• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Përfundon ndërtimi i radioteleskopit kolosal në Kinë

MasteR

I'm offline
Vendndodhja
Invisible...


Kina ka përfunduar sot ndërtimin e radioteleskopit më të madh në botë, me emrin “Fast” dhe përmasa KINAsa 30 fusha futbolli.
Ai ndodhet në malet e provincës Guangzhou dhe pritet që të nisë zyrtarisht operacionet në shtator.
Ndërtimi i radioteleskopit kolosal nisi në vitin 2011 dhe sipas autoriteteve ka kushtuar 180 milionë dollarë.
Përparimi i programeve hapësinore është një prioritet për Pekinin, ndërsa vetë presidenti kinez Xi Jinping, ka bërë thirrje se vendi duhet të përcaktohet sa më shpejt si një superfuqi në hapësirë. Ambiciet e Kinës përfshijnë dërgimin e njeriut në Hënë në vitin 2036, si dhe ndërtimin e një stacioni hapësinor.
 
Top