• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Partizani në rënie të lirë/ Mundet nga Besëlidhja. Fitojnë Tirana, Kukësi dhe Teuta

Hera

Antarë i Respektuar
Partizani në rënie të lirë/ Mundet nga Besëlidhja. Fitojnë Tirana, Kukësi dhe Teuta


Po zhvillohen ndeshjet e para te fazës se 1 te 8-ave të Kupës së Shqipërisë ku nuk mungojnë surprizat. Humbja e partizanit në Lezhë 3-0 ndaj Beslidhjes ka qenë padyshim një nga rezultatet që kanë befasuar.

Skuadra lezhjane e drejtuar nga Elvis Plori kaloi në avantazh që në minutën 13 me Bushin ndërkohë që të tre golat e takimit i shënuan në 45 minutat e para. Kjo fitore i vështirëson ndjeshëm kualifikim, ndërkohë që i jep mundësi shumë të mirë lezhjanëve që me meritë fituan takimin e parë. Ndeshja e kthimit do të luhet më 12 shkurt. Tirana përmbysi gjithçka në Fushë Krujë përball Kastriotit. Nga disavantazhi i pjesë së parë ku shënoi Ajazi, në të dytën shënoi tre herë në portën e krutanëve me Ismailgecin dhe dy herë me Mucin.
Kukësi fitoi në Lushnje përball vendasve me shifrat 1-0 ndërkohë që Vllaznia nuk i lejoi Flamurtarit ti gëzohej fitores së parë duke i barazuar thuajse 10 minuta nga fundi i ndeshjes në 2-2 duke lënë gjithçka të hapur për kualifikimin për në ndeshjen e kthimit. Në ditën e 100-vjetorit Teuta ka mundur Erzenin në Shijak me shifrat 3-1. Skënderbeu mundi Besën m,e shifrat 2-0 falë golave të Esien dhe Marës ndërkohë që vazhdon seria negative e Luftëtari edhe në Kupë ku u mundën me shifrat 3-0 nga Apollonia në Fier. E vetmja ndeshje e mbetur e kësaj faze do të luhet ditën e enjte, mes Bylisit dhe Lacit një përballje e dy skuadrave të Superligësm, me një rivalitet edhe në kampionat. Ndërkohë ndeshjet e kthimit të fazës së 1/8 do të zhvillohen më 12 shkurt.


Top Channel
 
Private conversations
Help Users
    Top