• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Perlat e Shqipërisë, fshatrat që sjellin mijëra turistë të huaj (FOTO LAJM)

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Perlat e Shqipërisë, fshatrat që sjellin mijëra turistë të huaj (FOTO LAJM)


Voskopoja, Korce


Bënja e Shqerisë, Përmet


Lini, PogradecDragoti, Tepelene


Vinoi VloreKallmet, Lezhe


Petrele, Tirane


Belsh, Elbasan


Theth, Shkoder


Valbonw, Tropoje

Shqiperia është padyshim një vend me mrekulli natyrore dhe bekime që nuk kanë fund.

Agjencia Kombëtare e Turizmit kohët e fundit ka ndërmarrë një projekt të titulluar “Shqipëria ime fantastike” nëpërmet të cilit synon të sjellë në vëmendjen e lexuesve, disa nga destinacionet më të bukura të vendit tonë që duhen vizituar medoemos.

Këto janë 10 fshatrat kulturorë, me traditë e kulinari të shkëlqyer që duhen promovuar në mënyrë që turizmi të zhvillohet e bukuritë e të cilëve të mos mbeten kuriozitet për syrin e shumicës.

. /albeu.com/
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Sa fiksim e kam Kallmetin, se aty kur iki per Shkoder eshte drejte fare, si piste avionash vetem duhet me e mush ngaz..
Andej nga Verilindja ka fshatra te bukur po ka dhe njerez te eger shume(Hasi,Kruma,Kuksi nkufi me Dibren)... po Kopliku qytet eshte?
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
une dua te ik ne valbone ... kam patur dy shoqe ne shkolle nga dardha e tp 100 here me jan lutur pse nuk ika thuaj pse...
nuk besoj do e shoh ndonjehere por bohh nuk i dihet jetes!!
 
Top