• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Paraqitja e Shqiperise!

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Hohoho goli tj ne minutin e fundit shtese hoho lol

Te gjithe :nxef::qu: ti :hihi:


haha.. Une skam pare gje, por thane qe kan lozur mire. E mo mire se i thone France asaj.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Jan, ca the ti. Hera e pare qe shikon nje ndeshje ne jeten tende?? Pu puuu, pse e pee?! Ti e ke fajin :p

Po po une fajtorja :)))...
Ec e duro fashistet tani!!!
Ok sdo e shikoj me se heret tjera qe se kam pare keni fituar :)
 

Monique

Inhale the future, exhale the past!
Staf në FV.AL
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Jana ti paske qene tersi Pojanit moj lol
Mos shih me se skemi taksirat te na dali zemra vendit....
Bravo kombetares per perfaqesimi dinjitoz dhe fantastik dhe pa harruar tifozerine tone....ishim vetem 24000 ne nje stadium me 60000 dhe zeri yne mbizoteronte ...ajo thirrja Shqiperi....zot ca emocioni!
:)
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Pune Shqiptaresh... une rri duke ngjir zerin e duke thyer duar duke perplas tavolina.

Troc muhabeti ka lojtare qe therriten ne Kombetare me hater, dhe lihen lojtare cilesore jasht. Pa u aktivizuar ose pa u grumbulluar.

Asnje nga kombetaret (ne dy ndeshjet) sishte ne forme dhe duket sikur ne luajm mire... futbolli sot lozet me mbajtje topi,shikoni perqindjen e mbajtjes topit te shqiperise dhe flasim per futboll.
Kafshe qe len shpirtin ne fushe,keshtu mund te cilesohen. Kush eshte profesionist? Hysaj cilesohet si nder to dhe pati shume mangesi.

Ishalla do fati fitojm te dielen dhe kalojm ne fazen tjeter me fatin me tmadh.
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Po po jo keq luajten :)

Pashe qe kishe permend muskujt e Kombetares... Shihe kapitenin e mbremshem.

 

Monique

Inhale the future, exhale the past!
Staf në FV.AL
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Pune Shqiptaresh... une rri duke ngjir zerin e duke thyer duar duke perplas tavolina.

Troc muhabeti ka lojtare qe therriten ne Kombetare me hater, dhe lihen lojtare cilesore jasht. Pa u aktivizuar ose pa u grumbulluar.

Asnje nga kombetaret (ne dy ndeshjet) sishte ne forme dhe duket sikur ne luajm mire... futbolli sot lozet me mbajtje topi,shikoni perqindjen e mbajtjes topit te shqiperise dhe flasim per futboll.
Kafshe qe len shpirtin ne fushe,keshtu mund te cilesohen. Kush eshte profesionist? Hysaj cilesohet si nder to dhe pati shume mangesi.

Ishalla do fati fitojm te dielen dhe kalojm ne fazen tjeter me fatin me tmadh.

Por mos harro qe edhe te ngjiresh zerin e te thyesh duart eshte kollaj.
Nese do ishe ne fushe ....besoj do ishte e me ndryshe.

Megjithate , pa krijuar debat hic, sepse te tere e donim nje fitore ....le te shpresojme meqe ende ka shpresa :)
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Per mua difekti kryesor i kombetares eshte qe duhet te mesohet te luaje deri ne minuten e 90-te. Sado te pergatitur e te afte te jene mbas kaq brezash qe luajne dhe ne skuadrat perendimore, prape kombetares sone i bien breket nga mesi i pjeses se dyte. Shume rezultate negative i marrim pikerisht mbas kesaj pjese.

Mos te harrojme rastet qe humbem me Zvicren (qe duhen patjeter te shfrytezohen sepse ekipet e tjera ste falin) etj. Pergatitja fizike duhet te jete me rigoroze. Teknikisht dhe organizmi nuk binte aspak me poshte se Franca mbreme madje kishte momente qe loja jone ishte me e qarte dhe e bukur por ra ne sy momenti kur lojtaret humben freskine fizike.

hajduti
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Bomba sa mire i mban mend shkrimet e mia , se une te miat i harroj pas ca minutash
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Epo e thash une dy -tre here qe do dilnim; 2-0.
Deshmitar Bizhi :p
ajt shendetin te kemi ,pa tjerat rregullohen.
 

Monique

Inhale the future, exhale the past!
Staf në FV.AL
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Epo e thash une dy -tre here qe do dilnim; 2-0.
Deshmitar Bizhi :p
ajt shendetin te kemi ,pa tjerat rregullohen.

tashi do me te uru per gojen ters qe kishe lol

hajt si parashikuese na thuj si do dalim e me Rumanine e te biem rehat
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

tashi do me te uru per gojen ters qe kishe lol

hajt si parashikuese na thuj si do dalim e me Rumanine e te biem rehat

hahahahahaha me sinqeriet ndaj se ndjeka mbreme live,se e dija qe do merzitesha ne fund.
E kam bere prov ne ndeshje te tjera,dhe kete kompionat vendosa t"ia kursej vetes nje te tille merzitje tifozlleku.

Tashi per ndeshjen e ardhshme s"po koemntoj,se me mbysin po te them qe prap do humbim. Tani bie edhe autostima e skuadres,ngaqe humbem dy ndeshje rrjesht.
Dhe kundershtari do u"a shfrytezoje kete pike rendshem. :p
Mire fola eh ,Mon? ! :p hahahahaha
 

Monique

Inhale the future, exhale the past!
Staf në FV.AL
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

As Shakohoxha sdo kish folur me mire....rrofsh na e ule tempin edhe ne tifozave, imagjino te te lexonte ekipi lol

po pse mos enderrojme tek e fundit.....asgje sna kushton!

Une sdi pse kam nje parandjenje te cuditshme , qe do fitojme.....mbase deshira bashkohet me ndjesine dhe me japin kete lloj bindje!
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

O Monique o gojmjaltë! Ashtu t'lumt goja! :D
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Bomba sa mire i mban mend shkrimet e mia , se une te miat i harroj pas ca minutash

Te lexoj ne heshtje... Jam ai qe te ndjek ne hije dhe shikoj cfare shkruan Ti dhe lexoj e analizoj komentet e tua,jam nje nder shume ndjekesit e tu.
Mos te kisha lexuar ty sdo hyja ne forum,Ti je arsyeja e vetme e pranis time ne kete forum. Me kupto Supergirl.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Bomba te paskan vjedh llogarine? Lol

Kur do luaj prap Shqiperia ?
 
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

O BoOm djali , kam menduar se jam vetemi qe deklarohem ne kete menyre pse hy ne Forum !

Soul , te dielen ne ora 21:00 ketu ne Europ . Dhe nuk ka nevoj ta shikosh fare , sepse rezultati do te jete i barabarte 0:0(1:1,2:2) !
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Ta di qe po fitojme po cohem nja 2 ore para syfyri me e pa . :hihi:
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

A thu fitojm kundra rumanis kush i ka femrat ma t'bukra :p

Ishalla ka ble bilet per rumanin rikja :D
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Te lexoj ne heshtje... Jam ai qe te ndjek ne hije dhe shikoj cfare shkruan Ti dhe lexoj e analizoj komentet e tua,jam nje nder shume ndjekesit e tu.
Mos te kisha lexuar ty sdo hyja ne forum,Ti je arsyeja e vetme e pranis time ne kete forum. Me kupto Supergirl.

Aha. Une po te kuptoj, si jo.
Nje psikolog akoma me sh ama.

E mos me thirr Supergirl.
 

FaithfulSmile

Anëtar i ri
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Pune Shqiptaresh... une rri duke ngjir zerin e duke thyer duar duke perplas tavolina.

Troc muhabeti ka lojtare qe therriten ne Kombetare me hater, dhe lihen lojtare cilesore jasht. Pa u aktivizuar ose pa u grumbulluar.

Asnje nga kombetaret (ne dy ndeshjet) sishte ne forme dhe duket sikur ne luajm mire... futbolli sot lozet me mbajtje topi,shikoni perqindjen e mbajtjes topit te shqiperise dhe flasim per futboll.
Kafshe qe len shpirtin ne fushe,keshtu mund te cilesohen. Kush eshte profesionist? Hysaj cilesohet si nder to dhe pati shume mangesi.

Ishalla do fati fitojm te dielen dhe kalojm ne fazen tjeter me fatin me tmadh.Tamam, fiks ashtu mendoj edhe un se prandaj super lodhen ata, vrapojne shume pas topit.
Po ta zoteronin topin pak me mire dhe pasime me te sigurta nuk do benin aq km te pakten.
Gjithsesi ndeshje e mire kshu ne pergjithesi (me aq sa kuptuam ne), e shikuam me qejf :)
 

Fly

Larguar
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Pune Shqiptaresh... une rri duke ngjir zerin e duke thyer duar duke perplas tavolina.

Troc muhabeti ka lojtare qe therriten ne Kombetare me hater, dhe lihen lojtare cilesore jasht. Pa u aktivizuar ose pa u grumbulluar.

Asnje nga kombetaret (ne dy ndeshjet) sishte ne forme dhe duket sikur ne luajm mire... futbolli sot lozet me mbajtje topi,shikoni perqindjen e mbajtjes topit te shqiperise dhe flasim per futboll.
Kafshe qe len shpirtin ne fushe,keshtu mund te cilesohen. Kush eshte profesionist? Hysaj cilesohet si nder to dhe pati shume mangesi.

Ishalla do fati fitojm te dielen dhe kalojm ne fazen tjeter me fatin me tmadh.

Futbolli ne te tilla raste seshte vetem analizim goli, thyerje tavoline, ngjyrje zeri apo kapje skedine.

Nese do te shohesh apo te analizosh futboll dhe per me teper si rasti i Shqiperise duhet te maresh parasysh shum faktor.

Mbase eshte nga te vetmet here qe thirrja me mik seshte me mik, eshte me shperblim.

Shqiperia seshte Spanja, Franca apo Gjermani e Angli qe marin pjese ne cdo kompeticion futbollistik pasi se kane problem per tu kualifikuar, kjo do te thote qe ska llogjike te lesh jasht liste Canen e ti thuash: Faleminderit por ti sje ne nivel! Eshte njesoj si ti thuash plakes rrofsh per dreken po ti sdo hash, smund ti thuash pasi ske per te ngrene me per 50 vjet te tjera.
"France 16" per Shqiperine eshte "shperblim" dhe pse ka nga ata qe ju kane hyr ne hak, nese do ishte si thua ti, po Lila a do luante ate ndeshje? Po Rashica a se meritonte te ishte (te pakten me cka dhene me klube se me kombetaren sberi gje as ato 2 ndeshje)?

Shqiperia ka luajtur mire dhe pse do donim me mire por eshte absurditeti te flitet per mbajtje topi, ne jemi debutues, jemi akoma ekipi i vogel qe gabon ne pasa apo i dridhen kembet para portjerit dhe per me teper te kerkosh nje mbajtje topi perballe Frances apo Zvicres qe jane goxha me siperior se ne ne cdo aspekt futbollistik.

As per tu habitur seshte kur grupet si kane kaluar ekipe me te forta.

Personalisht e shoh si goxha arritje kete gje, sjam dakort mbase me shum vendime te De Biasit nga ana tekniko-taktike ama duhet pranuar qe eshte i vetmi trajnier qe drejton si trajnier dhe jo si leshko qe vjen per te mare rrogen.
Pas Europianit besoj se do kemi prap nje revolucion te vogel me 2-3 terheqje nga kombetarja.


Mendoj se pavarsisht se cfar do deshironim ne, sa larg do donim te shkonim etj... duhet te ulemi me birra para TV dhe ta shikojme kombetaren si shikojne grate nje "Telenovele dashurie" duke pritur momentin qe ta "puthi".

p.s: hera 1 qe kam blere nje bluze futbolli te kombetares :)
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Futbolli ne te tilla raste seshte vetem analizim goli, thyerje tavoline, ngjyrje zeri apo kapje skedine.

Nese do te shohesh apo te analizosh futboll dhe per me teper si rasti i Shqiperise duhet te maresh parasysh shum faktor.

Mbase eshte nga te vetmet here qe thirrja me mik seshte me mik, eshte me shperblim.

Shqiperia seshte Spanja, Franca apo Gjermani e Angli qe marin pjese ne cdo kompeticion futbollistik pasi se kane problem per tu kualifikuar, kjo do te thote qe ska llogjike te lesh jasht liste Canen e ti thuash: Faleminderit por ti sje ne nivel! Eshte njesoj si ti thuash plakes rrofsh per dreken po ti sdo hash, smund ti thuash pasi ske per te ngrene me per 50 vjet te tjera.
"France 16" per Shqiperine eshte "shperblim" dhe pse ka nga ata qe ju kane hyr ne hak, nese do ishte si thua ti, po Lila a do luante ate ndeshje? Po Rashica a se meritonte te ishte (te pakten me cka dhene me klube se me kombetaren sberi gje as ato 2 ndeshje)?

Shqiperia ka luajtur mire dhe pse do donim me mire por eshte absurditeti te flitet per mbajtje topi, ne jemi debutues, jemi akoma ekipi i vogel qe gabon ne pasa apo i dridhen kembet para portjerit dhe per me teper te kerkosh nje mbajtje topi perballe Frances apo Zvicres qe jane goxha me siperior se ne ne cdo aspekt futbollistik.

As per tu habitur seshte kur grupet si kane kaluar ekipe me te forta.

Personalisht e shoh si goxha arritje kete gje, sjam dakort mbase me shum vendime te De Biasit nga ana tekniko-taktike ama duhet pranuar qe eshte i vetmi trajnier qe drejton si trajnier dhe jo si leshko qe vjen per te mare rrogen.
Pas Europianit besoj se do kemi prap nje revolucion te vogel me 2-3 terheqje nga kombetarja.


Mendoj se pavarsisht se cfar do deshironim ne, sa larg do donim te shkonim etj... duhet te ulemi me birra para TV dhe ta shikojme kombetaren si shikojne grate nje "Telenovele dashurie" duke pritur momentin qe ta "puthi".

p.s: hera 1 qe kam blere nje bluze futbolli te kombetares :)

Komenti ishte me emocione dhe nuk behet fjale per pune skedinash apo bingosh.
Te siguroj me fakte qe ka lojtare qe jan grumbulluar me hater ose mik ose para si ta duash quaje... Frederik Veseli eshte i pari! Krahasohet Veseli me Gjimshitin teknikisht dhe me eksperience? Hera e pare qe ja kam degjuar emrin kur dolen listat e lojtareve pjesmarres. Gjimshiti ishte ai qe mbajti peshen e qender mbrojtesit kur Mavraj ishte i demtuar ne kualifikime... Vetem per paraqitjet qe beri ne kualifikime duhet te ishte grumbulluar! Rashica ne vend te Sadikut dhe jam i bindur qe ate top me Zvicren do e kishte ndal ne rrjet! Si mund te grumbullosh nje lojtar qe ben gol me Katarin ne miqesore? Dhe e fut titullar 2 ndeshje Europiani? Nuk ndalet,eshte i fuqishem,gjermon topin... ama rastin e tij te arte e kishte ate te shtune,ndeshjen e pare historike ne Europian!
Gashi dhe jo Salihi? Pse Gashi dhe jo Salihi qe na ka treguar qe kjo kombetare po rritet me ate golin ndaj Norvegjise ne Oslo? Salihi eshte testamenti i vjeter i sulmit tone tani per tani,dhe nuk grumbullohet vetem se nuk loz me ekipe Europiane apo Amerikane si Gashi?! Ne ato 2 rastet e Zvicres nuk ja u fal dot se keto lojtare qe jan grumbulluar quhen #Profestioniste!

Une nuk pres shume as nuk kam pritur qe te kalojm ne fazen tjeter,vetem lojtaret qe jan lene jasht me kan dhembur per arsye pazarlleqesh Shqiptaresh! Haku i tyre na zuri! Dhe me vjen mire ne nje krah se nga gabimet mesojm,ama a jan gabime lind pyetja?
 

Abisi

Staf në FV.AL
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Komenti ishte me emocione dhe nuk behet fjale per pune skedinash apo bingosh.
Te siguroj me fakte qe ka lojtare qe jan grumbulluar me hater ose mik ose para si ta duash quaje... Frederik Veseli eshte i pari! Krahasohet Veseli me Gjimshitin teknikisht dhe me eksperience? Hera e pare qe ja kam degjuar emrin kur dolen listat e lojtareve pjesmarres. Gjimshiti ishte ai qe mbajti peshen e qender mbrojtesit kur Mavraj ishte i demtuar ne kualifikime... Vetem per paraqitjet qe beri ne kualifikime duhet te ishte grumbulluar! Rashica ne vend te Sadikut dhe jam i bindur qe ate top me Zvicren do e kishte ndal ne rrjet! Si mund te grumbullosh nje lojtar qe ben gol me Katarin ne miqesore? Dhe e fut titullar 2 ndeshje Europiani? Nuk ndalet,eshte i fuqishem,gjermon topin... ama rastin e tij te arte e kishte ate te shtune,ndeshjen e pare historike ne Europian!
Gashi dhe jo Salihi? Pse Gashi dhe jo Salihi qe na ka treguar qe kjo kombetare po rritet me ate golin ndaj Norvegjise ne Oslo? Salihi eshte testamenti i vjeter i sulmit tone tani per tani,dhe nuk grumbullohet vetem se nuk loz me ekipe Europiane apo Amerikane si Gashi?! Ne ato 2 rastet e Zvicres nuk ja u fal dot se keto lojtare qe jan grumbulluar quhen #Profestioniste!

Une nuk pres shume as nuk kam pritur qe te kalojm ne fazen tjeter,vetem lojtaret qe jan lene jasht me kan dhembur per arsye pazarlleqesh Shqiptaresh! Haku i tyre na zuri! Dhe me vjen mire ne nje krah se nga gabimet mesojm,ama a jan gabime lind pyetja?

Fatkeqesisht keto qe thoni jane te verteta.te gjithe ato qe jane grumbulluar aty jane me mik/shok ose leke.edhe si mund te presim futboll nga dikush qe eshte pa merite aty.nje mikut tim qe luan ne itali,i kerkuan 15 mije euro vetem per nje ndeshje me shpresat,mendo se sa pazare jane bere me europianin?
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

gooooooooooooooooool sadikuuuuuuuuuuuuuuuu

1-0

 
Private conversations
Help Users
    Top