• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Perdhunojn nje musulmane Angleze por e fusin ne burg

sabah

Anëtar i Respektuar
Titulli: Perdhunojn nje musulmane Angleze por e fusin ne burg

Sa merakoseni per ket femren.Ajo per seks ka shkuar deri ne Dubai dhe ju i qani hallin.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Perdhunojn nje musulmane Angleze por e fusin ne burg

Ku ka sjellje me shtazarake sesa kjo?!
Poligamia nuk eshte risi ne Islam. Islami vetem e kufizioi numrin e grave, per dallim nga te krishteret qe merrnin nje numer te madh te grave. E ke ne Bibel kah 100-200 gra profetet qe i kane pasur sipas jush lool.


Sa merakoseni per ket femren.Ajo per seks ka shkuar deri ne Dubai dhe ju i qani hallin.
hahahahah LOL qirin ja kan majt do :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Perdhunojn nje musulmane Angleze por e fusin ne burg

Poligamia nuk eshte risi ne Islam. Islami vetem e kufizioi numrin e grave, per dallim nga te krishteret qe merrnin nje numer te madh te grave. E ke ne Bibel kah 100-200 gra profetet qe i kane pasur sipas jush lool.
Kan marre po kan evoluar gjerat, kan ndryshu sistemet eshte ndare feja nga ligji, e jo si diku qe e kan dhe e kishin te lejuar nga 4 -er e kan mberri deri ne nje kope :gjujpeshk:
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Perdhunojn nje musulmane Angleze por e fusin ne burg

Kan marre po kan evoluar gjerat, kan ndryshu sistemet eshte ndare feja nga ligji, e jo si diku qe e kan dhe e kishin te lejuar nga 4 -er e kan mberri deri ne nje kope :gjujpeshk:
Gabim e ke, s'paske njohuri kiterr. Nuk e kishin te lejuar 4 gra. Para shpalljes se Kur'anit njeriu kishte te drejte t'marre nje numer te madh te grave, kishte apo jo kushte materiale. Dhe te drejten mbi ato gra e kishte burri, pas vdekjes se burrit, pergjegjesia binte mbi djalin e madh apo mbi gruan e pare, dhe njeri apo tjetri bente cfare deshironte me ato gra, i shiste e te ngjajshme. E ketille ishte gjendja para shpalljes se Kur'anit. Islami nuk e solli Poligamine si dic te re, ngase ajo ishte prezente edhe perpara tek arabet, qofshin musliman, idhujtare, cifut apo te krishtere. Islami vetem e kufizoi numrin deri ne 4, dhe caktoi rregulla specifike per poligamistet. Kjo eshte teme tjeter.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Perdhunojn nje musulmane Angleze por e fusin ne burg

Gabim e ke, s'paske njohuri kiterr. Nuk e kishin te lejuar 4 gra. Para shpalljes se Kur'anit njeriu kishte te drejte t'marre nje numer te madh te grave, kishte apo jo kushte materiale. Dhe te drejten mbi ato gra e kishte burri, pas vdekjes se burrit, pergjegjesia binte mbi djalin e madh apo mbi gruan e pare, dhe njeri apo tjetri bente cfare deshironte me ato gra, i shiste e te ngjajshme. E ketille ishte gjendja para shpalljes se Kur'anit. Islami nuk e solli Poligamine si dic te re, ngase ajo ishte prezente edhe perpara tek arabet, qofshin musliman, idhujtare, cifut apo te krishtere. Islami vetem e kufizoi numrin deri ne 4, dhe caktoi rregulla specifike per poligamistet. Kjo eshte teme tjeter.
Po mire cfare kam thene une ne shkrimin e lartshenuar apo mbajte i ligjerate koti. :gjujpeshk:
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Perdhunojn nje musulmane Angleze por e fusin ne burg

Ti the "..e kishin te lejuar nga 4" gje qe s'eshte e vertete. Te kishe thene e kishin te lejuar me shume se 4, Islami ua kufizoi ne 4, s'do kisha mbajtur ligjarata per peshkataret:dj:

Si ka mundesi t'evulojne ligjet qe burojne nga nje liber "i shenjte" ?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Perdhunojn nje musulmane Angleze por e fusin ne burg

Ti the "..e kishin te lejuar nga 4" gje qe s'eshte e vertete. Te kishe thene e kishin te lejuar me shume se 4, Islami ua kufizoi ne 4, s'do kisha mbajtur ligjarata per peshkataret:dj:

Si ka mundesi t'evulojne ligjet qe burojne nga nje liber "i shenjte" ?
o lover burri eshte e kote me ty: Thonin plakat: ''Foli Zenes, foli stenes'':gjujpeshk: ndal se ta vizaton plaku se veq me vizatime merr vesh ti. Kam shkru: ''Kan marre po kan evoluar gjerat, kan ndryshu sistemet eshte ndare feja nga ligji'' - qe lexuar pas postimit tende dmth. se ne vendet qe ti ke cekur ndoshta dikur kan marre nga 100 gra por kan evoluar gjerat dhe sistemi ligjor eshte ndare dhe qartesuar dhe sot nuk e lejon:gjujpeshk: Ndersa pjesa e dyte ka te beje me ISLAMIN. Kam shkruar: '' e jo si diku qe e kan dhe e kishin te lejuar nga 4 -er e kan mberri deri ne nje kope'' - qe dmth; se ne Islam e kan te lejuar edhe sot dhe e kishin te lejuar me Kuran nga 4 gra por ata e kan keqperdore dhe marrin aq shume gra sa munde ta quajsh kope (kope = grumbull si kafshet).

Mos me thuaj se se ke marre vesh pas kesaj shkoqitje se ngelem ne halle e nuk di si me ta perkthy. Sa per shenjen e peshkatarit ajo eshte shume domethenese dhe nuk e perdore rastesisht por lexo, meso se keto dy terme i e ke ne faqen e pare te atij librit qe ti nuk e leshon nga goja:gjujpeshk:
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Perdhunojn nje musulmane Angleze por e fusin ne burg

Jo n'faqen e pare, lexo edhe ti :D
 

alfonci

Veri investigatio
Titulli: Perdhunojn nje musulmane Angleze por e fusin ne burg

Poligamia nuk eshte risi ne Islam. Islami vetem e kufizioi numrin e grave, per dallim nga te krishteret qe merrnin nje numer te madh te grave. E ke ne Bibel kah 100-200 gra profetet qe i kane pasur sipas jush lool.
Nuk ka te beje aspak nese eshte apo jo risi. Rendesi ka qe eshte aktuale. Kjo eshte sikur te thuash qe per njeriun eshte me rendesi sesa i ditur lind ne vend qe te thuhet sa i urte behet ai ne jete gjersa rritet. Gjerat evulojne, por sic duket ju vleresoni te qendroni ne vendnumero.

Pastaj s'mund te thuash qe jane te krishteret sepse ato njihen te tille vetem me ardhjen e krishtit.

Ato jane profetet qe adhuroni ju, une nuk adhuroj asnjerin prej tyre. Thjeshte i vleresoj si personazhe historike. Gjithsesi ato jane profete te rimemeruar por te pranishem ne Kuran.

Ju gjithnje arrini te me ngaterroni dhe te me portretizoni si fanatik fetar te tipit tuaj apo sikur po ju bej rivalitet per te thene se feja ime eshte me e mire se juaja. Per mua te gjithe kane gabimet e veta. Une pelqej vetem te kritikoj dobesite e tyre. Flas per lidhjen e fese me shoqerine, me lirine, ekonomine dhe politiken qe jane interesat e fushes te cilen studjoj ju flisni per doktrina dhe marrezira. Nuk me keni degjuar ndonjehere te them qe nje fe apo nje tjeter eshte e perkryer.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Perdhunojn nje musulmane Angleze por e fusin ne burg

Ato jane profetet qe adhuroni ju, une nuk adhuroj asnjerin prej tyre.
Adhurojme ? Mos ngaterrove Loverin musliman me ndonje Lover tjeter te krishtere ore alfonc lool.
 

Hartini

Well known member
Titulli: Perdhunojn nje musulmane ingleze por e fusin ne burg

dhe ty ky ligj te duket i drrejt ?
ajo femer ka apo ska te drrejt te jetoj dhe te vendosi si te jetoj ..
apo do i japi shpjegime botes ? mu me rrenqethet mishi kur lexoj kto kandale...
.

Epo nuk besoj te me ngelet mua te vendos drrejtsin ne bote ,
ndoshta ti e ben eeeee. Pune te mbarre
Ehuuu sa padrrejtsi ka ne bote!!!!!!!!!!!!!
Kjo eshte e vogel farreeeee , si padrrejtsi , smjafton perr
te ma berre mishin kokerrrrr.
 

sheki

Anëtar i ri
Titulli: Perdhunojn nje musulmane Angleze por e fusin ne burg

besoj se nuk eshte vendi ketu per pergjejge por pasi mu shtuan disa pyetje u mundova te pergjegjem.e di se jam jashte teme por sido qofte moderatoret nese kan deshire le te largojne. gafi a nuk po e tepron me keto ,qe besa po e tepron pa me thuaj se sa vite shkoll ke te kryer ne ket drejtim(teolog)apo vetem ke lezuar nje liber fetare dhe po mundohesh qe te rrumbullaksosh ter fene ne dijen tende.
po ndoshta ju duket e tepert por nuk e kam për qellim te bëhem me i dijshëm se tjeret .nuk kam shkolle fetare te kryer por , kjo nuk dmth se për fe nuk di se per sot ke libra sa te duash me lexu po fatkeqësish qe nuk po ka kush lexon
gafi une e di se ligji eshte ligj dhe duhet te zbatohet porme thuaj te lutem qfar ligji eshte ai qe te mbysesh njeriun me gure nese gabon, apo nese ka pire alkohol te denohet kjo eshte ne absurd i lloit te vet.
ai eshte ligj qe duhet ti sherbej njerëzimit sepse po te zbatohet ne praktike nuk do te vinte deri te shkatrrimi i familjeve te shumta per shkak te tradhetise bashkshortore,kurse sa i perket alkoholit le qe do i bej nje njeri i till dem shendetit te vet dhe xhepit te tij por nje njeri i dehur edhe familjes i sjell deme edhe ate te medha
po me thuaj i nderuar ter ai alkohol nga prodhohet nga bimet sigurisht qe vet zoti i rrit ato, fakt se eshte i demshem te perdoret por jo te jet edhe aq i ndaluar.
qdo gje e krijuar ne kete bote nga All-llahu Zoti i qiejve dhe i tokes ka nje qellim,si e mira ashtu edhe e keqja qe neser njeriu mos te thot ja une nuk e kam dite qe eshte e demshme se per ndryshe nuk e kisha perdore
pastaj po me thuaj i nderuar perse ju derrin e konsideroni aq te prishur dhe me rstin e fundit kam degjuar nga koleget tuaj se ati qe i bjen gripi i derrit eshte nje njeri shume shume i keq ,nga e moret ket me thuaj ,kur e dini se edhe derrin po te ishte kunder nuk do rritej fare, keto gjera me brengosin dhe shume gjera tjera qe me te vertet juve ju largojn nga rruga e zotit ati i qofshim fal, e jo neve qe besojm drejt dhe pa lajka ndaj te tjerve
kjo qe ju i nderuar keni cek eshte hera e pare qe e degjoj ska lidhje gripi i derrit me njeri te mire apo te keq dhe une po habitem kur po e degjoj kete.nje e mire eshte tek feja islame se nuk jane punet si ia merr mendja dikujte por qdo gje eshte e sqaruar
gafi nuk ke se qka te habitesh te kam treguar se kam shok qe punoj me ta dhe mu per ket tem kemi diskutuar ,
nuk e di se qka thot kurani se nuk e kam lexuar por njerz qe kan lexuar at e kan then e nese e kan keqinterpretuar un nuk jam fajtor.
sepse nje qe di eshte se zoti eshte i gjith botes se gjall e vdekur
andaj duhet pasur kujdes sepse njerzit lexojn literatura te ndryshme dhe dine te ndajn te bardhen nga e zeza
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Perdhunojn nje musulmane Angleze por e fusin ne burg

Po kane ligje andej nuk jane si ne vendet perendimore,kerkojne te drejta neper bote por nuk respektojne te drejtat ne vendin e tyre,bej si them une po mos bej si bej une.Pastaj llogjike eshte qe edhe te perdhunojne,perderisa nuk ju lejohet as masturbimi japin japin do pellcasin nje dite.Ju flisni per keto seks dhe alkool,e dini qe nuk te lene te largohesh nga aeroporti nese ke te varur ne qafe ndonje kryq,dhe kerkojne me pas neper vendet e tjera te vene ato maskat e poshtra.Faji eshte i vendeve perendimore te gjithe neper shtepite e tyre dhe te hane njeri tjetrin me pas meqense nuk hane as derrin.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Perdhunojn nje musulmane Angleze por e fusin ne burg

E ke fjalen per te krishteret cyber apo?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Perdhunojn nje musulmane Angleze por e fusin ne burg

Eh, kur s'din ti ne ku ta dime, s'ishe i kjarte >)
 

prodigious

I perjashtuar
Titulli: Perdhunojn nje musulmane Angleze por e fusin ne burg

Nuk e kuptoj pse jemi me te zgjuar se kafshet, kur kafshet jane shume me te lira sesa ne????
 

§*dori*§

ღ..in stanby..ღ
Titulli: Perdhunojn nje musulmane ingleze por e fusin ne burg

mbetem pa fjale po e di si thojne tku tek un????"un buon silenzio nn e mai stato scritto" me ca njerez esht e kote te hargjosh fryme se sa do t mundohesh tua shpjegosh mendimin tat kurr sdo e kuptojne se jane teper t ngusht ne mendje ne llogjike.....un as nuk e marr mundimin fare............mund them vetem flm zotit qe na dha emancipimin dhe lirin t jetojm jeten si tna teket........w le donneeeeeeeeeeeeee
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Perdhunojn nje musulmane Angleze por e fusin ne burg

DUBAI: perdhunohet 23-vjecarja MUSULMANE nga nje kamarier kur ishte per qefin e vet me te dashurin e saj ... kur kjo denoncoj faktin ne polici ato futen ne burg vajzen dhe te dashurin e saj sepse kishin konsumuar alkol dhe kishin ber dashuri
TURP ....TURP DHE TURP
mesa di un dubai esht vend ne arabin saudite
dhe arabia saudite esht nje fe myslimane...si ka mundsi dicka e till
mos ka te bej fakti se ka qen myslimane
 
Top