Per ke do votoni?!

Monique

With or Without u
Nuk do votoj dhe pse ndodhem ne Shqiperi.
Por keto dite duke ndjekur debatet politike .
Nje gje e kam teper te qarte tashme qe Lulzim Basha do jete e ardhmje e Shqiperise.
Do jete politikani qe do beje ndryshimin nga gerrhatura e nje politike meskine dhe me te bertitura ne nje pllake intelektuale dhe me parime dhe ide Evropiane.
Ai meriton te jete qe tani Kryeminister i Shqiperise ,por ndoshta kete rradhe Edi ka "dhunuar" ambjentin dhe me per nje madat tjeter dhe e shikoj pak si te veshtire ta marri.

Ste them e ke gabim se ke mendimin tend .....por mundohu mos fyesh inteligjencen dhe memorien tone.

Lulit i besuam 1 Tirane dhe e vetmja gje qe beri ishte nje lines ne mes te Tiranes me Skenderbeun si tampon!
Pjesen tjetet te mandatit dha leje per ndertim dhe voli taksat por pa bere asnje rruge per Tiranen.
Punesoi disa plehra qe sot gezojne nga 9 apartamente , toka te vjedhura, para qe as ne banka si fusin dot....

Nese per ty Luli eshte e ardhmja....per mua eshte regres dhe futja e Shqiperise ne kaos.

Ai qe sditi te administroi te ardhurat e nje qyteti nuk mund te administroi te ardhurat e nje kombi.

Kalofsh bukur ne atdhe Nev por nuk fiton Luli as kete 4 vjecar :)
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Ste them e ke gabim se ke mendimin tend .....por mundohu mos fyesh inteligjencen dhe memorien tone.

Lulit i besuam 1 Tirane dhe e vetmja gje qe beri ishte nje lines ne mes te Tiranes me Skenderbeun si tampon!
Pjesen tjetet te mandatit dha leje per ndertim dhe voli taksat por pa bere asnje rruge per Tiranen.
Punesoi disa plehra qe sot gezojne nga 9 apartamente , toka te vjedhura, para qe as ne banka si fusin dot....

Nese per ty Luli eshte e ardhmja....per mua eshte regres dhe futja e Shqiperise ne kaos.

Ai qe sditi te administroi te ardhurat e nje qyteti nuk mund te administroi te ardhurat e nje kombi.

Kalofsh bukur ne atdhe Nev por nuk fiton Luli as kete 4 vjecar :)

Flm Mon!:)

Dhe beu gati Z.Luli me fitore.:p
 

Monique

With or Without u
Jo jo nuk ka me "beu" lol.... edhe kete here luli te flere , ne korrik te zgjidhet ndonje lider i fuqishem brenda PD dhe pastaj eja te flasim lol
 

Edisongen

Anëtar Aktiv
Sa mire do te ishte sikur njehere te pakten mos votonte askush,cilit shkon e i jep pushtet...rrufjaneve,ndaj mendimin e Drejtorit ne kete pike...por ja qe s'veme mend ne jo..!

Kjo eshte e pamundur. Ajo qe.mundet te bejme eshte te balancojme numrat pozite opozite qe te minimizohen abuzimet me.pushtetin. ne jemi.te.cuditshem. ankohemi pa pushim qe politikanet jane njerez ordiner e vetem na bejne keq por.nga ana tjeter u japim sa me shume pushtet.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Nuk do votoj dhe pse ndodhem ne Shqiperi.
Por keto dite duke ndjekur debatet politike .
Nje gje e kam teper te qarte tashme qe Lulzim Basha do jete e ardhmje e Shqiperise.
Do jete politikani qe do beje ndryshimin nga gerrhatura e nje politike meskine dhe me te bertitura ne nje pllake intelektuale dhe me parime dhe ide Evropiane.
Ai meriton te jete qe tani Kryeminister i Shqiperise ,por ndoshta kete rradhe Edi ka "dhunuar" ambjentin dhe me per nje madat tjeter dhe e shikoj pak si te veshtire ta marri.

Seriozisht flet? Apo po ironizon Lulin?

E ardhmja dikush qe ishte kryebashkiak, minister dhe s'beri asgje vec vjedhjeve? Lulit i rrofte ajo buzeqeshja qe ka. :p
 

sensuu

sweet
V.I.P
Seriozisht flet? Apo po ironizon Lulin?

E ardhmja dikush qe ishte kryebashkiak, minister dhe s'beri asgje vec vjedhjeve? Lulit i rrofte ajo buzeqeshja qe ka. :p

Femrave shqiptare ne fakt duhet tju tregosh ka..sic ka bere edi rama
Se ashtu te marrin seriozisht si politikan..
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Ca robi eshte ai aman,nuk di as te vishet.... e pash qe kish shku te votoj me nje pale tuta sportive ahahah.thame presidenti te jete i thjeshte te behet nje me popullin po ky e teproi me duket :p do me thoni me mire kshu se ai del edhe nudo fare se ka per gje lol

Ps;E gz presidentin me vota te blera
 

Abisi

offline✌
Eshte Kryeminister,Rea..President eshte Likja :p

Vallai vec kesaj radhe nuk ka blere asnje vote..eshte pa aftesia Partise Demokratike qe e beri fituese Ps-ne
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Eshte Kryeminister,Rea..President eshte Likja :p

Vallai vec kesaj radhe nuk ka blere asnje vote..eshte pa aftesia Partise Demokratike qe e beri fituese Ps-ne

ca lajme ne net abis thonin qe edhe kishin kercenuar qe te votonin ps...mos haboj ne rrethinat e tr...
 

Monique

With or Without u
ca lajme ne net abis thonin qe edhe kishin kercenuar qe te votonin ps...mos haboj ne rrethinat e tr...

Ne fakt leket leter i beri ajo qe do dilte force e pare.....mgjth sa per kercenime edhe nese ka patur ka patur nga te tera anet.
Ti jap une me emra e mbiemra disa kompononte qe njihen mire dhe jane nga PD te cilet eshte turp te perfaqesojne kete subjekt politik.
Jo vetem kercenuan por shkuan e me tej.

Ath qe te besh nje analize duhet te pranosh humbjrn.

Ps nuk besoj se ka marre me shume vota se ne 2013.
Thjesht ky rezultat vjen nga bojkoti qe i kane bere mbeshtetesit e djathte PD.

Luli humbi pike dhe besueshmeri me levizjet e fundit.....sic ishte pakti me PS , por edhe duke perjashtuar figura te njohura nga listat..
Te heqesh topallin, bregun, patozin e ti zevendrsosh me balliun, pambukun etj.... vetem nje kamikaz si Luli mund ta bente!
Asnje brenda partise nuk e mori seriozisht po aq kundershtari.

Kjo beteje e djeshme nuk ishte PS kunder PD pasi PD nuk arriti te ishte kundershtar i denje.
Beteja e djeshme ishte midis PS dhe LSI....
 

Monique

With or Without u
Ca robi eshte ai aman,nuk di as te vishet.... e pash qe kish shku te votoj me nje pale tuta sportive ahahah.thame presidenti te jete i thjeshte te behet nje me popullin po ky e teproi me duket :p do me thoni me mire kshu se ai del edhe nudo fare se ka per gje lol

Ps;E gz presidentin me vota te blera

Ja do i themi te te marri ty per konsulente mode lol
Edhe shan shqipetaret per mendisite por del hapur se mendesite e kalbura i ke ti.
Gjykon tjetrin nga veshja lol

Nejse aq di aq thua.
 

Monique

With or Without u
Femrave shqiptare ne fakt duhet tju tregosh ka..sic ka bere edi rama
Se ashtu te marrin seriozisht si politikan..

Po ti sensu sje femer?
Cudi e thene nga nje femer kjo

Ath mos harro se edhe merkel ne rini te saj ka foto nudo ne plazh , por askush nuk eshte marre me kete pjese....vetem shqiptaret i frikson lakureqesia fizike.

Mos harroni se eshte kryeministri i te gjithve dhe do jete ne sfide ne perballje me ne.
Tani qe mori timonin dhe frenat di qe ska me justifikime .....tanime e di qe shqiptaret nuk te tolerojne me!
Nese nuk ben ato qe ne presim...4 vite vijne shpejt dhe rotacioni nuk eshte cudi.
 
Po ti sensu sje femer?
Cudi e thene nga nje femer kjo

Ath mos harro se edhe merkel ne rini te saj ka foto nudo ne plazh , por askush nuk eshte marre me kete pjese....vetem shqiptaret i frikson lakureqesia fizike.

Mos harroni se eshte kryeministri i te gjithve dhe do jete ne sfide ne perballje me ne.
Tani qe mori timonin dhe frenat di qe ska me justifikime .....tanime e di qe shqiptaret nuk te tolerojne me!
Nese nuk ben ato qe ne presim...4 vite vijne shpejt dhe rotacioni nuk eshte cudi.

Jo vetem kaq por Merkel ka qene nudiste ne rinine e saj :)
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Ne fakt leket leter i beri ajo qe do dilte force e pare.....mgjth sa per kercenime edhe nese ka patur ka patur nga te tera anet.
Ti jap une me emra e mbiemra disa kompononte qe njihen mire dhe jane nga PD te cilet eshte turp te perfaqesojne kete subjekt politik.
Jo vetem kercenuan por shkuan e me tej.

Ath qe te besh nje analize duhet te pranosh humbjrn.

Ps nuk besoj se ka marre me shume vota se ne 2013.
Thjesht ky rezultat vjen nga bojkoti qe i kane bere mbeshtetesit e djathte PD.

Luli humbi pike dhe besueshmeri me levizjet e fundit.....sic ishte pakti me PS , por edhe duke perjashtuar figura te njohura nga listat..
Te heqesh topallin, bregun, patozin e ti zevendrsosh me balliun, pambukun etj.... vetem nje kamikaz si Luli mund ta bente!
Asnje brenda partise nuk e mori seriozisht po aq kundershtari.

Kjo beteje e djeshme nuk ishte PS kunder PD pasi PD nuk arriti te ishte kundershtar i denje.
Beteja e djeshme ishte midis PS dhe LSI....


ja perse mony duhet te ken mundesin te votojne ato qe shikojne nga larg e pa asnje interes....
sido te jete me ckam lexuar (po lajme alb i bie te jen ku secili lajm ka nje parti mbrapa e shkruan jo sic eshte por ne ate vazhdueshmerine nha kemi rrenjet)
gjithcka ete ndodh e cdokush te drejtoj gishtin drejt tjetrit di korruptues bleres apo dhunues.. jam e mendimit qe ne si popull akoma nuk jemi ne gjendje te bejm zgjedhje te lira.... e as te votojme per te nesermen e femijeve tane ... ne vertet jemi dele qe kemi nevoj per bari... me shkop ..pa shkop duam bari jo perfaqses ku dime qe neser do na prezantoj kudo neper bote.. ne thjesht votojm me te pushtetshmon per te qen nga an e te forteve.... edhe nneher jam e ides qe ne blihemi me pak..ose me sh ..... me keqardhje e them kete e jo per replikime apo debat
 

Monique

With or Without u
ja perse mony duhet te ken mundesin te votojne ato qe shikojne nga larg e pa asnje interes....
sido te jete me ckam lexuar (po lajme alb i bie te jen ku secili lajm ka nje parti mbrapa e shkruan jo sic eshte por ne ate vazhdueshmerine nha kemi rrenjet)
gjithcka ete ndodh e cdokush te drejtoj gishtin drejt tjetrit di korruptues bleres apo dhunues.. jam e mendimit qe ne si popull akoma nuk jemi ne gjendje te bejm zgjedhje te lira.... e as te votojme per te nesermen e femijeve tane ... ne vertet jemi dele qe kemi nevoj per bari... me shkop ..pa shkop duam bari jo perfaqses ku dime qe neser do na prezantoj kudo neper bote.. ne thjesht votojm me te pushtetshmon per te qen nga an e te forteve.... edhe nneher jam e ides qe ne blihemi me pak..ose me sh ..... me keqardhje e them kete e jo per replikime apo debat

Kjo praktike do dekada te iki nga ne.
Kush i futi ne praktike? PD &LSI....bile Lsi ne menure skandaloze....

Perpos kesaj ( pasi mua askush sme ka ofruar kurre asgje...as familjareve te mi) po ndihet ndryshimi ne procesin e votime.
Per cdo here shihet sesi njerezit po behen me te pergjegjshem dhe me te ndergjegjshem

Sa per portalet online....mos i beso shume sepse qellimi i tyre eshte te bejne lajm pa patur lajm...

Humbja pranohet dhe fituesi urohet!
Edhe nje kriter Jana....kur nje popull nuk voton ne mase kjo tregon favorizim per ate parti politike qe qeveris.
Njerezit dalin ne votime ne mase kur duan ndryshim....
 

MasteR

I'm offline
Per kete tjeter vec 6,sdi ne mund tja japesh perseri 1 qeverie si qeveria rama qe ne gjith fushaten nuk premtoi asgje pasi nuk beri ata qe premtoi para 4 vitesh sdi si mund tja japesh 1 qeverie qe kur berisha sla fshat pa asfalt ne 4 vjecarin e ketij gropat e asfaltit mbushen me zhavorr lumi.

Popull shkerdhat
 

MasteR

I'm offline


Deshtimet
 

Monique

With or Without u
Per kete tjeter vec 6,sdi ne mund tja japesh perseri 1 qeverie si qeveria rama qe ne gjith fushaten nuk premtoi asgje pasi nuk beri ata qe premtoi para 4 vitesh sdi si mund tja japesh 1 qeverie qe kur berisha sla fshat pa asfalt ne 4 vjecarin e ketij gropat e asfaltit mbushen me zhavorr lumi.

Popull shkerdhat

Kete te fundit e ke per ata demokratet qe e lane liderin ne balte besoj?!
 

MasteR

I'm offline
Monique he se do tbej edi sekretare tani lol shijoje ti
 

Monique

With or Without u
Monique he se do tbej edi sekretare tani lol shijoje ti

Jo master ik fli i qete se po te ishte per Edin apo ndonje parti tjeter do isha bere me kohe....
Por flm zotit kam nje page ku e ku me rrogat e shtetit.
Kshuqe shih cte del per vete se une hesapet e mia i kam te kopsitura!

Tipike e njerezve qe sdine te pranojne deshtimin.

Deshtoi Lulushi master jo monique :p
 

dangerous

* * * *
Ath mos harro se edhe merkel ne rini te saj ka foto nudo ne plazh , por askush nuk eshte marre me kete pjese....vetem shqiptaret i frikson lakureqesia fizike.

..mè shtyu kureshtja e kerkova nè google.

Krahasoj vitet o Mon., pastaj tè pafytyret qè nk fshehin asgja lakuriq mbeten gjithmon ., kanè aftesi drejtuese.
 

MasteR

I'm offline
Jo master ik fli i qete se po te ishte per Edin apo ndonje parti tjeter do isha bere me kohe....
Por flm zotit kam nje page ku e ku me rrogat e shtetit.
Kshuqe shih cte del per vete se une hesapet e mia i kam te kopsitura!

Tipike e njerezve qe sdine te pranojne deshtimin.

Deshtoi Lulushi master jo monique :p

Tipa si ti edhe brekt e edit qe e gjith shqiperia i talli ti i dashuron marrezisht e pse,sepse syt e tu vetem PS shofin.

Ndaj zbehemi ne :) Shife ate videon me siper e kupto pse smeritonte te fitonte edi
 

Monique

With or Without u
Ath mos harro se edhe merkel ne rini te saj ka foto nudo ne plazh , por askush nuk eshte marre me kete pjese....vetem shqiptaret i frikson lakureqesia fizike.

..mè shtyu kureshtja e kerkova nè google.

Krahasoj vitet o Mon., pastaj tè pafytyret qè nk fshehin asgja lakuriq mbeten gjithmon ., kanè aftesi drejtuese.

Po varet si e sheh o dang....
Mua sme krijon asnje ndjesie edi,sala apo merkeli lakuriq....
Apo edhe sokol balla ne skype tu bo sherbime vetes....

Per mua performanca e nje individi ka te tjera baza vleresimi :)
 
Top