Per qerpike sa me te dendur..

Endrra

VIP
V.I.P
qerpiket-300x298.jpg

Edhe pse ka zgjedhje të shumta të prodhimeve për kurimin e qerpikëve, nuk duhet të harrojmë "mjeshtëritë"‌ e mira e të vjetra.

Vaji i ullirit. Lyeni me vaj ulliri qerpikët nga rrënja deri në majë, lërini të veprojë vaji pesë minuta. Pastaj lani me ujë të vakët. Këtë veprim bëjeni një muaj dhe do të shihni që do tju rriten qerpikët.

Vazelina. Para se të flini gjumë lyeni qerpikët nga rrënja në tërë gjatësinë e tyre. Në mëngjes lani me ujë të vakët.

Vitamina E. Vitamina E është ndër më të mirat në pengimin e rënies së qerpikëve, të cilën do ta gjeni pothuajse në çdo barnatore. Përdoret në të njëjtën mënyrë si vazelina.


chat.al
 

ida angel

:)
V.I.P
Titulli: Per qerpike sa me te dendur..

Sikur tna riten e dendesohen sa ato ne foto, ja vlen mundimi :)
 

Endrra

VIP
V.I.P
Titulli: Per qerpike sa me te dendur..

Sikur tna riten e dendesohen sa ato ne foto, ja vlen mundimi :)


ahahah o ida ,,,me duket se nuk funksionon,,,te betohem vdisja vajze per qerpike te gjate, te familjes sme linin te perdorja as tualet.

Ne si goca ne kerkim te estetikes ne pamundesi ...kishim degju qe po i preve qerpiket do te dendesohen....

O Zot vec te na shihje ne shkolle ....pa qerpike ,,,edhe ata cuna qe na pelqenin ,,i frikesuam me pamjen tone ala Fantomasi :gallate::gallate::gallate:
 

ida angel

:)
V.I.P
Titulli: Per qerpike sa me te dendur..

ahahah o ida ,,,me duket se nuk funksionon,,,te betohem vdisja vajze per qerpike te gjate, te familjes sme linin te perdorja as tualet.

Ne si goca ne kerkim te estetikes ne pamundesi ...kishim degju qe po i preve qerpiket do te dendesohen....

O Zot vec te na shihje ne shkolle ....pa qerpike ,,,edhe ata cuna qe na pelqenin ,,i frikesuam me pamjen tone ala Fantomasi :gallate::gallate::gallate:

LOL kemi eksperienc dhe ne te tjeret ne kte gje :D
I prisnim te na dendesoheshin dhe si perfundim me zor rriteshin ..budallalleku i kohes...
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Per qerpike sa me te dendur..

icik e veshtir per te besu kjo me vai ulliri!
 
Redaktimi i fundit:

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Per qerpike sa me te dendur..

Marrezira si besoj fare...Qerpiket nuk jane si floket dhe vetullat qe rriten...
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Pe: Per qerpike sa me te dendur..

Nuk besoj se dendesohen qerpiket....o ti jep zoti te dendur o jo. Kshu qe zgjidhja jane vetem qerpiket fallco (normale per ata njerez qe kane nevoje per to).
 

Bebw

🍅🍌🍎🍒🍑🫐🍇🥕
Staf në FV.AL
S/M
Ne si goca ne kerkim te estetikes ne pamundesi ...kishim degju qe po i preve qerpiket do te dendesohen....

O Zot vec te na shihje ne shkolle ....pa qerpike ,,,edhe ata cuna qe na pelqenin ,,i frikesuam me pamjen tone ala Fantomasi
Loooottt ?????
Ps: edhe une kam tentuar ??
 

Summertime

Antarë i Respektuar
Ne kohen time doli nje pajisje qe i kthente...me ate e kemi shtyre. Se fundmi provova extension, por solucioni qe i ngjit djeg ca.
 
Po e provoj t'i rimbush aty pra njehere. Ceshtja eshte te materialet qe perdorin me shume se sa te kujdesi, mendoj.
Po normal. Parukerite e lagjes jane masaker. Keto jane qender estetike dhe perdorin materiale te mira per trupin floket trajtimet e fytyres e cdo gje.
 
Top