• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Peliçet, joshëse dhe praktike për të luftuar të ftohtin

Arfenilla

Themelues i Forumit
Stilistët për sezonin e këtij dimri kanë menduar që veshjet e trasha të jenë sidomos ato me pupla, të cilat mund të kombinohen lehtë dhe me veshje si sportive, por edhe ato elegante.

Moda për këtë dimër është tepër joshëse dhe praktike për të luftuar të ftohtin, ndaj nëse nuk keni, blini peliçe me ngjyra, veshje me pupla, xhaketa lëkure, leshi dhe mos harroni, flokët e krehur të gjatë të lëshuar do jua shtonin dhe më tepër bukurinë. E nëse femrat e bëjnë këtë, qyteti mund të transformohet lehtësisht në një xhungël urbane plot me ngjyra.Puplat dhe veshjet e leshit mund të durojnë dhe ngjyrat e forta, si ato fluoreshente dhe kjo mund t’ju tregojë edhe më të dobët në dukje, pavarësisht veshjes së trashë.

Për ata që nuk kanë mundësi me peliçet e shtrenjta mund të shfrytëzojnë ato peliçe dhe jelekë të punuar nga leshi i deles.


outerwear-peacock-feather-f.gif
 
Titulli: Peliçet, joshëse dhe praktike për të luftuar të ftohtin

jane shume te bukura, dhe te fisme. mua me pelqejne pa menge, si tip jeleku, jane shume te bukura
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Peliçet, joshëse dhe praktike për të luftuar të ftohtin

Dhe inkomode per te veshur...sidomos nqs bie shi apo bore, dhe dukesh si nje mace e lagur :p( mos them me per ato qe mbajne dhe ere ... kur lagen).
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Peliçet, joshëse dhe praktike për të luftuar të ftohtin

Mua me pelqejne kto bolerot per vete:


Kurse kshu si tip jeleku kam dy, qe kur i kam ble me kan pelqyer si dukeshin se ngjanin bukur, por i kam akoma me etiketa...si kam vesh asnjehere.
 
Last edited:
Top