• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Parfumet

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Parfumet

Kam degjuar per te hamburgerit , per te djerses jo , por mes gjith ketyre te veçanteve preferoj me mire kete qe ka shpik gjermani ,
me kusht qe te jete i lehte , shume i lehte.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Parfumet

Iiiii Lover, te dija cun me shije :)gallate:) No 5 eshte per plakat mo, aq i vjeter sa nuk e perdorin me gocat e reja... mire e ka zgjedh Ajsi :)

Une keto kohet e fundit skam perdor shume parfume, me ndryshojne shpesh shijet (perdor lotions per trupin dhe kaq). Por Vera Wang ka qene ajo qe perdorja me shume (e ka thene dhe Elushja me pare). Me pelqen!

Akoma s'qenke ne boten e parfumeve hahaha...Shijet ndryshojne kuptohet. Ai parfum kerkohet me shume sa kam njohuri.
 

PinkHeart

Dentro e fuori 🎡
Titulli: Parfumet

un perdor vetem 1 qe mpelqen tejmase ...

nuk besoj se eshte shum i njofur
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Parfumet

Kush thote qe Shqiptaret qenkan te varfer aroma nga 50 euro e lart perdorin ......
 

Ketrushe

Pianistia
Titulli: Parfumet

Per momentin perdor nje parfum te Laura Biagoti

 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Parfumet

Kush thote qe Shqiptaret qenkan te varfer aroma nga 50 euro e lart perdorin ......

Asnje nuk thote...Mundesisht Xhaxhi Saliu thote qe Shqiperia ndryshe nga te gjitha vendet , nuk ka krize dhe eshte mire ekonomikisht..:D

P.s. Vazhdoj ti qendroj besnike DIOR-it , por tani dua te marr nje te Armanit e nje te Bvlgari.
 

Abigeila

Anëtar i ri
Titulli: Parfumet

Aktualisht jam tek :-diamonds armani.........idole d.armani....j.adore christian dior :)
 
Redaktimi i fundit:

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Parfumet

dikur dikur xdorjaderi para 1 muaji xdorja
tani kam

duket si tip buzekuqi dhe ka nje ere,qe.........:):)
me pelqen shuuuuume:):)
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Parfumet

por tani dua te marr nje te Armanit e nje te Bvlgari.

te keshilloj

e bleva para se te ikja x shq...x 2 jave qe nejta atje,mua mbarua,duke e xdor te gjith:D:D
ka arome,super,mua me pelqeu:):)
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Titulli: Parfumet

kam nje hugo boss , nje cavalli , nje kenzo , nje dolce .... spara me pelqejn asnjeri .... ky dolce gabbana sec ma prish mendjen ndonjeher .... do marr nje cartier se me esht ber fiksim
 
Titulli: Parfumet

Une per momentin po perdor Divine, si ky ne foto po eshte me ngjyre blu, jo kshtu i kuq :)

 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Parfumet

te keshilloj

e bleva para se te ikja x shq...x 2 jave qe nejta atje,mua mbarua,duke e xdor te gjith:D:D
ka arome,super,mua me pelqeu:):)

Mua me pelqen ai lejla...P.s. do ma dhurosh?????
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: Parfumet

per femra me plq jadore dior


ndersa vet perdor esence per momentin Gaultier 2 Pour homme
 

alfonci

Veri investigatio
Titulli: Parfumet

I nderroj shpesh, ndoshta me shpesh sesa duhet. Por Hugo Boss eshte padyshim me i preferuari per mua. Shume i lezetshem. Ma kane pelqyer shume gjithashtu :p

Qe me pelqejne jane: Calvin Klein, Hugo Boss, Aqua di Gio, Remix (Armani), Guess by Marciano. Nga keto me te zeza te theksuara perdor me shume.

Zakonisht mbaj dy, duke mundesuar pershtatjen me ato qe veshi apo bej. Psh... pak me trendi kur bej dicka jo serioze Armani Remix, ndersa ato
te tipit Aqua di Gio kur bej prezantime, intervista apo takime te vecanta.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Parfumet

Perdor kta te 2. Diorin e kam i cik me shume fiksim dhe s'kam hequr dore prej tij prej vitesh. 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: Parfumet

Perdor te ndryshme
Kam perdor Chanel
Pastaj Trésor te Lancome
Pastaj nje My Insolence
Keto me kane pelqeyer jashte mase
Gjithashtu me pelqejne parfumet me arome lulesh qe jane ne shishe te vogla.
Tani po perdor nje qe sme pelqen edhe aq por ta mbaroj pastaj shoh:D
 
Titulli: Parfumet

Kur isha ne France, ishim ne parfumerine Galimard. Na thane qe aty prodhoheshin parfumet me te njohura boterore dhe qe shiteshin me kode jo me emrin e parfumit sepse e bleje me nje cmim shume me te lire se sa kur do paguaje edhe per emrin e parfumit, per shishen luiksoze dhe per te mbulu dhe shpenzimet tjera. Kjo qe po perdor une ka nje arome te mrekullueshme, po qe eshte pa emer :D...Kam vetem kodin/shifren Pèle Mèle :lol:...
 

E3

Anëtar i Nderuar
10 parfumet me te famshme per femra
1- Chanel N°5, per nje femer te sofistikuar

Nje femer per te qene vertet e parezistueshme duhet te posedoje nje arome qe te bej dallimin midis te tjerash te bej te kuptoje personalitetin. Mes 10 parfumeve me te famshem prej kohesh. Zbuloni klasifikimin e 10 parfumeve me te famshem dhe zgjidhni esencen qe akordohet me mire me karakterin tuaj.

Klasiku mbetet ai, Chanel N°5, e ka mbajtuyr edhe diva Marilyn Monroe, elegante dhe e rafinuar por me pak cmenduri qe te ben te parezistueshme. Nese deshironi te jeni gjithmone shik Chanel N°5 eshte ai qe ben per ju.


2- CK One, per femra te sigurta ne vetvete.

Kur doli ne tregun e parfumerise ai u be menjehere parfum ne tendence! Nje parfum uniseks ne kohet kur femrat shihnin siguri dhe vendosmeri ne barazin e me koleget e tyre meshkuj. Jo vetem, CK One eshte edhe simboli i nje sensualiteti te vetdijeshem tek femrat, edhe ato kishin mesuar te luanin me seksin.

3- D&G Light Blue, per ato qe duan te joshin

Fal nje fushate promocionale te suksesshme D&G Light Blue, parfumi i firmosur nga D&G eshte futur ne listen e parfumeve me te famshem. Nese jeni joshese te verteta te zonjat per te joshur vetem me nje shikim, Light Blue eshte ajo qe po kerkoni per tu bere absolutisht te parezistueshme.


4- Flower by Kenzo, per femra minimal

Nese ju pelqen thjeshtesia dhe ndjeheni misterioze si femrat e orientit antik, nese per te joshur ju duhet dicka me shume se aksesoret, nje sprucim nga Flower by Kenzo eshte ajo qe ju duhet. Keni nje gusto shik por nuk ju pelqen te dilni haptas, minimalizmi ju perfaqeson me se miri, pak element por te rafinuar dhe keshtu parfumi i orientit eshte ekspresioni me i mire.

5- Hypnotic Poison, per femrat qe duan misterin

Ashtu si e bukura Monica Belluci, prej kohesh testimonial i Hypnotic Poison, keni nje shikim te ngrohte dhe misterioz qe cmend te gjithe meshkujt per kapacitetin e te thenit dhe te mos thenit.

6- J'adore, per ato qe duan te komandojne

Sigurisht qe keni nje karakter capken, nese nuk behet ashtu sic thoni ju shperthen "fundi i botes". Nga te dashurit tuaj merrni perkushtimin absolut, jeni ju personi per tu adhuruar! Te gjithe kete e tregon parfumi mitik J'adore, ideal per ke ka nje grusht te hekurt te fshehur ne nje dorashke mendafshi. Te "veshesh" kete arome nuk mund te mungoje ne 10-en me te mire.

7- Mitsouko, per femra pasionale

Nese jeni romantike dhe ju pelqen te perkedheleni ne kujtimet e dashurive te pamundura, parfumi Mitsouko nga Guerlain nuk ben per ju! Inspiruar nga nje dashuri dashurie ky parfum, eshte vertet i famshem dhe i pershtatshem per te gjitha femrat qe jane te gjendje te kalojne cdo pengese per te kurorzuar pasionin e dashurise.

8- Rem, per nostalgjiket

Nuk ka te tashme qe ju terheq, veshtrimi juaj dhe mendja jane te orientuara drejt se shkuares! Ecni ne breg te detit duke degjuar dallget e detit dhe lehtesisht lini veten te ikni ne boten e kujtimeve, te takimeve te shkuara dhe nostalgjise. Nder 10 parfumet me te famshem per femra Rem eshte ai qe duhet per ju.

9- Shalimar, per ato qe duan aventuren

Me kete emer oriental Shalimar ka bere per vete femrat e te gjithe botes, mbi te gjtiha ato qe duan aventuren. Shalimar eshte nder parfumet me te famshem per femra, vetem me te nuhatur aromen do te udhetoni ne toka te largeta...

10- Acqua di Giٍ for Men, per femrat qe duan sfidat

Nje parfum meshkujsh ne 10 parfumet me te mira per femra? Po, sepse Acqua di Giٍ eshte aq fantastik saqe nuk mund te perdoret vetem nga meshkujt! Edhe femrat qe duan sfidat dhe te futen ne loje ne cdo situate mund te kene te drejte te bejne Acqua di Giٍ parfumin e tyre.
ikub
 

LBG

Anëtar Aktiv
Pe: Parfumet

Pasi kam perdore nje sere parfumesh, kam nja 2 vjet qe perdor vetem ETERNITY - Calvin klein.

Eshte parfumi i pare qe kam marre si dhurate para 16 vjetesh!!!!!!!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Pe: Parfumet

Mua dicka asnjehere nuk m'kan ba aq shume pershtypje. Parapelqeje arome njeriu edhe pse rralle e me rralle e has ke qeniet njerezore :viola:
 

My Self

Born To Be Happy
Pe: Parfumet

Gucci Guilty , e kam mare dhurat... Kam perdorur shumellojshmeri parfumesh, nuk i qendroj vetem 1.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Parfumet

Kush ma ben dhurate nje te tille se vetem shishen dua :D :p

 

Fationa

Antarë
Pe: Parfumet

Parfumi te cilin gjithnje e perdor esht Passionate Forever.PASSIONATE FOREVER FOR WOMEN BY DORALL 3.jpg
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Pe: Parfumet

Më falni përdorni shishet ju apo lëngun që kanë ato brenda ? LOL
Nuk më pëlqejnë parfumet në trupin tim ,por në trupin e disave janë të nevojshëm
 

Katia

Hmm kureshtar-e?
Pe: Parfumet"Angel" (Thierry Mugler)
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Pe: Parfumet

Gabi te mbushur vet
 
Top