• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Përmbyllje e mirë

E3

Anëtar i Nderuar
Në fund të vitit 2009 bursa e Wall Street`it në New York Stock Exchange është mbyllur pozitivisht. Në fund të tregtimit në Wall Street Dow Jones shënoi një rritje prej 0,26 për qind, S & P 500 me 0,12 për qind. Gjithashtu pozitive u mbyll edhe bursa e Nasdaq e cila u rrit me 0,24 për qind. Shifrat e reja tregojnë se ekonomia amerikane u rrit më ngadalë nga sa ç'mendohej fillimisht. Nga korriku në shtator prodhimi i përgjithshëm i brendshëm u rrit me një ritëm vjetor prej 2 presje 2 përqind, duke shënuar ulje nga parashikimi prej 2 presje 8 përqind. Megjithë uljen, tregues të tjerë sugjerojnë një përmirësim të ndjeshëm në tremujorin e fundit. Por disa ekonomistë thonë se mëkëmbja ekonomike nuk është diçka e sigurt. Sipas Departamentit të Tregëtisë, prodhimi i përgjithshëm ishte më i ulët nga parashikimet si rezultat i rënies së shpenzimeve të konsuimatorëve, pakësimit të ndërtimeve dhe zvogëlimit të inventarit nga kompanitë. Megjithatë shifrat e reja flasin për një rritje prodhimi, pas rënies që zgjati një vit. Wall Street-i reagoi pozitivisht pjesërisht nga fakti i një rritje prej 7 presje 5 përqind të shitjeve të shtëpive ekzistuese. Ekonomisti Martin Neil Baily thotë se treguesit e fundit sugjerojnë se ekonomia është në rrugën e duhur për të shënuar rritje më të madhe në të ardhmen."Shumë analistë shohin rritje më të madhe në tremujorin e katërt, ndoshta 4 prej përqindësh. Pra në këtë ekonomi që po merr kthesën, gjërat duken mirë".
•infoarkiv•
 
Top