• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Paragjykimi!

Endrra

VIP
1-i divorcuar-zdin ca eshte familja
3-ka dasht me u konsumu me ku rva poshte e perpjete
4-kujton qe ka tan boten te veten e fillojne lloj lloj mallkimesh
6-e ka llastu vete me leke e gjana
7-nuk deshi me nigju kand e shife si e psoi
8-a tu dal mas ku rvave
9-pordha madhe ky
10-njeri kot
11-ja ka fut gruja dy kamt 1 kpuce
12-ja nxiu jeten gruse e myti
13-don me e myt dhe kyt tjetren si te paren
14-u ba ky ...ka tan ate pele ne shpi e shkon me tjera gjasme ca i duket vetja


sic ka per femren ka dhe per mashkullin....e rendesishme asht qe fjalet te hyjne nga njeri vesh e te dalin te tjetri....askush nuk e ka jeten e projektume
Ty mos te dalin nami per ashtu se ste jep kush nuse o qyq .. 🤣🤣
 
 • Haha
Reactions: Ivy

Jetmira

Antarë i Respektuar
E keqja eshte qe ne femrat gjykojme vete femrat:):).
1).Ka blere makine(he se kush e di se kush ja ka ble).
2).Ka rroba te shtrenjta(se mos eshte lodh vete ajo).
3).Eshte mendjemadhe,ka pordhe(ajo kush e di ca halli ka).
4).Nese pretendon per me mire per veten(surrati asaj,kur pretendon e ajo mos ngelt njeri tjeter).
5).Vdiq e shkreta vrau veten(e ka gjet burri me nj tjeter):(:(.
Eh..
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Kur nje mashkull shfrytezon dhe nderron femrat, ai ne mesin e shokeve eshte P.I.M.P.
Nese nje femer gabon apo dikush abuzon me besimin e saj dhe e braktis, lloj lloj epiteti i mvishet.Mentaliteti i pordht i shqiptatve
 

DeliriumMind

Larg nga njerzit pa endrra 💜
Kur nje mashkull shfrytezon dhe nderron femrat, ai ne mesin e shokeve eshte P.I.M.P.
Nese nje femer gabon apo dikush abuzon me besimin e saj dhe e braktis, lloj lloj epiteti i mvishet.Mentaliteti i pordht i shqiptatve
Nuk eshte vetem i shqiptareve por e gjith botes.
Femra diskriminohet qe ne lindje dhe ashtu do te vdesi ky muhabet.

Mashkulli do te justifikohet gjithmon nese do ti edukojme me mendimin "he se mashkull eshte" ose ose "he se gjith meshkujt derra jan"

Se di Lover, un e ndjej shum fyese dhe ket shprehje.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk eshte vetem i shqiptareve por e gjith botes.
Femra diskriminohet qe ne lindje dhe ashtu do te vdesi ky muhabet.

Mashkulli do te justifikohet gjithmon nese do ti edukojme me mendimin "he se mashkull eshte" ose ose "he se gjith meshkujt derra jan"

Se di Lover, un e ndjej shum fyese dhe ket shprehje.

Nuk jane tgjithe njesoj por, shumica po. Kujtoje kohen para shpalljes se Kur'anit, vajzat qe lindshin, varroseshin per se gjalli, bindja e atyre se lindja e vajzes sjell fatkeqesi ne familje.

Dicka e ngjajshme eshte edhe tek ne, me lind vajze, shihen lotet tek disa, po lindi djale, del jashte qet kallash.
Sa lehte trashegohet e keqja :S
 

DeliriumMind

Larg nga njerzit pa endrra 💜
Nuk jane tgjithe njesoj por, shumica po. Kujtoje kohen para shpalljes se Kur'anit, vajzat qe lindshin, varroseshin per se gjalli, bindja e atyre se lindja e vajzes sjell fatkeqesi ne familje.

Dicka e ngjajshme eshte edhe tek ne, me lind vajze, shihen lotet tek disa, po lindi djale, del jashte qet kallash.
Sa lehte trashegohet e keqja :S

Sme ka marr ne krah kur isha foshnje sepse linda femer.

Pak koh me para, gjat nje diskutimi ne tavoline, me hoqen fjalen ne menyre shum fyese sepse perpara duhej te fliste mashkulli.

Kshu qe, po, kuptoj.
 

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
Nuk eshte vetem i shqiptareve por e gjith botes.
Femra diskriminohet qe ne lindje dhe ashtu do te vdesi ky muhabet.

Mashkulli do te justifikohet gjithmon nese do ti edukojme me mendimin "he se mashkull eshte" ose ose "he se gjith meshkujt derra jan"

Se di Lover, un e ndjej shum fyese dhe ket shprehje.
Vetem ne vendet rurale, se ne qyetet kam plot shok qe kan vetem dy vajza dhe nuk mendojn me ba me.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Sme ka marr ne krah kur isha foshnje sepse linda femer.

Pak koh me para, gjat nje diskutimi ne tavoline, me hoqen fjalen ne menyre shum fyese sepse perpara duhej te fliste mashkulli.

Kshu qe, po, kuptoj.

Dhe si mendon, cilat jane arsyet tjera pervec mentalitetit ?
 

DeliriumMind

Larg nga njerzit pa endrra 💜
Vetem ne vendet rurale, se ne qyetet kam plot shok qe kan vetem dy vajza dhe nuk mendojn me ba me.

Ket mentalitet paragjykues e kemi krijuar vet ne femrat dhe po ne e trashgojme.
Aty ku punoj( llogarit qe eshte provinc e vogel) cfare nuk me degjojne veshet dhe me vjen per te vjell.
Kur kam mundesi, pa shum fjal, nderhy dhe te siguroj qe heshtin sepse i haj te gjall.

E gjitha duhet te filloj nga ne!
Por kjo gje eshte e pamundur
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
@Loverboy bro si ke ai per lukth qysh me perdor dhe ku me ble, se keq jam shum.

Kefir quhet vllaqko. Qe ne inbox ta qoj 1 nr e gjeta, sdi a shesin hala. Une e marojsha, nejse familja jeme :)
 
Private conversations
Help Users
  Top