• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pasojat shkatërruese të shkëmbinjëve

Arfenilla

Themelues i Forumit
Këto pamje befasuese tregojnë pasojat nga rënia e disa shkëmbinjve në veri të Italisë.

Rreth 4 mijë metra kub shkëmbinj u shkëputën duke shkaktuar dëme të mëdha në Tramin më 21 janar.

Një shkëmb gjigand u rrokullis përmes një shtëpie 300 vjeçare, duke shkatërruar edhe vreshtin.

Dëmet kapin disa miliona euro.

Askush nuk është plagosur nga shkëputja e shkëmbinjve, por zona është evakuuar pasi gjeologët druhen se ekziston rreziku për shkëputje të tjera. B. sot
 
Titulli: Pasojat shkatërruese të shkëmbinjëve

Mire ja ka bere .... një shpi e tille ste hyn ne pune :p..... Vec myk e lageshti mban
 
Top