• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

“Për 6 muaj fitoj 65 mln lekë”, çobani i dhenve: Nuk na japin nuse për djalin, vajzat duan qytetin…

Senseo

Audacity.
51E3D673-DD38-4BF0-9B58-456EA1A2B1D8.jpeg


Të rinjtë sot në Shqipëri zgjedhin të largohen pasi vendi ynë nuk ofron shumë mundësi sipas tyre për të qëndruar.

Ka shumë prej tyre që nëse do të shkonin në vend tjetër do të ishin shune të gatshëm për të bërë çdo lloj pune, përfshirë edhe çobanin por jo këtu në vendin e tyre.

Besim Hysenbelliu, së bashku me djalin e tij mbajnë çdo ditë 800 dhen.

“Këto dhen unë gjatë verës i mbaj në Skrapar, ndërsa kur vjen dimri shkoj në Sarandë gjashtë muaj. Qumështin e çojmë në baxho, në Sarandë dhe në Skrapar. Më shumë fiton baxhozxhiu se sa çobani”, thote ai.
Besimi thotë se kopeja e deleve e ka bërë milioner, vetëm në 6 mujorin e fundit ka fituar 65 milion lekë të vjetra.

“Po të kesh 800 dhen është pasuri qe nuk te dhemb koka themi ne”.

Të jesh çoban në ditët e sotme sipas Besimit e ka një kosto, pasi djali i tij ka mbetur beqar, pasi vajzat sipas tij duan të jetojnë më Tirane.
“Kemi kerkuar vajza por nuk duan. Ne do i shesim keto nje dite dhe pasuria jone keshtu do shkoje per nje vajze.
Pavarësisht vuajtjeve një gjë është e sigurt nga njerëz si Besimi, konsumatori ynë mund të ushqehet të shëndetshëm.

korcajone.al


 
Thone pastaj qe vajzat shqiptare duan vetem leke, siç shihet qarte vajzat shqiptare nuk duan vetem leke......duan Tiranen dhe leket😝
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Shiko fotografinë 1765337

Të rinjtë sot në Shqipëri zgjedhin të largohen pasi vendi ynë nuk ofron shumë mundësi sipas tyre për të qëndruar.

Ka shumë prej tyre që nëse do të shkonin në vend tjetër do të ishin shune të gatshëm për të bërë çdo lloj pune, përfshirë edhe çobanin por jo këtu në vendin e tyre.

Besim Hysenbelliu, së bashku me djalin e tij mbajnë çdo ditë 800 dhen.

“Këto dhen unë gjatë verës i mbaj në Skrapar, ndërsa kur vjen dimri shkoj në Sarandë gjashtë muaj. Qumështin e çojmë në baxho, në Sarandë dhe në Skrapar. Më shumë fiton baxhozxhiu se sa çobani”, thote ai.
Besimi thotë se kopeja e deleve e ka bërë milioner, vetëm në 6 mujorin e fundit ka fituar 65 milion lekë të vjetra.

“Po të kesh 800 dhen është pasuri qe nuk te dhemb koka themi ne”.

Të jesh çoban në ditët e sotme sipas Besimit e ka një kosto, pasi djali i tij ka mbetur beqar, pasi vajzat sipas tij duan të jetojnë më Tirane.
“Kemi kerkuar vajza por nuk duan. Ne do i shesim keto nje dite dhe pasuria jone keshtu do shkoje per nje vajze.
Pavarësisht vuajtjeve një gjë është e sigurt nga njerëz si Besimi, konsumatori ynë mund të ushqehet të shëndetshëm.

korcajone.al


Zgare po ti tani e poston qe na mbyllen lockdown ?!😔 Un i paskam kaluar edhe afer milionave por me ra era bageti i befsha temen 🤣🤣🤣🤣
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
po une qe kam pula...pulat skane ere 🤔
O mogli cdo njeri duhet te zgjedhi orten e vet,gocat e qytetit te martohen ne qytet.
Ato te fshatit ne fshat.
Kur fshataret e mbajn pordhen ne ajer,ne te qytetit ca kemi me teper.
Un per vete ot e 1000 vjet nuk martohem ne fshat.
 

MOGLI

METAFORE!!
O mogli cdo njeri duhet te zgjedhi orten e vet,gocat e qytetit te martohen ne qytet.
Ato te fshatit ne fshat.
Kur fshataret e mbajn pordhen ne ajer,ne te qytetit ca kemi me teper.
Un per vete ot e 1000 vjet nuk martohem ne fshat.
O po me mu u martove iher 😂😂😂😂😂
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Dje i bane pytje vetes qe duhet te zgjedhesh me shume pjesen shpirterore sesa materiale 😂😂😂
Aman o mogli se clidhje ka ana shpirterore ktu,ku ne rradhe te pare te dhimbset vetja jote e pastaj familja.
Po te jesh ti ne qytet e te te dashurohet goca ne fshat.
E lejon ti kte ??
Te te vuj fmija me lop e dhi e ti nxihet jeta.
Mos flisni ne ajer.
 
Private conversations
Help Users
    Top