamohet...
gjendet ne raftet mbushur perplot me vepra letrare e me libra qe do te jene e vetmja ndertes ne qytet...prej se ciles nuk do doje te largoheshe asnjehere...vendi yte i preferuar
 

lovely

Anëtar i ri
Mosha
35
Vendndodhja
GENOVA
un blej libra por lexoj ngadale dhe jo me sh.pasion sepse me duket sikur ndodhem ne buzw te hummnrs
 
Top