• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Parlamenti Evropian edhe këtë javë nuk do të votojë rezolutën për Maqedoninë

legjenda

Tetova
Parlamenti Evropian as këtë nuk do të votojë rezolutën për Republikën e Maqedonisë, në aspektin e raportit të progresit të Komisionit Evropian për vendin tonë në vitin 2016, transmeton Gazeta Express.
Siç është konfirmuar nga Parlamenti Evropian këtë javë do të votojnë as për Serbinë, Kosovës dhe Shqipërisë, si vende tjera nga procesi i zgjerimit. Arsyeja për vonesën, duke pasur parasysh se për Maqedoninë dhe vendet e tjera kandidate për anëtarësim në BE nga Ballkani duheshte të miratohej një rezolutë qysh në mars të këtij viti, është situata politike në të cilën gjenden këto vende.

Gjegjësisht, në Maqedoni për gjashtë muaj me rradhë pas zgjedhjeve nuk ka qeveri dhe kriza politike ende është prezente, në Kosovë,, përsëri, javën e kaluar ka filluar një krizë politike për shkak të shpërbërjes së parlamentit nga ana e kryetarit Hashim Thaçi. Në Shqipëri, gjithashtu ka një krizë të thellë politike dhe nuk është e sigurtë se a do të mbahen zgjedhjet e rregullta të planifikuara më 18 qeshor pa,apo me pjesëmarrjen e opozitës.
Lajmi i Fundit - GazetaExpress
 
Top