• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Paralajmërimi për Maqedoninë: اdo tentim tjetër i sllavo-maqedonasve kundër shqiptarë

legjenda

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
MAQEDONIA VERIORE
Kryetari i Ballit Kombëtar në Kosovë, Gazmend Islami, përmes një postimi në facebook ka komentuar zhvillimet e fundit në Maqedoni, ku pas zgjedhjes së shqiptarit, Talat Xhaferi kryetar i Parlamentit, atje shpërtheu dhuna. Sipas Islamit, Maqedonia, e cila është e përbërë nga sllavët ardhacak dhe shqiptarët autokton, por shkon drejtë ndarjes.

Image
Kryetari i Ballit Kombëtar në Kosovë, Gazmend Islami
FOTO GALERI
“Maqedonia ky vend i përbërë nga sllavët ardhacak dhe shqiptarët autokton, po shkon drejt ndarjes, shqiptarët që dëshmuan se janë për qytetërimin, për paqen e stabilitetin, për rregullim shoqëror dhe demokratik, u ndëshkuan pa mëshirshëm dhe po ndëshkohen nga sllavo-maqedonasit, u rrahën dhe përgjakën edhe njëherë, u përgjak njeriu që i ka dhënë vlera qytetërimit ballkanas , Zijadin Sela u bë përpjekje të vritet, por nuk e vrau zoti. Po si duhet të qëndrojnë sot shqiptarët, të bashkuar duke u bërë trup i pandarë, në asnjë mënyrë dhe rrethanë, nuk duhet të lejohet që dikush në gadishullin ballkanik të mund të vras shqiptar, ka përfunduar epoka e atyre vrastare”, shkruan Islami, përcjellë “Bota sot”.

Ai më tej shkruan se shqiptarët kurrë nuk kanë qenë më të gatshëm, sesa sot, të vdesin për lirinë e tyre.

“Shqiptarët kurrë nuk kanë qenë më të gatshëm, sesa sot, të vdesin për lirinë e tyre, sepse tash e kemi shijuar atë, shqiptarët do ta godasin pamëshirshëm kushdo që mendon ti shtyp ata, reagimi do të jetë si Komb i fuqishëm. Nuk kërcënojmë asnjë shtet fqinjë, vetëm se po kërkojmë që shqiptarët në Ilirid ti kenë të gjitha të drejtat, të respektohen marrëveshjet e arritura, përndryshe çdo tentim tjetër i sllavo-maqedonasve kundër shqiptarëve, është fundi i kësaj krijese artificiale”, ka shkruar Gazment Islami, kryetar i Ballit Kombëtar Demokrat në Kosovë.
http://www.botasot.info
 
Top