• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pedagogët i bashkohen protestës së studentëve

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Pedagogët i bashkohen protestës së studentëve

auto_47575314_310269993157685_3156248195974037504_n1544012615-768x576.jpg

Në Tiranë Profesori Edmond Tupja i është bashkuar protestës para Ministrisë së Arsimit. Ai ka mbajtur një fjalë me mikrofon para studentëve. Protestuesit thërrasin: Duam të drejtat tona! Qindra studentë kanë rrethuar ministrinë prej orës 10:00 dhe bëjnë thirrje : Bashkohuni me ne!

“Të drejtat tona janë bazike dhe minimale. Ministria e Arsimit nuk ka rrugë të mesme vetëm të plotësojë kërkesat. Nuk ka rrugë tjetër” tha një protestues përpara mediave.

Ndërkohë në Shkodër pedagogu Arben Prendi i Fakultetit të Shkencave Shoqërore i bëri thirrje studentëve të mos tërhiqen.

“Vijoni të protestoni deri në momentin kur ju të keni nënshkruar plotësimin e kërkesave në të kundërt do të bini pre e një mashtrimi. Janë dhe të tjerë pedagogë që ju mbështesin edhe pse sot nuk janë këtu. Vijoni të protestoni!”.

Pedagogët në Shkodër kanë dalë në shesh krah studentëve dhe u kërkojnë atyre që të mos besojnë premtimet boshe. Ata thonë se solidarizohen me të gjitha kërkesat e studentëve të tyre.

Pedagogu i letërsisë Arben Prendi në Universitetin e Shkodrës i bashkohet protestës së studenteve dhe i kërkon që të mos tërhiqen e madje të shtojnë kërkesat e tyre. Pedagogu Prendi sugjeroi që të hiqet mesatarja 7 për regjistrimet e reja sepse rrezikojnë të mbyllen degë të ndryshme si dhe kërkesat e tyre ti marrim vetëm me shkrim. Sipas tij nuk është e vërtetë se tarifat janë vendosur nga universitetet siç pretendon ministria.

gazeta-Shqip
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Ju lumte. Ah, ckam nje mall me qene aty e me tu cjerre me miliona kerkesa.
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
Ecni rrezojeni kete qeveri skandalesh. Ajo qe lexova sot ne lidhje me ate tenderin e unazes qe skandaloze. Bravo banoret per rezistencen, por s'kemi shtet qe ti fuse ne burg abuzuesit dhe qeveritaret.
Ja ku paska qene edhe problem pse ata nuk demshperblenin banoret.

TURP
 
Last edited:

Vvetoni

Larguar
Sa shumë dëshirë me qenë aty, me u rrëndit bashkë me studentet nga Tirana e gjithë Shqipëria :(
 
Top