• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Peisazhet e bukur të afrikes se jugut

MasteR

I'm offline
Peisazhet e bukur të afrikes se jugut
Turistët magjepsen me bukurinë e tij natyrore. Ndër gjërat e shumta që i tërheqin ata janë plazhet e bukura tërë diell, vargmalet hijerënda dhe një shumëllojshmëri shtigjesh për ekskursione. Në qytete gjen dyqane dhe restorante që renditen ndër më të mirët në botë. Klima e butë e bën edhe më tërheqëse Afrikën e Jugut.
Turistët i tërheq sidomos flora dhe fauna e larmishme. Në këtë vend ka rreth 200 lloje gjitarësh, 800 lloje zogjsh dhe 20.000 lloje bimësh me lule. Njerëzit vërshojnë nëpër rezervatet natyrore të kafshëve, siç është parku i famshëm kombëtar «Kruger». Atje, në gjendje të lirë, mund të shohin ‘pesë të mëdhenjtë’ e Afrikës: elefantët, rinoqerontët, luanët, leopardët dhe buajt afrikanë.
Përvojë e paharrueshme është vizita në ndonjë nga pyjet tipike të Afrikës së Jugut. Atje, në qetësi, mund të admirosh fiere të pazakonta, likene dhe lule të veçanta, si edhe zogj e insekte tërë ngjyra. Ndërsa ngre kokën lart për të parë një pemë madhështore, të quajtur druri i verdhë, mrekullohesh se si kjo pemë gjigante e ka zanafillën nga një farë mikroskopike. Disa nga këto pemë mund të arrijnë deri në 50 metra lartësi dhe të jetojnë një mijë vjet

 
Top