• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Papa refuzon ambasadorin homoseksual në Vatikan

Arfenilla

Themelues i ForumitPapa Françesku raportohet se ka refuzuar nominimin e shokut të ngushtë të presidentit francez si ambasador i ri i Francës në Vatikan sepse ai është gej.

Refuzimi ka vënë në dyshim reputacionin e mirë të papës si njeri me pikëpamje më liberale ndaj homoseksualizmit.

Laurent Stefanini, 54-vjeçar, një diplomat i njohur dhe shef i protokollit të presidentit Hollande, ishte nominuar në muajin janar, por Vatikani fshehurazi ka refuzuar emërimin e tij si ambasador, kanë thënë zyrtarët francezë.

Koha e zakonshme për pranimin e një ambasadori në Vatikan është një muaj e gjysmë, por Papa me heshtjen e tij ka refuzuar Stefaninin.

Zyrtarët në Elysee kanë thënë se zgjedhja e Stefaninit për të përfaqësuar Francën në Vatikan ishte si rezultat i “dëshirës së presidentit dhe kabinetit të tij dhe se presidenti e konsideron atë si “njërin nga diplomatët tanë më të mirë”.

Mediat në Francë kanë raportuar se refuzimi i Sefaninit nga Vatikani ka ardhur pasi ai është homoseksual.b koha
 
Top